top of page

Harry Potter Yönetmeninin Kızı, Filmlerde Basit Bir Sebep Nedeniyle Konuşmuyor

Yönetmen Chris Columbus, kızı Harry Potter filmlerinde rol aldığını ancak İngiliz olmadığı için kamera önünde konuşmasına izin vermediğini itiraf etti.Harry Potter serisinin ilk iki filmini yöneten yönetmen Chris Columbus, kısa süre önce filmlerde kızını seçip konuşmasına izin vermemesinin asıl sebebinin onun İngiliz olmaması olduğunu açıkladı.


Columbus, The AV Club'a verdiği demeçte, " İlginç çünkü [ Harry Potter yazarı JK] Rowling'e ilk röportajımızda şans eseri tüm doğru şeyleri söyledim" dedi . "Önce filmi nasıl çekeceğimi ve nasıl görüneceğini anlattım ve o, "Aynen öyle görüyorum" dedi. kadro tamamen İngiliz olmalı.


Columbus, "Yani, kendi kızım filmde. Susan Bones'u oynuyor. 11 yaşındaydı" dedi. "İlk filmin 60-70 gününde, ikinci filmde de aynı. İngiliz olmadığı için tek kelime etmedi, biz de bu konuda silahımıza sımsıkı sarıldık."


Harry Potter kitap serisinin hayranları, Susan Bones'un Harry Potter'ın sınıf arkadaşı olduğunu ve aynı zamanda Gryffindor House'a ait olduğunu hatırlayacaktır . Sihir Bakanlığı ile güçlü bağlantıları olan tanınmış Bones büyücü ailesinin bir üyesiydi. Kolomb'un kızı Eleanor, karakteri hem Harry Potter ve Felsefe Taşı (2001) hem de Harry Potter ve Sırlar Odası'nda (2002) canlandırdı . Ancak seriden ayrıldıktan sonra, Susan Bones karakteri kalan altı filmde görünmedi.


Columbus ayrıca konuşma sırasında, yönetmen olarak görevinden ayrılmadan önce, Harry Potter serisindeki her filmi yöneteceğini varsaydığını da açıkladı . "Evet, çünkü o zamanlar yedisini de yöneteceğimi düşünüyordum, ilk ikisini yönetmenin ne kadar yorucu olacağını fark etmemiştim - fiziksel, zihinsel, ailemi görememek" dedi. Columbus nihayetinde 2004 yapımı Harry Potter ve Alfonso Cuarón'un yönettiği ancak üçüncü filmin yapımcılığını üstlendiği Azkaban Tutsağı'nı yönetmeyi bıraktı.


Columbus, serinin geri kalan filmleriyle doğrudan ilgili olmasa da, yaklaşan 20. yıl dönümü özel filmi Harry Potter: Return to Hogwarts için birkaç film yıldızıyla yeniden bir araya gelmeye hazırlanıyor . Özel bölümde Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Jason Isaacs, Gary Oldman, Imelda Staunton, Tom Felton, James Phelps, Oliver Phelps, Mark Williams, Bonnie Wright, Alfred yer alacak. Enoch, Matthew Lewis, Evanna Lynch ve Ian Hart. Harry Potter: Return to Hogwarts , 1 Ocak 2022'de HBO Max'te başlayacak.

Comments


bottom of page