top of page

DC Kahramanlar Festivali'nin Maymun Prensi Solo Serisini Aldı

Çin mitolojisinin klasik kahramanı Sun Wukong, Gene Luen Yang ve Bernard Chang'ın izniyle kendi 12 sayı dizisinde Darkseid'e karşı çıkıyor.Çin mitolojisinin en büyük kahramanlarından Maymun Kral olarak da bilinen Sun Wukong, DC'den bir dizi alıyor.Mayıs DC Kahramanlar Festivali'nde DC sürekliliği ile tanıtılan Maymun Prens : Asya Süper Kahraman Kutlaması #1 antolojisi, Şubat 2022'de çizgi roman dükkanlarını vuracak on iki sayılık yeni bir kitapta oynayacak. Gene Luen Yang ( Amerikan Doğuşlu Çinliler) tarafından yazıldı. , New Super-Man ) ve Bernard Chang ( Batman Beyond , Green Lantern Corps ) tarafından çizilen DC'nin Maymun Prensi 12 sayı yayınlayacak ve Maymun Prensi ve klasik Batıya Yolculuk hikayesinden esinlenen bir karakter koleksiyonunu içerecek. Darkseid'e karşı savaşmak. DC tarafından ortaya çıkarılan karakter tasarımları sadece Maymun Prens'in yeni görünümünü değil, aynı zamanda Chang'in Çin tanrısı Erlang Shen'i ve Batı'ya Yolculuk karakterleri Princess Iron Fan, Bull Demon King ve Red Boy'u yorumlamasını da gösteriyor .


DC Kahramanlar Festivali: Asya Süper Kahraman Kutlaması , "Maymun Fiyatı Süper Kahramanlardan Nefret Ediyor" hikayesinde Maymun Prens'i tanıttı. Orada Maymun Prens, Dr. Sivana ile savaştı ve Shazam kılığına girerek onun şekil değiştiren güçlerini gösterdi. Hikaye ayrıca DC'nin Monkey King versiyonunun, Journey to the West'teki Zhu Bajie adlı insansı domuzdan esinlenen bir karakter olan Shifu Piggy'nin altında maymun formuna dönüşebilen ve trenler yapabilen Çin kökenli genç bir çocuk gibi göründüğünü ortaya koydu .


Batıya Yolculuk , yaygın olarak Çin edebiyatının en büyük klasik romanlarından ve Doğu Asya'daki en popüler mitolojik hikayelerden biri olarak kabul edilir. 16. yüzyılda yayınlanan ve Ming Hanedanlığı romancısı Wu Cheng'en'e atfedilen roman, Budist metinlerine erişmek için Çin'den Hindistan'a seyahat eden Budist keşiş Xuanzang'ın hikayesini anlatıyor. Yol boyunca, Xuanzang'a en ünlüsü Maymun Kral Sun Wukong olan bir dizi öğrenci yardım eder.


Arsa Batı'ya Yolculuk bir dizi ilham veren bu çizgi romanlar, filmler ve oyunlar, Akira Toriyama orijinal dahil Dragon Ball bir şekilde stand-in - Güneş Wukong Japon çeviri - Son Goku kullanılan serisi, Maymun Kral için. Marvel ayrıca orijinal Maymun Kral'ın ruhuyla karşılaşan, fikrini değiştiren ve suçlarının kefaretini ödemeye karar veren bir suç lordu olarak Sun Wukong'un kendi uyarlamasını da sundu. Karakter ölümüyle War of the Realms: New Agents of Atlas #4'te tanıştı .


DC'nin Maymun Prens Stanley "Artgerm" Lau ve Zao Dao'da tarafından varyant kapakları ile Yang ve Chang 1., , Şubat ayında satışa sunulacak.

4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page