top of page

Rick ve Morty Sunar Snuffles Goes to War #1 Çizgi Roman İncelemesi

Chris Daniels ve Devaun Dowdy'den Rick ve Morty Snuffles Snuffles Goes to War #1, Morty'nin Dogg-One gezegenindeki yaşlı köpeği Snuffles'ı yakalar.Geçen ayki Rick and Morty Sezon 5 finali , hayranları daha fazlasını istemeye bıraktı. Adult Swim gösterisi zaten hevesle gösterinin yeni bölüm bekliyor yıllar, üzerinde inatçı bir hayran kitlesi kazandı. Neyse ki, Oni Press , ünlü ikilinin ve bazı eski arkadaşlarının başrolde olduğu daha komik, bilim kurgu hikayeleri sunmaya hazır. Yazar Chris Daniels ve sanatçı Devaun Dowdy'nin yeni tek seferlik çizgi romanı Rick and Morty Presents: Snuffles Goes To War #1 , Smith ailesinin eski köpeği Snuffles ile hayranları eğlendirecek ve şaşırtacak bir hikayeyle tekrar ziyaret ediyor.Rick and Morty Presents: Snuffles Goes to War #1, Rick'in Sezon 1'in "Çim Biçme Makinesi Köpeği " bölümünde süper zeki yaptığı Morty'nin köpeğini takip ediyor . Çizgi roman, Dogg-One gezegeninde kendilerine yeni hayatlar kuran Snuffles ve birkaç süper zeki köpeği takip ediyor. Şimdi Snowball olarak bilinen Snuffles, sürünün lideridir ve köpek arkadaşları için ütopik bir toplum kurmuştur. Sincaplar bir sinema salonunu bombalayarak Snowball'a suikast düzenlemeye çalıştığında, köpekler savaşa hazırlanır ve Rick ve Morty trajik olayları televizyonlarından izlerler.


Chris Daniels, Dan Harmon ve Justin Roiland'ın ikonik şovunun tonunu ve daha da önemlisi mizahını ustaca tercüme ediyor . Rick ve Morty her zamanki gibi komik ve iğneleyici ve köpeklerle sincaplar arasındaki savaşa dair yorumları anlatıyı mükemmel bir şekilde çerçeveliyor. Daniels, okuyuculara, köpeklerin Dünya'yı terk etmesinin üzerinden ne kadar zaman geçtiğinin harika bir hatırlatıcısı olarak çalışan Dogg-One topluluğuna bir bakış sunuyor. Bu sayının çoğu gösterinin bir uzantısı olsa da, Daniels bazı yeni fikirler içeriyor. Sincapların militan doğası özellikle şaşırtıcı ve eğlencelidir.


Devaun Dowdy'nin sanatı eğlenceli ve uygun bir şekilde karikatürümsü. Tüm karakter tasarımları kaynak materyale sadıktır. Dowdy özellikle çığır açan bir şey yapmıyor, ancak çalışmaları hikayeye mükemmel bir şekilde hizmet ediyor. Ayrıca, Dowdy'nin sayfa düzenleri, işin hızını ve şakaların zamanlamasını belirlemeye yardımcı olur. Köpekleri ve sincapları sevimli olacak şekilde tasarladı, bu da hayvanların birbirleriyle savaşma sahnelerini özellikle tuhaf ve komik kılıyor. Yaratıklar birbirlerini öldürürken bile sevimli oluyorlar. Renk uzmanı Leonardo Ito, gösterinin tarzına Dowdy kadar sadık. Ito'nun seçimleri, bu hikayenin orijinal evrenin doğal bir uzantısı gibi hissettirdiği yolların altını çiziyor.Rick and Morty Presents: Snuffles Goes to War #1, o kadar yaratıcı olmasa da, kaynak materyalin tüm cazibesine sahip eğlenceli, iyi çizilmiş bir hikaye. Daniels ve Dowdy, Rick ve Morty'nin ilk günlerinden sevimli bir karakteri tekrar ziyaret ediyor, ancak nostaljiden yararlanmak yerine, köpeğin fantastik hikayesine yeni bir bölüm eklerken Snuffles'ın dünyasını canlandırmaya çalışıyorlar. Bu, franchise'ı daha da ileriye götürmeye yardımcı olan eğlenceli bir çizgi roman.

3 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page