top of page

Zindanlar ve Ejderhalar Mükemmel Ejder Soyu Büyücüsü Nasıl İnşa Edilir

Draconic Bloodline, D&D Beşinci Sürümün en popüler Büyücü alt sınıflarından biridir. İşte onunla mümkün olan en iyi karakteri nasıl oluşturacağınız.Draconic Bloodline, Dungeons & Dragons Beşinci Baskı'nın en basit Büyücü Kökeni'dir. Özellikleri dayanıklılık, temel hasar, uçuş ve hemen hemen her D&D kampanyasında her zaman yararlı olan diğer şeyler etrafında döner. Bununla birlikte, Draconic Bloodline hâlâ D&D 5e büyücü alt sınıfıdır ve dikkatli bir şekilde inşa edilmesi gerekir.


Büyücüler , D&D 5e'deki diğer büyücüler kadar etkili olabilirler . Ancak oyuncuların, her şeyi yapmak için sihirlerini kullanmaya çalışmak yerine, tek bir alanda uzmanlaşan uzmanlar olarak güçlü yanlarına yönelmeleri gerekir. Oyuncular, bir D&D 5e Draconic büyücünün yüksek hasarlı büyülere yönelik doğal eğilimlerini yapılarının her yönüyle tamamlayabilirler .


28 Ocak 2023'te Louis Kemner tarafından güncellendi: En iyi gaddar soy büyücüsü yapısına yönelik bu kılavuz, daha fazla bilgiyle güncellendi ve artık CBR'nin mevcut yayın standartlarına uyuyor.

Draconic Bloodline Sorcerer Yapı Özeti

Yetenek Puanları (Önem Sırasına Göre)

Karizma, Yapı, El Becerisi, Bilgelik, Zeka, Güç

Irk

İnsan/Özel Soy, Aasimar, Kromatik Dragonborn, Eladrin

Arka plan

Fraksiyon Ajanı, Yüzü Olmayan

Ejderha Atası

Altın, Pirinç veya Kırmızı

Özellikler

Element Ustası, Savaş Tekeri, Metasihir Ustası

Büyüler

Yanan Eller, Ateş Topu,

Metasihir

Dönüştürülmüş Büyü, Hızlandırılmış Büyü, Güçlendirilmiş Büyü

Çoklu sınıflandırma

Büyücü, Paladin


Ejderha Soylu Bir Büyücü Yapısının AvantajlarıBüyücü Seviyesi

Ejder Soy Özelliği

1

Gaddar Direnç, Ejderha Atası

6

Elemental Yakınlık

14

Ejderha Kanatları

18

Gaddar Varlık

Birçok D&D 5e Sorcerous Origins, daha ezoterik veya taktiksel roller için tasarlanmıştır. Draconic Bloodline'ın yetenekleri çok daha basittir. Temel hasara vurgu yaparak genel savaş kullanımına yönelirler. Diğer büyücü alt sınıfları müttefikleri güçlendirir, düşmanları zayıflatır veya savaş alanını kendi lehlerine şekillendirirken, Ejder büyücüler en iyi şekilde etki alanı hasarı vererek hizmet ederler. Sonuç olarak Draconic Bloodline, çok sayıda düşmanı olabildiğince sert bir şekilde vurmak isteyen oyuncular için en iyi D&D 5e büyücü alt sınıfıdır.


Draconic Resilience, Draconic Bloodline D&D 5e'nin tek başına en dayanıklı büyücü alt sınıfı olmasını sağlar. Zırh Sınıfında her zaman Mage Armor'un etkilerini sağlar. Üstelik can puanı artışı, büyücüyü neredeyse bir haydut veya ozan kadar dayanıklı kılar. Dragon Ancestor , karakterin tüm oyun tarzını etkileyerek harekât boyunca hangi hasar türünde başarılı olacağını belirler.


Elemental Affinity, karakterin patlatma gücünü önemli ölçüde artırır. Karakterin Karizma bonusunu bir hasar atışına eklemek, Burning Hands veya Fireball gibi alan etkili büyüleri ateşle ve unut için muazzam bir güçlendirme sağlar. Bu ekstra hasar, bölgedeki her düşman için geçerli olup, Draconic Bloodline büyücüsünün hasar konusunda cömert olmasını teşvik eder. Bu aynı zamanda diğer birçok alt sınıfın eksik olduğu cantrip'leri de güçlendiriyor. Ayrıca bir hasar türüne karşı bir saatlik direnç için bir Büyü Puanı iyi bir değerdir.


Ejderha Kanatları, az maliyetli, her zaman faydalı bir güçlendirmedir. Kanatlar büyü yuvaları, Konsantrasyon veya Büyü Puanı gerektirmez. Uçuş , D&D 5e'nin oyunun ileri safhalarında koruyucu faydaları, savaşta kullanımı ve dövüş dışında engelleri aşabilme yeteneği nedeniyle giderek daha değerli hale geliyor . Her ne kadar Ejder Kan Soyu büyücülerinin hasarını artırmasa da, bu onların en iyi özelliğidir.


Draconic Presence önemli ölçüde daha durumsal ve pahalıdır. Bununla birlikte, daha zayıf düşmanlardan oluşan çetelere karşı mücadeleyi tersine çevirme veya sosyal bir duruma tamamen hakim olma yeteneğine sahiptir. D&D 5e'de hem büyülenmek hem de korkmak değerli durum etkileridir ve 60 metrelik mesafe içindeki düşmanlar kurtarma atışlarında başarısız olursa tüm dövüşleri durdurabilirler.


Ejderha Soylu Bir Büyücü Yapısı İçin En İyi İstatistiklerTüm D&D 5e büyücülerinde olduğu gibi Karizma, Draconic Bloodline yapısı için hayati öneme sahiptir. DC'yi kaydetme yazımlarını etkiler. Her artışın önemli bir etkisi vardır, özellikle de Fireball gibi bir büyüyle yaratık çetelerini hedef alırken. Buna ek olarak, Charisma, Draconic Bloodline büyücüsünün altıncı seviyeden sonra verdiği hasarı güçlendirerek, onların benzersiz patlatma yeteneklerini pekiştirir. Sosyal durumlardaki faydası da göz ardı edilmemelidir.


Anayasa da aynı şekilde değerlidir. D&D 5e Draconic Bloodline büyücüleri, Draconic Resilience sayesinde çoğu alt sınıftan zaten daha dayanıklıdır. Bununla birlikte, mümkün olduğu kadar sağlam olabilmek için bunu ikiye katlamaları gerekir. Çoğu büyücü yakın dövüş menziline girmese de bu bir güvenlik garantisi olmaktan uzaktır.


El becerisi aynı zamanda bir Ejder büyücünün edinmesi gereken yaşamsal önemdedir. Draconic Resilience, zırh giymediklerinde savunmalarına önemli bir destek sağlar. Yüksek El Becerisine sahip bir Draconic Bloodline büyücüsünü vurmak , D&D 5e'deki hemen hemen tüm tam büyücülerden daha zor olabilir . Düşmanlar genellikle savaşın başlangıcında yakınlarda müttefik olmadan bir arada gruplandırılır. Çatışma daha da karmaşık hale gelmeden önce Ateş Toplarını fırlatmak için yüksek inisiyatif önemlidir.


Acımasız Bir Büyücü Yapısı İçin En İyi Irk ve Arka PlanÇeşitli insan ve özel soylar , oyundaki diğer karakterlere olduğu kadar D&D 5e Draconic Bloodline büyücü yapısına da çok uygundur . Ücretsiz bir beceri, bir harekâtın en başından itibaren önemli bir güç artışıdır ve daha sonra Karizma bonusları için Yetenek Puanı İyileştirmelerini serbest bırakır.


Ancak diğer D&D yarışları da iyi seçimler yapıyor. Aasimar, özellikle Mordenkainen Presents: Monsters of the Multiverse'deki enkarnasyonlarıyla, patlayıcı rollerine güveniyor . Radiant Soul'un ilave hasarı yalnızca bir hedefi etkilese de bu, Elemental Yakınlığın yanı sıra önemli bir artış daha sağlar. Uçuşu, Ejderha Kanatlarını alana kadar büyücüye de iyi hizmet eder.


Kromatik Dragonborn, D&D 5E'de bir acımasız kan hattı büyücüsü ile belirgin tematik sinerjiye sahiptir . Bunun da ötesinde, geniş bir temel direnç tabanı sağlarlar. Büyücü, Ejderha Ataları özelliğine göre farklı türde bir kromatik ejderhadoğan seçtiği sürece, dirençler veya geçici bağışıklıklarla birçok yaygın hasar türünü karşılayabilir.


Eladrin, çeşitli avantajlara sahip bir Ejderha büyücüsü için alışılmadık bir ırk seçimidir. Herhangi bir büyü yuvasını kullanmadan, günde birkaç kez ışınlanmanın bir yolunu sağlarlar. Ejderha Kanatları ile birleştiğinde bu, sınıfın normalde sahip olamayacağı önemli bir hareket kabiliyeti sağlar. Ek yetenekleri, büyücünün büyü yapma becerisiyle iyi bir sinerji oluşturarak Karizma'yı kullanabilir.


Arka plan olarak, bir D&D 5e Draconic Bloodline büyücüsünün sosyal becerilerini geliştirmesi gerekir. Faction Agent'ın esnek Karizma becerisi seçimi, büyücünün beceri repertuarındaki tüm boşlukları doldurabilir ve durumu okumalarına yardımcı olacak İçgörü sağlayabilir. Faceless, sosyal etkileşimin daha az zevkli tarafını kilitlemek için Aldatma ve Gözdağı konusunda ikiz yeterlilikler kazanıyor.


Ejderha Soylu Bir Yapı İçin En İyi Ejderha AtasıEjder Soyu büyücüleri ilk seviyede bir Ejderha Atasını seçerler. Bu, Elemental Affinity'nin önemli hasar güçlendirmeleri nedeniyle oyunun geri kalanı için büyü seçimlerini belirler. Bu ata seçimlerinin her birinin kendi kullanım alanları vardır. Ancak Kırmızı, Pirinç ve Altın diğerlerinin üzerindedir çünkü Ateş hasarını etkilerler. Ateş büyüleri , D&D 5e'deki en yaygın elemental hasar türüdür ve güçlendirilmiş büyüler için mümkün olan en geniş menzili sağlar. Elemental Affinity'nin direnci aynı zamanda birçok düşmana karşı da yardımcı olur.


Ancak yangın hasarı her seferde veya tek atışlık oturumda işe yaramaz . Aşağı Düzlemlerde veya kırmızı ejderhalara karşı bir sette, yangın hasarını göz ardı eden birçok düşman olacaktır. Bu durumda, bir D&D 5e Draconic Bloodline büyücüsü, soğuk hasarı için Beyaz ve Gümüş'e veya yıldırım hasarı için Mavi ve Bronz'a bakmak isteyebilir. Her ikisinin de makul bir repertuvarı var, bu da büyücünün asla cebinden çıkmamasını sağlıyor.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page