top of page

Zaman Çarkı ve Yeniden Doğan Ejder

"Ve Gölge Toprağın üzerine düştü ve Dünya taştan taşa bölündü. Okyanuslar kaçtı ve dağlar yutuldu ve milletler Dünyanın sekiz köşesine dağıldı. Ay kan gibiydi ve güneş kül gibiydi.Denizler kaynadı ve yaşayanlar ölüleri kıskandı.Her şey paramparça oldu ve hafıza dışında her şey kayboldu ve diğerlerinin üstünde bir hatıra, Gölge'yi ve Dünyanın Kırılması'nı getirene dair. Ve onun adını verdiler, Yeniden Doğan Ejder."Cesaretin varsa bana karşı gel! Ben fırtınayım! Cesaretin varsa gel Shai'tan! Ben Yeniden Doğan Ejder'im!"

— Rand al'Thor


Ejderha şampiyonuna başlığıdır Işık karşı Karanlık One ve her zaman tek belli ruhun reenkarnasyonudur. İçeri yeniden doğmuş Legends Age ve tekrar Üçüncü Yaş (ve birlikte eşdeğerleri Wheel ) ile mücadeleye yönelik Shadow . Diğer Çağlarda benzer bir tekrarlama düzeni içinde yeniden doğup doğmadığı bilinmemektedir . Dragon of Legends Age oldu Lews Therin Telamon . Üçüncü Çağın Ejderhası Rand al'Thor'dur . Dragon Kehanetleri tarif edildiği gibi Karaethon Döngüsü onun gelişinden sonra olacak olaylar hakkında belirsiz izlenimler verir.Elan Morin Tedronai'nin TEOTW'nin Önsözünde söyledikleri, Lews Therin Telamon'un Dragon adını yalnızca Güç Savaşı sırasında kazandığını, dolayısıyla Elan Morin Tedroni'nin Umut Haini olarak adlandırıldığını gösteriyor. Lews Therin Telamon'un Dragon Reborn olarak adlandırıldığından hiç söz edilmedi.


Ayrıca Gölge Savaşı'nda Lews Therin Telamon'un sancağında sergilenen dört ayaklı yılan türü yaratığa da ejderha deniyordu. Yaratığın kökeni - var olup olmadığı veya sadece Ejderha'nın adını aldığı efsanevi bir canavar olup olmadığı - bilinmemektedir.

1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page