top of page

Zaman Çarkı ve Tuatha'an (Tenekeciler)

"Şarkıyı bulacağım, ya da bir başkası şarkıyı bulacak, ama şarkı bu yıl ya da gelecek bir yıl içinde söylenecek. Bir zamanlar olduğu gibi, yine öyle olacak, sonsuz dünya."Tuatha'an (telaffuz: çok-AH-thah-AHN), olarak bilinen bir pasifist felsefesi ile parlak boyalı vagonları yaşayan ve göşebe yaşayan Leaf Wa insanları. Yabancılar bazen onlara " Tinker " derler veya onlara " Seyahat Eden İnsanlar " derler .Kültür


Tuatha'an , öfkeyle ya da nefsi müdafaa için olsun, kendi yaşamını ya da bir başkasının hayatını kurtarmak için bile asla şiddet uygulamaz. Şiddetin veya fiziksel çatışmanın ortaya çıkabileceğini hissederlerse, basitçe saklanacak veya bölgeyi terk edeceklerdir.


Bu pasifizm diğer canlılara da uzanır. Vejetaryendirler ve sadece meyve, kuruyemiş, çilek ve sebze tüketirler. Vegan olup olmadıkları bilinmiyor, ancak yumurta veya süt ürünleri yediklerini ve herhangi bir çiftlik hayvanı beslemediklerini gözlemlemiyoruz.


Ayrıca, daha büyük yerleşim yerlerinde şiddet eğilimi daha fazla olduğundan, nüfusun yoğun olduğu bölgelerin yakınında da kalmıyorlar. İnançları ve eylemleri sık sık halk tarafından reddedilmelerini sağlar. Alışılmış hırsızlar olarak kabul edilirler ve aktif olarak yeni üyeler kazanmasalar da, genellikle çocukları Yaprak Yolu'na döndürmeye çalışmakla suçlanırlar.


Tinker Aes Sedai de çok nadirdir, çünkü çok az Tinker çocuğu yönlendirmek ister, çünkü o zaman Aes Sedai olup Yaprak Yolundan ayrılmaları gerekir.

19 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page