top of page

Zaman Çarkı ve Aes Sedai

"Bir Aes Sedai asla yalan söylemez ama söylediği gerçek, duyduğunuzu sandığınız gerçek olmayabilir."Aes Sedai kanal kullanabilen kadındır. Bir Güç ile eğitilmiştir. Beyaz Kule'ye ait Tar Valon . Hem yüzüğü hem de şalı kazanma sınavlarını geçtiler ve Üç Yemin'e bağlılar . Batı Toprakları'ndaki tek kadın kanalcı örgütüdürler (ve yakın zamana kadar bilinen dünyadaki tek meşru kanallık örgütü olduklarına inanıyorlardı), onlara dünya ulusları üzerinde büyük miktarda güç ve etki vererek.Her Aes Sedai , "tüm Ajahlardan olanlar ve diğerleri dahil" olan liderleri Amyrlin Makamı dışında , yedi Ajah'tan birine aittir .


Aes Sedai Olmak


Aes Sedailer açıkça işe almasalar da, Aes Sedailerin bulduğu, kıvılcımla doğmuş tüm kadınlar ve nasıl kanallık yapabilen ve nasıl öğrenmek isteyen uygun yaştaki diğer tüm kadınlar, eğitime başlamak için acemi olarak nitelendirilir.


Geçen yüzyılda askere alma konusundaki bu politikanın tembelliği, toplam yaşayan Aes Sedai sayısında dramatik bir düşüşe neden oldu, aslında Beyaz Kule 3000 kız kardeşe ev sahipliği yapmak için inşa edildi, ancak Ejder'in dönüşünü gösterdiğinde Son Savaşın geldiğini ilan etti. 1000 Aes Sedai'den sadece biraz daha azlardı.


Açıkça Amyrlin da anlaşılacağı gibi son Gerçekte Aes Sedai olmaya eğitilebilir kanallıklı potansiyel sayısı yükselmiş Egwene test edildikten sonra tüm kadınlara istihdam öncülüğü açtı ve sadece Salidar onu seferi için Murandy ve Andor arasındaki sınır, Sharina Melloy'un gösterdiği gibi, birçoğu çok büyük bir potansiyele sahip olan yaklaşık 1000 yeni acemi işe alabildi.

2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page