top of page

Zaman Çarkı Shienar

"Barış kılıcına lütuf göstersin." —Shienar'lı savaşçı duası


Shienar Afet sınırında yer alan dört sınırboyu ülkesinden en doğuda olanıdır. Dünya'nın Omurgası ve Arafel arasında yer alır. Shienar'ın arması Siyah Şahin olsa da o anki hükümdarın arması da Shienar'ın arması sayılır.Coğrafya


Shienar Arafel ile sınırını oluşturan Mora Nehri'nden Dünya'nın Omurgası'na; Afet'ten Erinin Nehri'ne kadar uzanır. Fal Dara Shienar'ın kuzeydoğusunda, Tarwin Geçidi'nin yakınında yer alır. Başkent Fal Moran ise daha güneydedir.Tarih


Shienar Yüzyıl Savaşları'nın başlarında kurulmuştur. Şahinkanadı'nın kuzeydeki 5 valisi bir araya gelerek istikrarlı 5 ülke kurup kıtayı ve insanlığı Afet'ten korumaya karar vermişlerdir. Merean Tihomar Shienar'ın ilk kraliçesidir.


Hükumet


Shienar monarşi ile yönetilir ve taht başkent Fal Moran'da yer alır. Tahtta şu an Easar Togita vardır.Moda ve Kültür


Shienarlı erkekler, özellikle de savaşçılar, yüzlerini tıraş ederler ve saçlarını tepeden topuz yaparak toplarlar. Bütün Sınırboyu ülkeleri gibi Shienar'lılar da savaşçı bir toplumdur. Afet'e olan yakınlıklarından dolayı sürekli tetikte yaşarlar.


Sınırboylarında ve özellikle Shienar'da bir erkek bir kadını korumak için canını vermeyi adil bir bedel olarak görürler.


Shienarlılar cenazelerini toprağa defnederler ve buna 'annenin son kucaklayışı' adını verirler.

4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page