top of page

Zaman Çarkı Murandy

Murandy Batıdiyarı'nın merkezinde küçük bir ulustur. Tarihi boyunca kuzey komşusu Andor ile sınır çatışmaları yaşamıştır.Altara'nın insanları gibi Murandyliler de kendilerini ülkenin bir vatandaşı gibi görmekten çok yerel lordlara bağlılık gösterirler.Coğrafya


Murandy dağlık kırsal bir bölgede yer alır. Üç tarafında da kendisinden büyük komşuları vardır.Yönetim


Murandy monarşi ile kral ve kraliçe tarafından yönetilen bir ülkedir. Şu anki yönetici Kral Roedran Almaric do Arreloa a'Naloy'dir ancak ülkedeki kontrolü çok zayıftır. Murandy'nin ilk kraliçesi Katrine do Catalan a'Coralle'dir.


Murandy'nin yöneticisi başkent Lugard dışındaki olaylarla çok nadir ilgilenir. Bazen Lugard'da yaşananlarla bile ilgilenmez. Murandy'de insanların bir hükümdara katlanmasının tek sebebi dışarıdan gelen akınlara karşı caydırıcı bir güç olmasıdır. Dışarıdan gelebilecek tehlikeler yerel lordların sessiz kalmasının tek sebebidir.Başkent Lugard Murandy'nin merkezinde yer alır. Ülkede veya şehirde politik durum ne olursa olsun Lugard'da ticaret her zaman devam eder. Bu ticaret şehrin ayakta kalmasının en büyük nedenlerindendir. Dünyada yaşayan kişi sayısından fazla ahır ve han bulunduran nadir şehirlerden biridir. Lugard eskiden taş duvarlarla çevrili olsa da bu duvarlar zamanla yıkılmıştır. Lugard'lı hırsızlar yabancı herhangi birini hedef olarak görürler. Kaplamasız yollarda ve ara sokaklarda yalnız dolaşmak tehlikelidir.


Dünya politikasında Murandy'nin çok az bir rolü varıdır. Güçlü bir hükümdara sahip olmadığından Murandy'nin kendini politik alanda savunması zorlaşmaktadır.

3 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page