top of page

Zaman Çarkı Kandor

Kandor sınırboylarındaki 4 ulustan biridir. Büyük Afet'in sınırında bulunur batısında Saldea, doğusunda ise Arafel bulunur.Coğrafya


Kandor'un Saldea ile sınırını Lances Ovası oluşturur. Arafel ile olan doğu sınırında ise Erinin Nehri'nin kollarından biri vardır. Kuzeyde ise Afet bulunur.Tarih


Kandor Yüzyıl Savaşları'nın başlarında kurulmuştur. Şahinkanadı'nın kuzeydeki 5 valisi bir araya gelerek istikrarlı 5 ülke kurup kıtayı ve insanlığı Afet'ten korumaya karar vermişlerdir. Kandor'un ilk kralı Jarel Soukovni'dir.


Kandor'un kürk ticareti konusunda köklü bir geçmişi vardır. Kandor'dan gelen tilki kürkleri oldukça pahalıdır.


KültürKandorluların soyadları Slav soyadlarına benzer. Genelde -vna ve -vni gibi eklerle biterler. Bazı isimler de uzak doğu isimlerine benzer. Noramaga ve Shukosa gibi. Uzak doğu isimlerine olan benzerlik en çok Shienar olmak üzere Sınırboylarındaki bütün ülkelerde ortak görülen bir özelliktir.


Seride birkaç örnekte görüldüğü üzere farklı iki milletten ebeveynlere sahip bir çocuk annesinin milletinden sayılır.


Kandor güçlü Tüccarlar Loncası'nın merkezidir. Çok sayıda zengin tüccar loncanın üyesidir. Usta tüccarlar göğüslerine üç gümüş zincir takar.


Hükumet


Kandor monarşi ile yönetilir ve taht Bulutlar Tahtı olarak bilinir. Tahtta şu an Kraliçe Ethenielle bulunmaktadır. Taht başkent Chachin'deki Aesdaishar sarayındadır.

5 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page