top of page

Ubisoft Yeni Anno Oyununu Duyurdu

Anno 117: Pax Romana, Ubisoft'un Antik Roma'ya odaklanan ve 2025'te piyasaya sürülmesi planlanan en yeni şehir kurma oyunudur.

Oyun, oyunculara savaştan ziyade inşaata vurgu yaparak Roma veya Albion'daki bir eyaleti kontrol etme seçeneği sunuyor.

Anno 117, Roma'nın şimdiye kadarki en büyük ve en ayrıntılı simülasyonunu sunacak ve oyuncuların imparatorluklarını kültürel kararlarla şekillendirmelerine olanak tanıyacak.Yayıncı Ubisoft , Antik Roma dönemine dayanan ve PC, PS5, Xbox Series X|S ve Amazon'un Luna hizmetine yönelik yeni bir şehir kurma oyunu olan Anno 117: Pax Romana'yı resmi olarak tanıttı . 2025'te piyasaya sürülecek olan Anno 117 , uzun süredir devam eden Anno serisinin şehir kurma oynanışını tarihsel simülasyonla birleştiren bir sonraki oyunudur .


Anno serisi, 1998'deki Anno 1602'ye kadar uzanan , Ubisoft'un uzun süredir devam eden güçlü bir serisidir . Orijinal oyunun keşif ve kolonileştirme çağını çağrıştırdığı gibi, Anno serisi de sürekli olarak büyük bir haritada yerleşim yerleri kurarak keşif sağlamaya odaklandı. Oyunlar ayrıca görselleri ve temaları için tarihi kullandı. Şu ana kadar piyasaya sürülen yedi oyundan sadece ikisi ( Anno 2070 ve Anno 2205 ), gelecekte geçmesi ve iklim değişikliği ve uzay kolonizasyonu gibi kavramları içermesi nedeniyle spekülatif bir tarihe imza attı. 2019'un Anno 1800'ü Sanayi Devrimi'nden ilham aldı ve serinin tarihsel ilham köklerine dönerken modernlik duygusu da getirdi. Anno 1800 ayrıca seriyi ilk kez konsollara da getirdi.


Şimdi Anno 117: Pax Romana, kendisinden önceki tüm Anno oyunlarından çok daha geriye, geçmişe bir bakış vaat ediyor . Antik Roma'ya odaklanan saygıdeğer strateji oyunları geleneğini sürdüren Anno 117 , tematik ipuçlarını Roma İmparatorluğu döneminden alıyor ve oyuncuları tarihin belirleyici medeniyetlerinden birinin kontrolünü ele alıyor. Ubisoft Forward 2024'te şirket, canlı aksiyon teaser fragmanı kullanarak oyunculara oyunun havasına dair bir fikir verdi.


Anno 117: Pax Romana Gösterimi Oyuncuları Roma'yı Yoktan İnşa Etmeye Zorluyor


"Governors Wanted" başlıklı canlı aksiyon fragmanı, oyunun kendisinden herhangi bir oynanış veya grafik varlığı göstermiyor. Bunun yerine, oyunun genel önermesini ortaya koymak için Roma kostümü giymiş bir aktör kullanılıyor. Oyuncular ya Latium eyaletinde (İtalya'nın Roma'yı ilk doğuran bölgesi) ya da Kelt'ten ilham alan, kuzey sınırlarına dayanan çok uzaklara yayılmış Albion topraklarında yeni bir Romalı valinin togasına adım atacaklar. MS 1. yüzyılda Roma İmparatorluğu Anno 1800'ün açılış aşamalarında olduğu gibi , Romalı karakterin fragman aracılığıyla büyük ölçüde boş bir vahşi araziden bahsettiği gerçeğine bakılırsa, oyuncuların yeni doğan kolonilerini evcilleştirilmemiş vahşi doğadan da başlatacakları anlaşılıyor. .Ubisoft , Anno 117: Pax Romana'nın 2025'te piyasaya sürülmesiyle birlikte Roma'nın şimdiye kadarki en büyük ve "en ayrıntılı" simülasyonu olacağını söylüyor . Diğer Anno oyunları gibi, Anno 117 de diğer Roma büyüklerinin çoğu gibi savaş ve fetih yerine inşaata odaklanacak. strateji başlıkları . Oyuncular ayrıca, Roma kültürünü yaymak veya Kelt geleneklerini benimsemek arasında seçim yaparak, gelişmekte olan imparatorluklarını şekillendirmeye yardımcı olacak iki oyun stili arasında seçim yapabilecekler.


Anno 117 haberleri, anno 117 rehber, anno 117 ne zaman çıkacak
0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page