top of page

Ubisoft Daha Fazla Personeli İşten Çıkarıyor

Ubisoft artık daha fazla çalışanı işten çıkarıyor ve birçok oyun şirketinin üyelerinin işten ayrıldığı 2023 oyun endüstrisi trendini sürdürüyor.  • İşten çıkarmalar oyun sektörünü sert bir şekilde etkiliyor ve Ubisoft daha fazlasını duyurdu.

  • Ubisoft başarılı oyunlar yayınlamaya devam ediyor ancak işten çıkarmalar hâlâ yaşanıyor. Hayranlar bu haber karşısında şok oldu.

  • İşten çıkarmalara rağmen Ubisoft'un yakında çıkacak oyunları yolunda ilerlemeye devam ediyor. Şirket, oyun üretimini daha küçük ekiplerle kolaylaştırmayı hedefliyor.


İşten çıkarmalar oyun endüstrisini kasıp kavuruyor ve Ubisoft daha fazlasını duyurdu. Sektörün farklı bir yöne kaymaya başlamasıyla geçen yıl yaklaşık 10.000 kişi işten çıkarıldı. Birçok şirket hayatta kalabilmek için gereken parayı kazanmak amacıyla canlı servis oyunlarına yöneliyor ve Ubisoft da bu trendin bir parçası oldu. Kafatası ve Kemikler Şubat ayında piyasaya sürüldü ve canlı hizmet konseptinden yararlanmaya devam ediyor. Ne olursa olsun işten çıkarmaların önlenmesi mümkün görünmüyor.


Şirket ne kadar popüler olursa olsun bu durumlardan kaçınmak zor görünüyor. Insomniac Games, işten çıkarmaların ardından bir açıklama yayınladı . Marvel's Spider-Man 2'nin büyük başarısından sonra şirketin herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalması birçok hayranını şaşırttı. Ubisoft, 2023'te toplu işten çıkarmalar düzenleyerek Mayıs ayında Kuzey Carolina, Newcastle ve Birleşik Krallık'taki ofislerden 60 personeli işten çıkardı. Şirket, Kasım ayında görsel efektler ve küresel BT ekiplerinden 124 kişiyi daha işten çıkarmaya devam etti. Bazı eski personel, önceden herhangi bir uyarı almadıkları için bu haber karşısında şok olduklarını bildirdi.


Ubisoft şimdi 45 çalışanının daha işten çıkarılacağını duyurdu. Bu kez işten çıkarmalar şirketin Küresel Yayıncılık ve Asya-Pasifik ekiplerini etkileyecek. Ubisoft, GameSpot'a yaptığı açıklamada işten çıkarmaları hafife almadığını ve etkilenen üyeleri destekleyeceğini belirtti. İşten çıkarmalar yakın zamanda duracak gibi görünmüyor ve bu eski çalışanların nerede olacağı şu anda belirsiz.


Bazıları hala Prince of Persia: The Lost Crown gibi popüler yayınlara sahip bir şirketin bu tür kesintilere uğramasına şaşırıyor , ancak bazıları bunun Skull and Bones gibi oyunların canlı hizmetleri zorlamasının bir sonucu olduğunu savunuyor . Bir oyunun tam deneyimini elde etmek için başlangıç ​​fiyatından daha fazlasını ödemekten bıkan hırslı oyuncuların görüşüne göre tür bir bütün olarak bozuldu.


Ubisoft Oyunları İşten Çıkarmalara Rağmen Yolunda Kalmaya Devam EdiyorHaberlere rağmen şirketin bir sonraki oyunlarının yayın programı etkilenecek gibi görünmüyor. Star Wars Outlaws yakında çıkacak gibi görünüyor ve yaklaşmakta olan Assassin's Creed oyunu üzerinde çalışanlar 2024'te gişe rekorları kıran bir çıkış bekliyorlar. Bu oyunlara ek olarak, The Division Heartland ve ücretsiz oynanabilen bir arena nişancı oyunu olan XDefiant da herhangi bir engel olmadan üretime devam ediyor.


Bu işten çıkarmaların amacı oyunların üretimini kolaylaştırmak gibi görünüyor ve buna herhangi bir anda oyun üzerinde çalışan ekiplerin sayısını da azaltmak da dahil. Ancak bazı profesyoneller işten çıkarmaları gördüler ve kendilerine ait perspektifler sundular. Baldur's Gate 3'ün yönetmeni Swen Vincke, işten çıkarmaların sorumlusu olarak kurumsal açgözlülüğü gösteriyor . Vincke, kârı en üst düzeye çıkarmak için personel sayısını azaltmak yerine, birkaç yıllık sektör bilgisine sahip birçok kişiye öncelik vermenin ve bunu süreci yönlendirmek için kullanmanın önemine dikkat çekiyor.


1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page