top of page

Tomb Raider Güncellemesi Yama Notlarında Bahsedilmeyen Tartışmalı Değişiklik Yapıyor

Tomb Raider 1-3 Remastered üçlemesinin en yeni güncellemesi, yama notlarında bariz bir şekilde bulunmayan bir değişikliği sessizce uygulamaya koyuyor.

Tomb Raider 1-3 Remastered derlemesinin, oyunda son güncellemenin yama notlarında bahsedilmeyen bir değişiklik yaptığı ve hayranları önceki vaatler konusunda kızdırdığı bildirildi. Bu yılın başlarında yayınlanan derleme, Lara Croft'un seriyi oyun dünyasında tanınan bir isme dönüştüren maceralarının ikonik orijinal üçlemesini geri getiriyor. Yeniden yapımlar, klasik macera oyunlarındaki grafik geliştirmelerinin yanı sıra çeşitli yaşam kalitesi yükseltmelerinden ötürü övgü aldı. Ancak şimdi, en son güncellemenin bahsedilmeyen bir kısmı tartışmalı bir değişiklik yapıyor.


Tomb Raider 1-3 Remastered'ın Şubat ayında piyasaya sürülmesinden bu yana geliştirici Aspyr, üçleme için düzenli güncellemeler yayınladı. Oyunlar bu ayın başlarında ikinci büyük güncellemelerini aldılar ve Tomb Raider 1-3 Remastered'ın başarılarına çeşitli düzeltmeler ve oyunun Fotoğraf Moduna yeni eklemeler getirdiler. Güncelleme ayrıca oyunun Epic Games Store sürümündeki bir sorunu da düzeltti ve artık Tomb Raider 1-3 Remastered'ı tam ekran modunda düzgün bir şekilde başlatıyor. Ancak sessizce yapılan bir değişiklik, bazı Lara Croft hayranlarını harekete geçirdi. NintendoLife tarafından bildirildiği üzere bazı keskin gözlü hayranlar, Tomb Raider 1-3 Remastered'ın Güncelleme 2'sinde yama notlarında belirtilmeyen bir değişiklik keşfettiler . Güncelleme özellikle Tomb Raider 3'ü etkiliyor ve Lara Croft'un posterleri oyundan kaldırılıyor. Posterler orijinal olarak Tomb Raider 3'ün dördüncü seviyesinin en başında, dolap sırasının üzerindeki duvarda asılı olarak bulunabiliyordu . Ne Aspyr ne de mevcut Tomb Raider geliştiricisi Crystal Dynamics, posterlerin güncellemenin yayınlanmasından önce kaldırıldığını kabul etmedi.


Tomb Raider 1-3 Sessizce Yenilendi Tartışmalı Değişiklik Yaptı


Lara Croft posterlerinin Tomb Raider 1-3 Remastered'dan beklenmedik bir şekilde kaldırılması , Crystal Dynamics'in remaster'larla ilgili önceki açıklamalarıyla çelişiyor. Tomb Raider 1-3 Remastered'ın açılış ekranlarında oyuncular , "insanların ve kültürlerin saldırgan tasvirleri" konusunda uyarıda bulunan bir mesajla karşılanıyor. Crystal Dynamics, uyarıda içeriği "orijinal haliyle" korumayı seçtiğini belirterek, hayranların ve geliştiricilerin "bunun zararlı etkilerinden ders alabileceğini" öne sürdü.

Tomb Raider üçlemesinin başarısı seri için yeni bir heyecan yarattı ve görünüşe göre Lara Croft'tan daha fazlası da yolda. Yeniden düzenleme üçlemesini, oyunlardaki şifreli ipuçlarına dayanarak Aspyr'in Tomb Raider 4'ün yeniden düzenlemesini düşünüyor olabileceği yönündeki söylentiler hızla takip etti. Crystal Dynamics aynı zamanda serinin bir sonraki oyununun tanıtımını yapmaya başladı ve yaklaşan Tomb Raider Next için Lara Croft'un yeni görünümünü gösterdi . Lara Croft'un video oyunu ikonu statüsü, ilk macerasından neredeyse 30 yıl sonra bile hâlâ güçlü.
0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page