top of page

The Witcher 3: İşaretler, Gerçekte Ne Kadar Yararlı Olduklarına Göre Sıralandı

The Witcher 3 dünyasında büyücüler sihirle yaratılmıştır. İsteseler de istemeseler de bu yaratılış, Âyetler denilen bir sihirle birlikte gelir.  • Quen, Aard ve Yrden gibi Witcher 3 İşaretleri benzersiz yeteneklere sahiptir ve canavarlara ve düşmanlara karşı savaşta çok önemli bir rol oynarlar.

  • Özellikle Quen, tüm İşaretler arasında en iyi korumayı sağlar; yükseltilmiş versiyonları, Geralt'ın savaşta büyük bir hayatta kalma kabiliyeti için etrafında sürekli bir kabarcık kalkanı oluşturmasına olanak tanır.

  • Yrden hayaletlere karşı etkili olsa da asıl kullanımı bu düşman türüyle sınırlıdır ve bu da onu genel olarak en iyi İşaret değildir. Ancak hayaletler ortaya çıktığında yine de faydalı olabilir.


The Witcher 3: Wild Hunt dünyasında Witcher'lar sihirle yaratılmıştır. Beğensinler ya da beğenmesinler, bu yaratılış birçok yetenekle birlikte gelir; bunlardan biri sihirdir. Büyünün pek çok farklı çeşidi vardır , ancak oyuncular tarafından en çok tanınanları Witcher İşaretleridir . The Witcher 3: Wild Hunt boyunca Rivialı Geralt tarafından kullanılan her İşaretin hem canavarlara hem de insanlara karşı savaşta kendi kullanımı vardır. İstenilen etkiyi yaratmak için tekerleklerin karmaşık bir parmak hareketi yapması gerekir. Daha güçlü büyücüler tarafından basit bir kullanım olarak kabul edilen İşaretler, daha az becerikli Witcher'lar için inanılmaz derecede faydalıdır. Ateşli Igni'den koruyucu Quen'e kadar bu Witcher 3 İşaretleri , bir Witcher'ın günlük yaşamında önemli bir role sahiptir.


The Witcher 3'te hangi Sign in'in en iyisi olduğunu merak etmek zor . Geralt'ın yapabileceği her büyünün kendine özgü faydaları vardır ve oyuncuların hangisini yükselteceklerine karar vermeden önce her İşareti gerçekten kullanmaları ve yararlarına ilk elden tanık olmaları gerekir. Beş Witcher 3 İşaretinin tümü savaşta büyük etki yaratmak için kullanılabilir; oyuncular düşmanlarını yavaşlatabilir, onları yakıp kül edebilir, ayaklarını yerden kesebilir, saldırılarını tamamen etkisiz hale getirebilir veya Witcher'la savaşmak yerine Witcher'a yardım etmek için beyinlerini yıkayabilir.


13 Ekim 2023'te Ritwik Mitra tarafından güncellendi: The Witcher 3, şimdiye kadar yapılmış en iyi video oyunlarından biridir ve yeni nesil güncellemenin, bu görsel ve oynanış yükseltmesiyle daha da fazla oyuncunun bu muhteşem oyuna göz atmasına olanak sağlamasına yardımcı oluyor. Çeşitli QoL ve grafiksel iyileştirmelerle oyuncuların bu oyundan keyif almasına olanak tanıyarak harika bir iş çıkararak oyunu her açıdan eğlenceli hale getiriyor. Yeni nesil güncellemeyle dövüşün iyileştirilmesinin birçok yolundan biri, Hızlı Casting'in entegre edilmesidir; bu, oyuncuların bir büyüyü birer birer seçmek için sezgisel olmayan bir çarkta dolaşmasına gerek olmadığı anlamına gelir. Artık oyuncular, yanlış İşareti kullanma konusunda endişelenmelerine gerek kalmadan savaşta tüm büyülere erişebiliyor, bu da oyuncuların bu sistemle etkileşim şeklini tamamen değiştiriyor.


5

QuenMuhtemelen pek çok kişi tarafından gözden kaçırılan Quen, tüm Witcher İşaretleri arasında en iyi korumayı sağlıyor . İşaret, sarı parıltısı ve geometrik geriye doğru dokuz sembolüyle tanınabilir. Temel versiyonunda Quen'in hızlı bir şekilde uygulanması Geralt'ı koruyucu bir sihir katmanıyla kaplar. Quen geliştikçe tek bir veya daha fazla vuruşu durdurabilir.


Ancak Sign'ın en iyi sürümü Active Shield yükseltmesidir. Bu, Geralt'ın etrafında sürekli bir kabarcık kalkanı olmasını sağlar. Kalkan aktifken Geralt hareket edebilir ve ona yönelik saldırılar engellenir ve her vuruşta ona canlılık geri döner. Balon hasar aldıkça dayanıklılığı azaltır, ancak koruyucu doğası her türlü savaş durumunda büyük bir hayatta kalma kabiliyeti sağlar. Bu, oyuncuların adil olmayan kombolara veya atlatılması oldukça zor olabilecek sert saldırılara sahip patronlara karşı güvenebilecekleri mükemmel, hapisten çıkma büyüsüdür.


Tüm Quen Yükseltmeleri

İşaret Yeteneği

Seviye

Yükseltme Açıklaması

Patlayan Kalkan

Seviye 1

Quen kalkanı kırıldıktan sonra rakipleri geri püskürtür. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi de iyileştirildi.

Seviye 2

Quen kalkanı rakipleri iter ve kırıldıktan sonra onlara hasar verir. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi daha da iyileştirildi.

3. seviye

Quen kalkanı rakipleri iter, kırıldıktan sonra onlara hasar verir ve potansiyel olarak onları yere serebilir. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

Aktif Kalkan

Seviye 1

Darbeleri emen ve Geralt'ı iyileştiren aktif bir kalkan oluşturur; bu süreçte hem kalkanı korumak hem de darbeleri engellemek için Dayanıklılık kullanılır. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi de iyileştirildi.

Seviye 2

Aktif kalkanı korumak artık %50 daha az dayanıklılık gerektiriyor. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi daha da iyileştirildi.

3. seviye

Aktif kalkanı korumak hiçbir şekilde dayanıklılık tüketmez. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

Quen Yoğunluğu

Seviye 1

Quen İşaretinin yoğunluğu %5 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi de iyileştirildi.

Seviye 2

Quen İşaretinin yoğunluğu %10 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi biraz daha iyileştirildi.

3. seviye

Quen İşaretinin yoğunluğu %15 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi daha da iyileştirildi.

Seviye 4

Quen İşaretinin yoğunluğu %20 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

Seviye 5

Quen İşaretinin yoğunluğu %25 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

Quen Deşarjı

Seviye 1

Quen tarafından emilen hasarın %5'i saldırgana geri yansıtılır. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi de iyileştirildi.

Seviye 2

Quen tarafından emilen hasarın %10'u saldırgana geri yansıtılır. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi biraz daha iyileştirildi.

3. seviye

Quen'in emdiği hasarın %15'i saldırgana geri yansıtılır. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi daha da iyileştirildi.

Seviye 4

Quen'in emdiği hasarın %20'si saldırgana geri yansıtılır. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

Seviye 5

Quen'in emdiği hasarın %25'i saldırgana geri yansıtılır. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

4

AardAard, düşmanları tökezleyip yere serebilen güçlü bir telekinetik patlamadır. Geralt'ın elinden çıkan açık mavi üçgen, düşmanı yolunda durdurabilir. Hızlı bir patlama, kılıcın savrulmasını çarpmadan önce durdurabilir veya savaşın ortasında küçük bir açıklık yaratabilir. Aard'ı daha da geliştirmek, onu insanlara ve daha küçük canavarlara karşı son derece faydalı hale getirebilir.

Aard, bir düşmanı yere sermede ve işi hızlı bitirmeye olanak sağlamada en iyi olan Witcher İşaretidir . Aard tüm meşaleleri söndüreceği ve dağınık eşyaları komik bir şekilde odanın diğer ucuna fırlatacağı için biraz yanıltıcı olabilir, ancak bu saldırıyı, fırlatılan bir grup düşmana karşı savaşta serbest bırakmanın katıksız eğlence faktörü göz önüne alındığında, bu ödenmesi gereken küçük bir bedeldir. çok geçmeden yere!


Tüm Aard Yükseltmeleri

İşaret Yeteneği

Seviye

Yükseltme Açıklaması

Uzağa Ulaşan Aard

Seviye 1

Aard'ın menzili 1 yard artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi de iyileştirildi.

Seviye 2

Aard'ın menzili 2 yard artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi daha da iyileştirildi.

3. seviye

Aard'ın menzili 3 yard artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

Kulak Süpürme

Seviye 1

Aard, belirli bir yarıçap içindeki tüm rakiplere saldırır ancak devrilme şansı %21 daha düşüktür. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi de iyileştirildi.

Seviye 2

Aard, belirli bir yarıçap içindeki tüm rakiplere saldırır ancak devrilme şansı %17 daha düşüktür. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi daha da iyileştirildi.

3. seviye

Aard, belirli bir alan içindeki tüm rakiplere, yere serme şansına herhangi bir ceza vermeden saldırır. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

Kulak Yoğunluğu

Seviye 1

Aard İşaretinin yoğunluğu %5 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi de iyileştirildi.

Seviye 2

Aard İşaretinin yoğunluğu %10 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi biraz daha iyileştirildi.

3. seviye

Aard İşaretinin yoğunluğu %15 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi daha da iyileştirildi.

Seviye 4

Aard İşaretinin yoğunluğu %20 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

Seviye 5

Aard İşaretinin yoğunluğu %25 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

Şok dalgası

Seviye 1

Aard 40 hasar verir. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi de iyileştirildi.

Seviye 2

Aard 80 hasar verir. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi biraz daha iyileştirildi.

3. seviye

Aard 120 hasar verir. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi daha da iyileştirildi.

Seviye 4

Aard 160 hasar verir. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

Seviye 5

Aard 200 hasar verir. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

3

YrdenYrden , bir hayaletle savaşan herhangi bir Witcher için en iyi İşarettir . Yrden'de mor bir parıltı ve kum saati sembolü bulunur. Yrden, Geralt'ı çevreleyen yere yerleştirildi. İçeri adım atan her düşman yavaşlar. Gelecekteki yükseltmelerle Yrden, düşmanlara hasar verebilir ve giren mermileri yok edebilir. Yrden'in önemli yönü hayaletlere karşı verdiği güvenlik açığıdır.


Yrden dışındaki hayaletlere saldırmak çok az hasar verir, ancak içerideki hayaletler maddi hale geldikçe daha fazla hasar alır. Yrden iyi bir burç olsa da en iyisi değil. Ana kullanımı, her zaman ortaya çıkmayan bir düşman türü olan hayaletlere karşıdır. Hayaletler geldiğinde, Yrden'in tek bir oyunculuğu, hepsi olmasa da çoğuyla ilgilenmek için yeterlidir.


Tüm Yrden Yükseltmeleri

İşaret Yeteneği

Seviye

Yükseltme Açıklaması

Sürekli Glifler

Seviye 1

İşaret süresini 5 saniye ve alternatif Yrden kullanım yüklerinin sayısını 7 artırır. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi de iyileştirildi.

Seviye 2

İşaret süresini 10 saniye artırır, alternatif Yrden kullanım yüklerinin sayısını 9 artırır ve oyuncunun standart türden başka bir Yrden tuzağı kullanmasına olanak tanır. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi daha da iyileştirildi.

Sihirli Tuzak

Seviye 1

10 yard yarıçapındaki mermileri yok ederken düşmanları yavaşlatır ve hasar verir. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi de iyileştirildi.

Seviye 2

12 yarda yarıçapındaki mermileri yok ederken düşmanları yavaşlatır ve onlara hasar verir; Sign'ın hasarı %25 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi daha da iyileştirildi.

3. seviye

14 yarda yarıçapındaki mermileri yok ederken düşmanları yavaşlatır ve onlara hasar verir; Sign'ın hasarı %50 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

Yrden Yoğunluğu

Seviye 1

Yrden Burcu yoğunluğu %5 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi de iyileştirildi.

Seviye 2

Yrden Burcu yoğunluğu %10 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi biraz daha iyileştirildi.

3. seviye

Yrden Burcu yoğunluğu %15 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi daha da iyileştirildi.

Seviye 4

Yrden Burcu yoğunluğu %20 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

Seviye 5

Yrden Burcu yoğunluğu %25 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

Süper Yüklü Glifler

Seviye 1

Yrden'den etkilenen düşmanlar saniyede 10 sağlık puanı kaybeder. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi de iyileştirildi.

Seviye 2

Yrden'den etkilenen düşmanlar saniyede 20 sağlık puanı kaybeder. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi biraz daha iyileştirildi.

3. seviye

Yrden'den etkilenen düşmanlar saniyede 30 sağlık puanı kaybeder. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi daha da iyileştirildi.

Seviye 4

Yrden'den etkilenen düşmanlar saniyede 40 sağlık puanı kaybeder. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

Seviye 5

Yrden'den etkilenen düşmanlar saniyede 50 sağlık puanı kaybeder. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

2

AteşBeşlinin muhtemelen en tanınabilir İşareti olan Igni, Witcher'ların alev püskürtmesine olanak tanır ve hasar verme konusunda en iyi İşarettir . Kalabalık kontrolü için harika olan bu İşaret, daha düşük seviyelerde biraz yetersiz kalıyor. Alevler güzeldir, düşmanları ateşe verebilir, ancak genel hasar daha büyük hedeflere karşı fazla değildir. Bazı yükseltmelerin uygulanması Igni'yi çok daha iyi hale getirir.


Melt Armor yükseltme yolu, Igni'nin bir düşmanın zırhını kalıcı olarak azaltmasına olanak tanır. Trol veya dev gibi yüksek zırhlı bir düşman, Igni'nin birkaç hızlı uygulamasıyla daha az tehditkar hale getirilebilir. Hasarları hala yüksek olabilir ancak savunmalarını hızlı bir şekilde kırma yetenekleri savaşta mükemmeldir. Bu aynı zamanda insan düşmanları için de geçerlidir.


Tüm Igni Yükseltmeleri

İşaret Yeteneği

Seviye

Yükseltme Açıklaması

Ateş akışı

Seviye 1

Oyuncu, Dayanıklılık pahasına düşmanlara zarar veren sürekli bir ateş akışı gerçekleştirebilir. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi de iyileştirildi.

Seviye 2

Ateş akışını sürdürmek için gereken dayanıklılık maliyeti %25 azalır. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi daha da iyileştirildi.

3. seviye

Ateş akışını sürdürmek için gereken dayanıklılık maliyeti %50 azalır. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

Zırhı Erit

Seviye 1

Igni, İşaret yoğunluğuyla %15'e kadar ölçeklenerek düşman zırhını kalıcı olarak azaltır. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi de iyileştirildi.

Seviye 2

Zırh erimesi İşaret yoğunluğuyla %30'a kadar ölçeklenir. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi biraz daha iyileştirildi.

3. seviye

Zırh erimesi İşaret yoğunluğuyla %45'e kadar ölçeklenir. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi daha da iyileştirildi.

Seviye 4

Zırh erimesi İşaret yoğunluğuyla %60'a kadar ölçeklenir. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

Seviye 5

Zırh erimesi İşaret yoğunluğuyla %75'e kadar ölçeklenir. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

Ateşleme Yoğunluğu

Seviye 1

Igni Sign yoğunluğu %5 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi de iyileştirildi.

Seviye 2

Igni Sign yoğunluğu %10 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi biraz daha iyileştirildi.

3. seviye

Igni Sign yoğunluğu %15 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi daha da iyileştirildi.

Seviye 4

Igni Sign yoğunluğu %20 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

Seviye 5

Igni Sign yoğunluğu %25 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

Ateş manyağı

Seviye 1

Düşmanların Igni tarafından ateşe verilme olasılığı %20 daha fazladır. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi de iyileştirildi.

Seviye 2

Düşmanların Igni tarafından ateşe verilme olasılığı %40 daha fazladır. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi biraz daha iyileştirildi.

3. seviye

Düşmanların Igni tarafından ateşe verilme olasılığı %60 daha fazladır. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi daha da iyileştirildi.

Seviye 4

Düşmanların Igni tarafından ateşe verilme olasılığı %80 daha fazladır. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

Seviye 5

Düşmanların Igni tarafından ateşe verilme olasılığı %100 daha yüksektir. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

1

AxiiTemel olarak konuşkan bir İşaret olan Axii, savaş dışında da başarılıdır. Bu İşaret açık yeşil rengi ve baş aşağı üçgeni ile tanınır. Dövüş sırasında Axii, hedefi şaşırtmak ve onu saldırıya açmak için kullanılır. Alternatif olarak Geralt'ın atını sakinleştirmek için de kullanılabilir . Alghoul'larla savaşırken özellikle faydalıdır çünkü sırtlarındaki dikenler üzerlerinde Axii kullanılarak etkisiz hale getirilebilir.


Axii Witcher İşaretinin en iyi kullanımı, NPC'leri size bir şekilde yardımcı olmaya ikna etmenin bir yoludur. Axii'yi yükseltmek İşaretin düzgün çalışma olasılığını artıracaktır . Alışveriş yaparken fiyatı düşürmek, askerleri sizi yalnız bırakmaya ikna etmek veya isteksiz bir tanıktan bilgi almak için kullanılabilir. Axii yalnızca Geralt'ın istediğini almasına olanak sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda İşaret çalıştığında makul miktarda deneyim puanı kazandırıyor.


Tüm Axii Yükseltmeleri

İşaret Yeteneği

Seviye

Yükseltme Açıklaması

Sanrı

Seviye 1

Oyuncu Axii'yi onlara uyguladığında düşmanlar hareket etmeyi bırakır ve aynı zamanda konuşmalar sırasında Axii'nin etkinliğini artırır. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi de iyileştirildi.

Seviye 2

Bu İşareti kullanmak için gereken süreyi azaltırken Axii'nin konuşmalardaki etkinliğini daha da artırır. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi daha da iyileştirildi.

3. seviye

Bu İşareti kullanmak için gereken süreyi daha da azaltırken, Axii'nin konuşmalardaki etkinliğini en üst seviyeye çıkarır. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

Kukla

Seviye 1

Bir düşmanı %20 daha fazla hasar veren bir müttefike dönüştürün. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi de iyileştirildi.

Seviye 2

Bir düşmanı %40 daha fazla hasar veren bir müttefike dönüştürün. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi daha da iyileştirildi.

3. seviye

Bir düşmanı %60 daha fazla hasar veren bir müttefike dönüştürün. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

Axii Yoğunluğu

Seviye 1

Axii Sign yoğunluğu %5 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi de iyileştirildi.

Seviye 2

Axii Sign yoğunluğu %10 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi biraz daha iyileştirildi.

3. seviye

Axii Sign yoğunluğu %15 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi daha da iyileştirildi.

Seviye 4

Axii Sign yoğunluğu %20 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

Seviye 5

Axii Sign yoğunluğu %25 artar. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.

Egemenlik

Seviye 1

Oyuncunun Axii'yi iki rakip üzerinde kullanmasına izin verir, İşaretin gücü %50 oranında cezalandırılır. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi de iyileştirildi.

Seviye 2

Axii'yi iki rakip üzerinde kullanmanın cezasını %25'e düşürür. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi daha da iyileştirildi.

3. seviye

Axii'yi iki rakip üzerinde kullanmanın cezasını kaldırır. Geralt'ın dayanıklılık yenilenmesi önemli ölçüde iyileştirildi.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page