top of page

Tüm Hogwarts Miras İksiri ve Nasıl Yapılacağı

İksirler Hogwarts Legacy'nin önemli bir parçasıdır. Büyülerle birlikte zorlukların üstesinden gelmeye yardımcı olabilirler, ancak onları işlemek zor olabilir.Hogwarts Legacy, Harry Potter'ın Büyücü Dünyası hayranlarına harika bir macera ve sihir ve harikalarla dolu bir deneyim sunuyor. Oyuncular, ilk İksir Sınıfına katıldıktan sonra oyunun geri kalanında kullanmak üzere iksir üretme yeteneğinin kilidini açacaklar. Yeni iksir tarifleri, görevler aracılığıyla ve oyundaki satıcılardan satın alınarak öğrenilebilir. Oyuncular İhtiyaç Odasının kilidini açtıktan sonra, kendi İksir istasyonlarında istedikleri zaman iksir hazırlayabilirler.


İksirler, oyunculara saldırı veya savunmada destek sağlar ve oyuncuyu iyileştirmek veya görünmez kılmak gibi başka sihirler gerçekleştirir. Hangi büyülerle birlikte hangi iksirlerin ne zaman kullanılacağına karar vermek oyuncuya kalmıştır, böylece düşmanları hızla yok edebilir ve en tehlikeli karşılaşmalarda hayatta kalabilirler. Çoğu iksirin malzemeleri oyun dünyasında kolayca bulunabilir veya İhtiyaç Odası'nda yetiştirilebilir, ancak bazılarının yapımı diğerlerine göre biraz daha zordur.WiggenweldWiggenweld iksiri, oyuncuların yapmayı öğrendiği ilk iksirlerden biridir ve aynı zamanda en önemlilerinden biridir. Özellikle zorlu zorluklarda ve çok sayıda düşmana karşı yapılan savaşlarda çok önemli olan bir sağlık yenileme iksiridir. Oyuncular dövüş sistemini öğrendikçe bazı darbeler alacaklarından eminler ve sağlık göstergeleri düştüğünde bir şişe Wiggenweld'in tıpasını açmak günü kurtarabilir.


1 Horklump Suyu

1 Dittany Yaprağı


Wiggenweld'in yapımı kolaydır ve malzemeler oyun boyunca Hogsmeade ve Hamlets'teki satıcılardan ve dünyada oldukça kolay bulunur. Dittany tohumları Hogsmeade'deki Magic Neep'ten satın alınabilir ve ardından İhtiyaç Odası'nda yetiştirilebilir. Tamamlanan iksir aynı zamanda dünyanın her yerindeki sandıklarda bulunabilir ve bazı seyahat eden satıcılardan da satın alınabilir.EdurusEdurus, Hogwarts Legacy'nin ana Savunma iksiridir. Oyuncunun savunma istatistiklerini geçici olarak yükseltir. Bir grup düşmana veya trol gibi büyük bir düşmana karşı savaşa girmeden hemen önce alınacak harika bir iksir. Edurus, oyunculara normalde kendilerini ortadan kaldıracak darbeler almalarına olanak tanıyan bir savunma takviyesi verebilir, saldırıya karşı koyabilecek kadar uzun süre hayatta kalmalarına veya bir Wiggenweld iksiri alıp biraz sağlık kazanmalarına olanak tanır.


1 Külsarıcı Yumurtası

1 Melez Kürk


Edurus'un malzemelerini bulmak oldukça kolaydır, bu nedenle oyuncular küçük kırmızı yumurta yuvalarını gördüklerinde onları almalı ve oyuncular kürklerini toplamak için Mongrel gruplarını çıkarmalıdır. Birkaç büyüyle kolayca yok edilirler ve çok fazla sorun çıkarmazlar. Her iki ürün de satıcılardan satın alınabilir.MaksimumEdurus gibi bir iksir oyunculara savunma desteği verirken, Maxima ise saldırı yeteneklerini güçlendirerek yapılan büyülerin gücünü artırır. Edurus gibi Maxima da oyuncuların çok sayıda düşmanla veya büyük bir düşmanla karşı karşıya olduklarını bildikleri durumlarda harika bir seçimdir. Saldırı gücündeki artış, doğru kullanıldığında yıkıcı olabilir. Önce düşmanları etkisiz hale getirmek, ardından Stupefy kullanmak ve Maxima'nın etkisi altındayken saldırı büyülerini takip etmek, düşmanın sağlık çubuklarının anında kaybolacağı çok kısa düellolara yol açabilir.


1 Sülük Suyu

1 Örümcek Dişi


Maxima'nın malzemeleri yeterince yaygındır. Sülükler suyun yakınında bulunur, bu nedenle oyuncuların göletlere, nehirlere ve gölün çevresine dikkat etmesi gerekir. Örümcek dişleri, oyuncuların onları toplamak için örümcekleri öldürmesi gerektiğinden biraz daha fazla soruna neden olur, bu nedenle herhangi bir araknofob bir mücadele içinde olabilir. Ateşlendikten sonra vurulduklarında patlayabildikleri için örümceklere en iyi Confringo ve Incendio ile baş edilir.OdakOdaklanma iksiri, büyülerin bekleme süresini azalttığı için savaşta kullanışlıdır. Depulso, Confringo ve Incendio gibi büyülerin çoğunun bekleme süresi orta derecede uzundur, bu nedenle oyuncular savaşın ortasındayken ve kombo olarak bir büyü yapmaya çalıştıklarında, Ron'un Chamber of'da olduğu gibi kırık bir asayla bırakılabilirler . Sırlar . Büyüler, etkileri yıkıcı sonuçlar verecek şekilde bir araya getirilerek birlikte kullanılabildiğinden, onları anında kullanıma hazır tutmak önemlidir. Odaklanma, oyuncuların en iyi büyülerini soğutulmuş ve kullanıma hazır tutar.


1 adet Dantelkanatlı Sinek

1 Akı Otu Kökü

1 adet Dugbog Dili


Focus'un bileşenlerine rastlamak zor olabilir, ancak keskin bir göz onları bulabilir. Dantel kanatlı sinekler, parlayan çalıların etrafındaki küçük sineklerden toplanır ve oyuncular bunun kilidini açtıktan sonra İhtiyaç Odası'nda Fluxweed Stem'i büyütebilir. Tohumlar Hogsmeade'deki Magic Neep'ten ve bitkinin kendisinden satın alınabilir. Dugbog Dilleri elbette Dugbog'lardan geliyor, bu yüzden bataklık bölgelerine tehlikeli bir yolculuk gerekli olabilir.ThunderbrewBu iksir, Gök Gürültüsü Tanrısı Thor olma fantezileri olan cadılar ve büyücüler için mükemmeldir. Thunderbrew, oyuncunun üzerinde uçan fırtınalı bir bulut oluşturur ve belirli bir süre sonra buharlaşana kadar onları takip eder. Bulut periyodik olarak yakındaki düşmanları sersemleten ve hasar veren ışık okları fırlatır ve yakın mesafedeki karşılaşmalarda sersemletici bir kalkan görevi görür.


1 Sülük Suyu

1 Büzüşmüş İncir Meyvesi

1 Ölülerin Kokusu


Malzemeler doğada veya belirli satıcılardan bulunabilir. Sülük suyu, nehirler veya göletler gibi su noktalarının yakınındaki sülüklerden kolaylıkla bulunur. Oyuncuların meyveyi yetiştirmek için orta büyüklükte saksıların bulunduğu bir masaya sahip olması koşuluyla, İhtiyaç Odasında Shrivelfig meyvesi yetiştirilebilir. Tohumlar Hogsmeade'deki Magic Neep'ten satın alınabilir. Ölü Kokusu, dünya çapındaki mağaralarda ve mezarlıklarda bulunan zombi benzeri yaratıklar olan Inferi'nin düşürdüğü malzemedir. Inferi yalnızca bir ateş büyüsüyle vurulduktan sonra hasar görebilir, bu nedenle onlarla başa çıkmak zor olabilir, ancak Confringo ve Incendio ile yeterince kolaydır.GörünmezlikGörünmezlik iksiri reklamı yapıldığı gibi çalışır ve oyuncuları görünmez yapar. Sadece kısa bir süreliğine geçerli olsa da, kısa sürede faydalı olabilir. Hayal Kırıklığı büyüsü aynı zamanda oyuncuları neredeyse görünmez hale getirirken, oyuncular başka büyüler yaptığında veya yuvarlandığında çalışmayı durdurur. Aynı zamanda bir büyü setinde yer kaplar ve sınırlı sayıda büyüye izin verildiğinden, oyuncuların akıllıca seçim yapması gerekir ve bir görünmezlik iksirini düşürmek, saldırı büyüsü için bir yuva açabilir.


1 Sıçrayan Mantar Şapkası

1 Budak Otu Deli

1 Trol Umacı


Trol Bogey'ler hariç, Görünmezlik iksiri için gereken malzemeleri bulmak yeterince kolaydır. Bunlar ancak zorlu bir savaş olabilen bir trolü yenerek elde edilebilir. Knotgrass, oyuncular tarafından Hogsmeade'deki Magic Neep'ten tohum satın aldıktan sonra İhtiyaç Odası'nda yetiştirilebilir ve Leaping Toadstools oyunun dünyasının her yerinde bulunur. Oyuncuların sadece küçük zıplayan mantar parçalarını aramaları ve sonra onları hasat etmeleri gerekiyor.Felix FelicisLiquid Luck olarak da bilinen Felix Felicis ilginç bir iksir çünkü tarifi yalnızca PlayStation kullanıcıları için ön sipariş bonusu olarak mevcuttu . Bu tarifte şansa gerek yoktu, sadece bir PlayStation konsolu vardı. Diğer oyuncuların bu faydalı iksiri üretememesi talihsiz bir durum, ancak geliştiriciler bunu daha sonraki bir tarihte tüm cadılar ve büyücülerin kullanımına sunabilir. Felix Felicis iksiri bir kez alındığında, oyunda bir tam gün boyunca büyük sandıkların mini haritada görünmesini sağlar. Bu, ganimet için sandık arayan oyunculara yardımcı olur ve onları sürekli Revelio kullanma zahmetinden kurtarır.1 adet Dantelkanatlı Sinek

1 Akı Otu Kökü


Felix Felicis'in malzemelerini bulmak yeterince kolaydır, çünkü Fluxweed, Hogsmeade'deki Magic Neep'ten tohumlar satın alındıktan sonra İhtiyaç Odası'nda yetiştirilebilir ve Lacewing sinekleri, dünyanın dört bir yanındaki çalıların etrafında gezinen küçük parlak böceklerden hasat edilebilir.
İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page