top of page

Starship Simulator, Star Citizen'dan Daha Fazla Star Trek'tir

Başarılı bir Kickstarter içeren ve DLC olarak gönderilen iddialı bir uzay sanal alanı tanıdık gelebilir ancak Starship Simulator farklı bir rota çiziyor.Gerçek dünya uzay bilimi ve mimari tasarım temelleri üzerine inşa edilen Fleetyard Studios'un yakında çıkacak olan Starship Simulator , gerçekçi ve ayrıntılı bir gemide bütün bir galaksiyi keşfetmeyi ve insanlığın uzay araştırmalarının geleceğini çizen bir kampanyayı vaat ediyor. Bu, herhangi bir Bilim Kurgu veya simülasyon oyunu hayranının arakasında olması gereken bir şey ve Kickstarter'ın ilk hedefini çok aşarak ne kadar başarılı olduğu açıkça görülüyor.


Oyuncular, gemilerini uzayın enginliğine götürebilir ve çeşitli potansiyel mürettebat pozisyonlarının rollerini üstlenirken, popüler bilim kurgu alt türünün peşinde gerçek fizik kavramlarını kullanabilirler . Örneğin, Starship Simulator'daki gemiler , Miguel Alcubierre tarafından önerilen ve Erik Lentz tarafından geliştirilen ışıktan hızlı sürüş teorisini kullanarak sistemden sisteme sıçrayabilir. Yıldızlar arasındaki mesafeler doğrudur ve oyunun tasarımında pek çok araştırma makalesine başvurulmuştur. Game Rant yakın zamanda Fleetyard'ın direktörü Dan Govier ile Starship Simulator'a yönelik tüm bu yaklaşım ve yaptığı karşılaştırmaların sayısı hakkında konuştu.


Bu muhtemelen tanıdık geliyor, çünkü pek çok büyük oyuna, özellikle de bir dereceye kadar sert bir bilim kurgu yaklaşımını benimseyen Starfield gibi oyunlara yansıyan bir önerme . Gerçekçi teknolojinin insanlığın genişlemesinin geleceğine güç verdiği bir uzay sanal alanı fikri oyunlarda popülerdir ve daha doğru bilimi birleştirme fikri, uzay sanal alanları türünün kendisi için önemli bir satış noktası olmuştur.


Starship Simulator, Yıldız Vatandaşı Karşılaştırmalarını İltifat Olarak Alıyor

Özellikle, Starship Simulator'un büyük hedeflerle başarılı bir Kickstarter'dan çıkması ve kısmen DLC olarak gemi satarak kendisini finanse etmesi, Star Citizen'ın dev projesiyle karşılaştırmalar yapıyor . Govier bunun pek uygun bir karşılaştırma olduğunu düşünmüyor. Ancak karşılaştırmanın nispeten daha küçük ve daha az finanse edilen ekibini gururlandırdığını düşünüyor.


Geçenlerde birine, Star Citizen ile karşılaştırıldığımızı , küçük bir ekibimiz ve çok çok küçük bir bütçemiz varken, yarım milyar dolardan fazla finansmana sahip birden fazla stüdyomuz varken, bunu aslında bir iltifat olarak aldığımızı, bu şekilde karşılaştırıldığını söyledim. ölçek… Biz sadece tamamen ayrı ürünleriz.


Govier, Starship Simulator'un bir MMO canlı hizmet oyunu olmak yerine , oyuncunun daha geniş bir ekip üyesinin yerine geçtiği bir oyun olduğunu açıkladı; bunlardan bazıları çok oyunculu bir işbirliği ortamında başka oyuncular da olabilir. Ayrıca mürettebatın geri kalanını doldurmak için NPC'ler kullanılarak tamamen tek başına da oynanabilir.Starship Simulator'un, Star Citizen ile on yıl boyunca yapılan alfa testlerinde büyük ölçüde tanımlanan özellik kaymasını önlemek için Fleetyard, stüdyo sürecindeki şeffaflık ve oyun boyunca kesin olarak belirlenmiş bir yol haritası da dahil olmak üzere oyunun gelişim odağını yakından kontrol etmek için özen gösterdi. Oyunun planlı gelişimi. Govier, harika fikirlerin yolunu kesmek istemediğini söyledi ki bu da anlaşılabilir bir durum.


Ancak bu farklılıklar oyun boyunca çok daha derinlere nüfuz ediyor. Govier , Star Citizen'ın cesur mücadelelerle zenginlik ve daha büyük ve daha iyi gemiler arayan kişisel bir yolculuğa odaklandığını açıkladı . Buna karşılık, Starship Simulator bir bütün olarak insanlığın geleceğine ve bireyin bu geleceğin içindeki yerine odaklanıyor. Starship Simulator daha çok uzayı keşfetmek, evreni destekleyen bilimle ilgilenmek ve yeni uzaylı ırklarla tanışmakla ilgileniyor. Starship Simulator oyuncuları, savaşa bir amaca ulaşmak yerine başarısız diplomasinin bir sonucu olarak gireceklerdi. Zenginlik motivasyonu, keşif motivasyonundan daha az önemlidir.


Biz daha çok uzayda yaşayan ve çalışan bir ekibin parçası olmaktan bahsediyoruz. İşin keşif yönüne odaklanıyoruz, galaksiyi keşfediyoruz ve orada ne olduğunu görüyoruz; savaş ve çatışma, ana oyun döngüsünden ziyade genellikle başarısız diplomasinin bir sonucu oluyor... Farklı olmak istiyoruz. Biz bu bilime, bu keşfe ve insanlığın bu şekilde ilerlemesine odaklanmak istiyoruz.


Kısacası Starship Simulator , oyuncularının daha önce kimsenin gitmediği yerlere cesurca gitmesini istiyor.


Starship Simulator 'Star Trek ama Gerçekçi'


Govier için daha uygun bir karşılaştırma , Starship Simulator'un daha temelli bir Star Trek olduğu fikridir . Bu etkiler oyun boyunca görülebilir ve gemi mimarisi, mürettebat dinamikleri ve tek tip tasarım gibi şeylerde parmak izlerini bırakır. Aynı zamanda Star Trek'in en iyi haliyle karakteristik özelliği olan keşif ve merak kavramlarıyla daha da heyecanlanıyor . Star Trek'in gemilere yönelik tasarımı , modern mimarlarla birlikte Starship Simulator filosunun tasarım anlayışının önemli bir parçası olduğundan, bu etki oyunun gelişimine oldukça yansıdı . Oyunun ışıktan hızlı uçuşunu güçlendirmek için kullandığı Alcubierre Drive, Star Trek'in warp sürücüsüyle birçok özelliği paylaşıyor ancak gerçek fiziğe uyarlandı.


Sanırım ne yaptığımızı Star Trek olarak tanımlayabilirsiniz ama gerçekçi. Gerçekten bunu nasıl yapardık? Eğer insanlık için Star Trek tarzı bir gelecek isteseydik , bunu nasıl yapardık? Bazı açılardan Star Trek'in pek çok yönünün gerçekçi olmadığını düşünüyorum , belki de biraz fazla temiz ve pek de insani değiller. Biz buna insan olma perspektifinden bakıyoruz. İnsanlar bunu gerçekte nasıl yapabilir?


Govier'in bilime ve uzay yolculuğu mucizesine vurgu yaptığı vurgu, aynı zamanda Star Trek'i Star Trek yapan şeyin DNA'sında da yer alıyor . Star Trek'in bilim ve teknolojiye yönelik ilham verdiği tutkunun tamamen benzersiz olduğunu ve bu etkinin günümüzde hâlâ yaygın olduğunu söylemek abartı olmaz . Cep telefonları, dokunmatik ekranlar, 3D yazıcılar ve daha fazlası gibi günlük hayatın gerçekleri, Star Trek'in gelecekteki teknoloji vizyonunun bir parçası olarak o kadar popülerlik kazandı ki, serinin mevcut dönemi 23. yüzyılın beklentilerini hala güncel tutmak zorunda kaldı. Star Trek Discovery için fütüristik .Bu da Govier'in bir parçası olmayı umduğu bir şey. Fleetyard'ın oyuna kattığı araştırma miktarı, oyunu sadece oynamanın pasif olarak eğitici olabileceği anlamına geliyor ve Starship Simulator'un Govier gibi uzay meraklılarına eğitim vermek ve ilham vermek için bir araç olarak kullanılabileceğine dair umutlar da var. Oyunun O-tipi yıldızları O-tipi yıldızlar gibi davranır, okumaları doğrudur, gemideki elektrik mühendisliği doğru bir şekilde tasarlanmıştır ve hatta galaksinin düzeni bile olabildiğince doğrudur.


Belki bir uzay meraklısı olarak bu alana gelen ama bunları henüz bilmeyen biri için, sadece oyunu oynayarak gerçek astrofiziği tam anlamıyla öğrenebilirsiniz. Hayallerimden biri, gemide bir grup öğrenciyle birlikte bir astronomun güneş sisteminin etrafında uçarak ve tüm farklı gezegenlere bakarak astronomi öğrenmesini sağlamak. Bence bu gerçekten harika olurdu. Oyunun bir eğitim aracı olarak kullanılmasını görmek isterim .


Genel olarak bilim kurgu, uzay sevgisinden tasarım araçları ve teknolojisine ve yaratıcılığın sınırlarını keşfetmeye kadar insanlara ilham vermede önemli bir role sahiptir. Bilimkurgu doğası gereği insanlardan geleceğin nasıl olacağını hayal etmelerini ister. Starship Simulator'un davet ettiği gelecek, Star Trek'in zirve noktasında olduğundan daha ayakları yere basan ve insani olabilir , ancak bilimi savunması ve insan doğasına yönelik yükseliş görüşü açısından daha az küstah değil.


0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page