top of page

Stardew Valley Volkan Zindanı Nasıl Geçilir?

Yeni düşmanları ve merdivenleri olmayan Sürüm 1.5'teki Volkan Zindanı, Stardew Valley'in şimdiye kadarki en zor zindanıdır, bu nedenle oyuncuların önceden plan yapması gerekecek.Volkan Zindanı, Stardew Valley'in PC oyuncularına sunulan son Versiyon 1.5 güncellemesinin bir parçasıdır . Stardew Valley'in şimdiye kadarki en zorlu zindanlarından biri ve içinden geçmek için özel taktikler gerekiyor. Oyuncuların Volkan Zindanının dibine nasıl ulaşabilecekleri aşağıda açıklanmıştır.


Stardew Valley , Volcano Dungeon'ın yanı sıra yakın zamanda Ginger Island ve Beach Farm düzeni gibi bir sürü yeni oyun sonu içeriği de tanıttı. Willy'nin teknesini tamir ederek Zencefil Adası'nın kilidini açtıktan sonra , Volkan Zindanı adanın kuzey tarafında bulunabilir. Stardew Valley'in diğer zindanlarından farklı olarak bu zindanda yalnızca 10 seviye vardır ve 8'i rastgeledir. Zindanı tamamladıktan sonra oyuncular Volcano Dungeon lobisinin sağ alt köşesindeki kapıya erişebilecekler.


Volkan Zindanına Ne Getirilir?


Stardew Valley'in 1.5 güncellemesiyle tanıtılan canavarlar zordur ve çoğunun sağlığı 215 ila 400 arasındadır. Silahlar söz konusu olduğunda oyuncular, Sonsuzluk silahları veya Galaxy Çekiç veya Kılıç gibi en az 60, ideal olarak daha yüksek hasar veren bir veya iki silaha erişebildiklerinden emin olmak isteyeceklerdir. Bazı canavarlar lavlardan ateş püskürtecek, bu nedenle oyuncular bir Sapan getirmek isteyebilirler ancak bu gerekli değildir.


Aynı şekilde, büyük miktarda sağlığı geri kazandıracak yeterli miktarda yiyecek maddesini yanınızda getirmek de önemlidir. Pelican Kasabasındaki Madenlerden farklı olarak Volkan Zindanının her seviyede merdivenleri veya anında çıkışları yoktur. Yalnızca 10 seviye derinliğinde olsa da planınızı buna göre yapın. Hızı ve savunmayı artıran güçlü, ev yapımı bir tariften büyük bir yığın (15+) getirmeniz önerilir.


İkinci olarak Sulama Kabının getirilmesi gerekmektedir. Sulama Kutuları lavları soğutmak ve Volkan Zindanının birinci katına girmek için yapılması gereken yollar oluşturmak için kullanılabilir. Yolculuk için en azından bir Çelik Sulama Kabı önerilir, ancak oyuncular daha geniş bir yatak oluşturmak için daha yüksek seviyeli bir kova isteyebilir. İridyum Kutusu bu görev için en iyisidir. Aksi takdirde, oyuncunun cevher damarlarını ve kayaları kazmak için yalnızca güçlü bir Kazmaya ihtiyacı olacaktır.Volkan Zindanının Bulmacaları


Volkan Zindanında bazı katlar, zindanın girişindekine benzer şekilde oyuncunun kapı kapılarını açmak için anahtarlara basmasını gerektirir. Ancak, kapılar da dahil olmak üzere 5. ve 10. seviyeler hariç her seviye rastgele seçilir. Ancak her kapıda, düğmelere basılıp basılmadığını gösteren küçük kırmızı veya yeşil noktalar bulunacak. Tüm noktalar yeşil olduğunda oyuncu bir sonraki seviyeye geçebilir.


Volkan Zindanının 5. ve 10. Seviyeleri


Volkan Zindanının 5. seviyesinde oyuncu, çıkış kısayolu olarak papağana 5 Altın Ceviz verebilir . Bu katta ayrıca Cinderpalyaço Ayakkabıları gibi bir dizi kullanışlı eşyanın bulunduğu bir dükkan var. Bunlar yüksek bir savunma ve bağışıklık takviyesi sunar ancak 100 Kül Parçasına mal olur. Bazı tarifler de bu mağazadan satın alınabilir. Devam etmeden önce buradaki Sulama Kabını da doldurduğunuzdan emin olun.


Giriş çıkışına ek olarak, 10. seviyede oyuncuların aynı bölgede kazanılan Prizmatik Parça gibi çeşitli mücevherlerle silahlarını geliştirebilecekleri bir demirhane bulunur. Ancak Kül Parçaları şeklinde ödeme alıyor. Burada oyuncular ayrıca Laval Eel gibi özel balıklar elde etmek için magma bölgesinde balık tutabilirler . Oyuncular lobideki kapalı kapıdan geçerek demirhaneyi tekrar ziyaret edebilirler.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page