top of page

Stardew Valley Nadir Tohum Nasıl Yetiştirilir

Oyuncuların Nadir Tohumları nerede bulabileceklerini ve bunları Stardew Valley'de en iyi şekilde nasıl yetiştirebileceklerini keşfetmek zor ama çok karlı olabilir.Mahsul yetiştirmek ve altın kazanmak, Stardew Valley'de başarının iki önemli unsurudur . Oyun farklı sezonlardan geçerken, oyuncuların kârlı kalabilmek için yetiştirdikleri ürünleri ayarlaması gerekiyor. Stardew Valley'de mevcut olan çok çeşitli mahsuller arasında , oyunculara büyük meblağlar kazandırabilecek birkaç benzersiz seçenek var.


Stardew Vadisi'ndeki bu en üst düzey mahsulde Nadir Tohum bulunur . Adından da anlaşılacağı gibi bulunması zor olabilir. Bir Nadir Tohumu ele geçirmek ve onu bir Tatlı Mücevher Meyvesine dönüştürmek isteyen oyuncular için bu kılavuz yardımcı olmak için burada.


Stardew Valley'de Nadir Tohumlar Nereden Alınır?Nadir Tohumun izini sürmek isteyenlerin JojaMart'a veya Pierre'in Genel Mağazasına bakmasına gerek yok çünkü bu mağazaların hiçbiri bu tohumu sunmuyor. Bunun yerine oyuncuların bu tohumu bulmak için Cuma ve Pazar günleri Cindersap Ormanı'ndaki Gezici Arabaya check-in yapmaları gerekiyor . Bunu yapmak için yılın en iyi zamanı, Seyahat Arabasında bunlardan 1 ila 5 tanesinin stoklandığı İlkbahar veya Yaz aylarıdır. Sonbahar ve Kış aylarında, Gezici Arabanın da bu önemli tohumu stoklamak için küçük bir şansı vardır, ancak onları bulma şansı %2'den azdır.


Gezici Arabadan Nadir Tohumlar satın almak (600 ila 1.000 altın arasında), temel değeri 3.000 altın olan Sweet Gem Berry'yi yetiştirmenin en karlı yoludur. Alternatif olarak, oyuncular daha fazla Nadir Tohum oluşturmak için Sweet Gem Berries'i bir Tohum Oluşturucuya yerleştirebilirler, ancak kar marjı önemli ölçüde düşebilir. Oyuncular , sağlam bir yatırım getirisi sağlamak için Tohum Oluşturucuya yalnızca daha düşük kaliteli meyveleri yerleştirmeye bağlı kalmalıdır .


Stardew Valley'de Nadir Tohumlar Nasıl Yetiştirilir?Nadir Tohumun açıklaması biraz yanıltıcıdır çünkü büyümesi için tam bir sezon gerektiğini iddia etmektedir. Gerçekte, oyuncu Ziraatçılık mesleğine sahip olmasa veya herhangi bir gübre kullanmıyor olsa bile, Nadir Tohumun büyümesi 24 gün sürer. Speed-Gro gübre veya Agriculturist bonus çalışmalarından herhangi biri veya her ikisi ile oyuncular bu uzunluğu daha da kısaltabilirler. Nadir Tohumu yetiştirmek için oyuncuların onu diğer mahsuller gibi ekmesi ve her gün sulanmasını sağlaması yeterlidir.


Nadir Tohumların Sonbaharda ekilmesi gerekir ve oyun boyunca en karlı mahsullerden biridir. Bu nedenle oyuncuların bu mahsullerden en yüksek değeri elde edebilmeleri için Stardew Valley oyunlarında Sera'nın kilidini açmaları gerekiyor . Bunu yapmak için oyuncular JojaMart'taki Topluluk Geliştirme Formu'ndan Sera seçeneğini 35.000 altın karşılığında satın alabilir veya Topluluk Merkezindeki tüm Kiler Paketlerini tamamlayabilirler.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page