top of page

Stardew Valley Güncellemesi 1.6 Ürpertici Yeni Gizli Sahne Ekleniyor

En son Stardew Valley güncellemesi, oyuncuların büyük çoğunluğunun muhtemelen asla göremeyeceği tüyler ürpertici yeni bir gizli sahne ekliyor.  • Stardew Valley, oyuncuları bir oyun sonu alanında hile yaptıkları için cezalandıran tüyler ürpertici yeni bir gizli sahne ekledi.

  • Paskalya yumurtası, oyunun 19 Mart'ta yayınlanan 1.6 güncellemesinin bir parçası olarak eklendi.


Stardew Valley, kahramanı ölümün eşiğinde bırakan tüyler ürpertici yeni bir sahne ekledi. Zirveye giden yolda aksaklık yaşayan oyuncuları cezalandırmayı amaçlayan bu eklenti, Stardew Valley 1.6 güncellemesiyle tanıtıldı.


Zirve, yalnızca oyuncu Stardew Valley'de Mükemmelliğe ulaştıktan sonra kullanıma sunulacak gizli bir konumdur ve bu, esasen oyunun sunduğu her şeyin tamamlanmasını gerektirir. Ancak hayranlar uzun zamandır yakındaki bir ekranın kenar bölgesine kılıç veya tırpanla vurarak bu yere hileyle ulaşmanın bir yolunu bulmuşlardı. Bu, yükleme ekranını tetiklemeden karakterin birkaç piksel ileri gitmesini sağlar. Bunu yapmaya devam etmek, sonunda karakterin sınırların dışına çıkmasına ve Zirveye giden yolu kapatan dev kaya da dahil olmak üzere her türlü engeli aşmasına olanak tanır.


Stardew Valley 1.6 Hile Yapanlara Ürpertici Ceza Ekliyor


Stardew Valley 1.6 güncellemesi sonunda bu aksaklığı giderdi, ancak sadece yama yaparak değil. Bunun yerine Eric "Endişeli Maymun" Barone, Bay Qi'nin oyuncuyla hile konusunda yüzleştiği, onları benmerkezci olarak adlandırdığı ve davranışlarını "aşağılık" olarak etiketlediği gizli bir ara sahne eklemeyi tercih etti. Bu etkileşim, diyalog aniden sona erdiğinde ve sahne, kahramanın Harvey'in ofisinde uyanmasına geçtiğinde ürkütücü bir hal alır. Kasaba doktoru, birisinin onları "hırpalanmış" ve "bilinçsiz" bulduğunu söyleyerek, bu üzücü durumlarının "acil ameliyat" gerektirdiğini de sözlerine ekledi.


Sahne, Harvey'in kahramandan "bir dahaki sefere biraz daha dikkatli olmasını" istemesi ve ardından hayatlarını kurtardıkları için onlardan 500 altın talep etmesiyle sona erer. Oyunun son sürümüne eşlik eden yama notlarında Mister Qi ile olan bu tüyler ürpertici etkileşimden bahsedilmiyor ancak bunun 1.6 güncellemesiyle eklendiğine şüphe yok. Oyuncunun bir kez fena halde dövüldükten sonra tekrar Zirveye ulaşmaya çalışması durumunda gizli ara sahnenin tekrarlanıp tekrarlanmayacağı henüz belli değil. Daha kesin olan şey ise, bu Paskalya yumurtasının , çoğu oyuncunun asla göremeyeceği son derece nadir Stardew Valley olaylarının zaten oldukça büyük olan listesini genişlettiğidir .


Bay Qi, Zirveye Giden Yolda Hile Yaptığı İçin Oyuncuyu AzarlıyorBu eklemeye sosyal medya tepkileri son derece olumlu. Gizli sahneyle ilgili görüşlerini sunmaya zaman ayıran oyuncuların çoğu, Barone'u Zirve sorununu bu kadar benzersiz bir şekilde çözdüğü için alkışladı. Bu düzeltmenin ele alınma şekli, ConcernedApe'in yüksek çaba gerektiren ücretsiz içerik bırakma konusundaki uzun geçmişiyle örtüşüyor. Stardew Valley'in 19 Mart'taki 1.6 güncellemesinin ardından Steam'de yeni popülerlik seviyelerine ulaşmasının da altını çizdiği gibi, fandom onun bağlılığını uzun süredir takdir ediyor ve onu ödüllendirmeye devam ediyor .


8 görüntüleme0 yorum

Comments