top of page

Stardew Valley: Eski Randomizasyon Nedir?

Legacy Randomization, Stardew Valley 1.6'da oyuncuların eski RNG sistemini oyunlarında tutmalarına olanak tanıyan yeni bir ayardır.RNG, başlangıcından bu yana Stardew Vadisi'nin temel bir unsuru olmuştur . Ancak yıllar geçtikçe oyuncular ConcernedApe'in rastgele sayı üreteci kodunun nasıl çalıştığını çözmeyi başardılar. Bu, hızlı koşanların (ve fırsatçı oyuncuların) oyunu amaçlanandan çok daha hızlı tamamlamasını sağlayan çok sayıda karlı ve bazen de şüpheli istismarlarla sonuçlandı. Ancak 1.6 Güncellemesi ile geliştirici, Eski Rastgeleleştirme ayarını kapalı tutmanız koşuluyla tüm RNG açıklarına erişimi ortadan kaldırarak bu sorunu çözdü. İşte bu seçenek hakkında anlamanız gerekenler.


Eski Rastgeleleştirme Açıklaması


Stardew Valley'in 1.6 öncesi sürümlerinde, oyunun RNG'si artık Eski Rastgeleleştirme sistemi olarak adlandırılan öngörülebilir bir modeli izliyor . Ancak oyunun son sürümünde varsayılan RNG, istismar edilebilir kalıpları ortadan kaldıracak şekilde değiştirildi . Bununla birlikte, orijinal sayı oluşturucuyu korumayı tercih eden oyuncular, ayarlarda Eski Rastgeleleştirmeyi korumayı seçebilirler.


Eski Rastgeleleştirme etkinleştirildiğinde, oyuncular kil çiftçiliği , mantar seviyelerini tahmin etme ve mahsul saksı balığı dengeleme tekniğini kullanma gibi yöntemleri kullanarak madencilik, yiyecek arama ve zanaatkarlıktan yararlanabilirler . Ancak 1.6 yaması, daha karmaşık bir rastgele sayı üreteci sunarak bu yöntemlere erişimi ortadan kaldırıyor.


Eski Rastgeleleştirmeyi Açma veya KapatmaYeni bir dünya inşa etmeden önce, Karakter Özelleştirme menüsünden Eski Rastgeleleştirme'yi açın . Bunu, köşedeki İngiliz anahtarı simgesini tıklayarak ve başlık öğesini görene kadar aşağı kaydırarak yapın. Bu ayarı oyundaki Gelişmiş Kaydetme Seçeneklerinden de değiştirebilirsiniz.


Eski Rastgeleleştirmeyi Açmalı mı, Kapatmalı mı?Ayarların açıklamasında belirtildiği gibi, genellikle çoğu oyuncunun Eski Rastgeleleştirmeyi kapalı tutması önerilir . Bu seçenek öncelikli olarak hızlı koşucuların oyunu mümkün olduğu kadar çabuk tamamlamalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Kendilerini Stardew Valley'in hikayesine ve işçiliği unsurlarına kaptırmak isteyen normal oyuncular, bu seçeneği tamamen göz ardı edebilir.


V1.6'yı amaçlandığı gibi deneyimlemek için Eski Rastgeleleştirmeyi kapatın. Stardew Valley'in geliştiricisi ConcernedApe , sıradan oyuncuların adil bir ortamda öğütmenin tüm zorluklarıyla karşılaşmasını istiyor, bu nedenle öngörülebilir RNG'ler varsayılan oyundan kaldırıldı.


Bununla birlikte, eğer bir hızlı koşucuysanız veya açıklardan yararlanmaya meraklı deneyimli bir oyuncuysanız, Eski Rastgeleleştirmeyi açabilirsiniz. Bu ayarın etkinleştirilmesi başarıları etkilemeyecektir ve yine de Mükemmellik için çabalayabileceksiniz.


0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page