top of page

Stardew Valley: Birden Fazla Evcil Hayvan Nasıl Sahiplenilir?

Stardew Valley 1.6 birden fazla evcil hayvana sahip olmanızı sağlar. İşte ek hayvan arkadaşlarını nasıl edineceğiniz ve çiftliğinizi nasıl genişleteceğiniz.Stardew Valley 1.6 Güncellemesi ile birden fazla evcil hayvan sahiplenmenize izin veriliyor. Bunu yapmak için öncelikle Marnie'nin size hediye ettiği orijinal arkadaşınızı tatmin etmeli ve güvenilir bir evcil hayvan ebeveyni olduğunuzu kanıtlamalısınız. Ancak bu sadece başlangıç, bu nedenle bu kılavuzda, Stardew Valley'in en son sürümünde birden fazla evcil hayvan edinmenin temel adımlarında size yol gösteriyor ve genel olarak evcil hayvanlarla ilgili nelerin değiştiğini açıklıyoruz.


Stardew Valley'de Birden Fazla Evcil Hayvan Nasıl Edinilir?Birden fazla evcil hayvan sahiplenmek için ilk evcil hayvanınızla 1.000 arkadaşlık puanı kazanmanız gerekir . Bundan sonra Robin'den bir Pet Bowl satın almalısınız. Bu prefabrik bina çiftlikteyken Marnie ile yeni evcil hayvanlar edinme konusunda konuşabilirsiniz .


İşte temel adımlar:


  • Marnie'nin çiftliğinize getirdiği ilk ücretsiz evcil hayvanı sahiplenin . (Etkinlik ilk yıl Baharın 20'sinde tetiklenir.)

  • Orijinal evcil hayvanınızla arkadaşlık seviyenizi maksimuma çıkarın . (Onlarla 1.000 puan kazanın.)

  • Robin's Shop'tan yeni bir Evcil Hayvan Kasesi satın alın. (Her Kasenin fiyatı 5.000gr ve 25 Sertağaçtır.)

  • Marnie'nin Evcil Hayvan Lisanslarını tanıtacak mektubunu bekleyin .

  • Ondan ek evcil hayvanlar satın almak için Marnie'nin çiftliğini ziyaret edin. (En az 40.000 gr getirin.)


Evcil Hayvanınızın Arkadaşlık Seviyesini Nasıl Maksimuma Çıkarırsınız?Hayvan arkadaşınızı her sevişinizde on iki arkadaşlık puanı kazanırsınız. Ayrıca Su Kasesini yeniden doldurduğunuzda ekstra altı puan kazanırsınız.


Hızlı bir matematikle, eğer hayvanınızı her gün sevmeyi başarırsanız, oyun içi yaklaşık 83 günde onların arkadaşlık seviyesini maksimuma çıkaracaksınız . Ancak kase yeniden doldurmaları aynı zamanda ek arkadaşlık puanı da kazandırır ve bu da süreci hızlandırabilir.


Stardew Valley'de Yeni Evcil Hayvanlar Nereden Alınır?1.6 Güncellemesinden sonra Marnie's Shop'a “ Evcil Hayvan Lisansı ” adı verilen yeni bir hizmet eklendi . Bu eşyaları satın almak, çiftliğinize daha fazla evcil hayvan eklemenizi sağlar. Marnie'nin Çiftliği, çiftliğinizin güneyinde yer alır ve kendisi canlı hayvan ve hayvansal ürünlerin satıcısıdır.


Evcil Hayvan Lisansları pahalıdır; normal Kedi ve Köpek türleri için taban fiyatları 40.000 gramdan başlayıp nadir Mor (İridyum) Kaplumbağa için 500.000 grama kadar çıkmaktadır.


Evcil Hayvan Lisans Türü

Fiyat

Köpek

40.000 gr

Kedi

40.000 gr

Normal Kaplumbağa

60.000 gr

Mor (İridyum) Kaplumbağa

500.000 gr

Stardew Vadisindeki Yeni Evcil Hayvan Seçenekleri 1.6 GüncellemeMart 2024 Güncellemesi (V1.6), Stardew Valley'e iki yeni evcil hayvan ekledi : Normal Kaplumbağa ve İridyum Kaplumbağa . Oyun, bu yeni hayvanlara ek olarak Köpekler ve Kedilerin daha önce hiç görülmemiş çeşitlerini de tanıttı. Marnie artık yabani kuşları çekebilecek bir Kuş Evi ile birlikte iki Köpek Kulübesi ve Kedi Ağacı satıyor.


Yeni Sahiplenilen Evcil Hayvanlar Nasıl Kaldırılır?


Sahiplenilen bir evcil hayvandan kurtulmak istiyorsanız Kelebek Tozu kullanın . Bu yeni öğe, bir evcil hayvanı kalıcı olarak ortadan kaldırarak diğer hayvanlar için daha fazla yer açar. Tozu satın almak için Krobus'un Kanalizasyondaki mağazasını ziyaret edin - size 20.000 grama satacaklar.İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page