top of page

Stardew Vadisi Teorisi Güncelleme 1.6'da Olası Yeni Ada'ya İşaret Ediyor

Bazı Stardew Valley hayranları, merakla beklenen 1.6 güncellemesinin oyuncuların keşfedebileceği yeni bir ada içereceğini öne sürüyor.

Stardew Valley hayranları, oyunun yaklaşan 1.6 güncellemesinin haritaya yepyeni bir bölge olan Prairie Island'ı getireceğini düşünüyor. 1.6 güncellemesiyle ilgili teoriler duyurulmasından bu yana ortalıkta dolaşıyor ve birçok Stardew Valley oyuncusu, onaylanmış yeni içeriğin yanı sıra söylentilerdeki değişiklikleri de sabırsızlıkla bekliyor.

Merakla beklenen güncellemeyle ilgili pek çok ayrıntı henüz görülmese de ConcernedApe bazı heyecan verici bilgiler verdi. En önemlisi, 1.6 güncellemesi Stardew Valley'in çok oyunculu sistemini 4 oyunculu co-op'tan 8 oyunculu co-op'a yükseltecek ve yeni bir festival ekleyecek. Güncellemede iki yeni mini festival, yeni bir çiftlik türü ve NPC'ler için yeni diyalog ve kıyafetler de yer alıyor. ConcernedApe ayrıca oyuncuların oyunun beceri alanları üzerinde çalışmaya devam etmelerine olanak tanıyacak daha fazla oyun sonu içeriğinin geleceğini duyurdu. Tüm bu değişiklikler ve daha fazlası ufukta görünürken, heyecanlı oyuncular başka hangi heyecan verici özelliklerin gelebileceği konusunda teoriler üretiyor.Pek çok teoriden biri, Stardew Valley'in bazı filmlerinde ve kitaplarında ima edilen bir bölge olan Prairie Adası'nın potansiyel olarak eklenmesiyle ilgilidir . Ada, büyük bir rakun popülasyonuna ev sahipliği yaptığı söylenen Stardew Valley'in sinema salonunda oyuncuların izleyebileceği "Doğal Harikalar" filminin içinde yer alıyor. 1.6'nın çıkış tarihinin duyurulmasına eşlik eden resmi grafikte oyunun logosunda asılı bir rakun yer alıyordu ve bu da hayranların ConcernedApe'in Prairie Adası'nın gelişiyle dalga geçip geçmediğini merak etmesine neden oldu. Ancak bu yazının yazıldığı sırada Prairie Island'ın Stardew Valley Güncellemesi 1.6 için henüz onaylanmadığını vurgulamak gerekir .


Hayran Heyecan Verici Bir Stardew Vadisi Teorisini PaylaşıyorPek çok hayran teoriyi oldukça ikna edici buluyor, özellikle de “Doğa Harikaları” filminin daha önce oyunun büyük 1.5 güncellemesiyle gelmeden önce Zencefil Adası'nın eklenmesiyle ilgili tanıtım yaptığı göz önüne alındığında. Prairie Adası'ndan Stardew Valley'in kayıp kitaplarından birinde de bahsediliyor ve bu kitap onu meşhur mini oyun "Prairie King'in Yolculuğu" ile ilişkilendiriyor. Kitap, video oyununun kahramanının Prairie Adası'nda yaşayan gerçek bir kişiye dayandığını ve Pelican Kasabası ile ada arasındaki bağlantılara katkıda bulunduğunu belirtiyor.

Bazı oyuncular potansiyel büyük içerik güncellemelerinden heyecan duyuyor, ancak diğerleri beklentileri düşük tutuyor. 1.6 güncellemesi Stardew Valley'e birçok heyecan verici özellik ekleyecek olsa da birçok hayran, ConcernedApe'in en yeni oyunu Haunted Chocolatier'e odaklanmasının Stardew Valley için büyük içerik güncellemelerinin sonu anlamına geleceğine inanıyor. Yeni oyunun geliştirilmesinin üzerinden dört yıl geçmesiyle birlikte birçok hayran, yüksek beklentilerini Haunted Chocolatier'e çevirdi .

Kommentare