top of page

Squid Game Bitirdikten Sonra İzlenmesi Gereken 5 Anime

Netflix'in Kalamar Oyunu dünya çapında bir sansasyon ve bu benzer düşünceli animede kanlı herkes için özgür ruhu yaşıyor.Kore dizisi Squid Game , 17 Eylül'de Netflix'e indi ve "battle royale" türünde devrim yarattı. Hwang Dong-hyuk tarafından yaratılan popüler dizi, dokuz bölüm yayınladı ve bu yılın Aralık ayında çıkması planlanan ikinci sezon için yenilendi.Korkunç dokuz bölümlük drama/gerilim , boşanmış ve borçlu bir şoför olan Seong Gi-hun'u, büyük bir nakit ödül kazanma şansı için bir dizi çocuk oyunu oynamaya davet ediyor. Teklifi kabul eder ve bilinmeyen bir yere götürülür ve burada kendisini derinden borç içinde olan 455 diğer oyuncu arasında rekabet ederken bulur. Oyuncular kısa süre sonra oyunlardan birini kaybederlerse bunun ölümle sonuçlanacağını keşfederler.


Bazıları Squid Game'in ürkütücü ilk konseptine çok benzeyen benzer "son adam ayakta" ve "herkes için serbest" motiflerini paylaşan oldukça fazla anime üretildi . İşte dünya nüfusunun çoğu kadar Squid Game'den zevk alıp almadığınızı kontrol etmek için beş anime için özet .


Deadman Wonderland


Deadman Wonderland , öncelikle - ancak bununla sınırlı olmamak üzere - shounen demografisini hedefleyen bir korku bilim kurgu animesidir. İlkbahar 2011'de prömiyer yaptı ve üç aylık bir çalışma boyunca 12 bölüm yayınladı. Onun anime uyarlaması Kazuma Kondou en ve Jinsei Kataoka en ilk beş hacimleri görselleştiren aynı adlı manga serisi .Ganta Igarashi ve sınıf arkadaşları, Deadman Wonderland adlı belirli bir hapishane eğlence parkına sınıf gezisine gitmeye hazırlanıyorlardı. Ancak, Ganta'nın tüm sınıfı, kırmızılı gizemli bir adam tarafından katledilir. Olay için çerçevelenen ve ölüme mahkum edilen Ganta, sadist mahkumlar ve esrarengiz güçler dünyasına atılır . Hapishanenin ölümcül oyunlarında kazanmaktan elde edilen şekerle yavaşlatılan bir zehiri enjekte eden, boynuna takılan ölümcül bir tasmadan sürekli korkar. Deadman Wonderland , Crunchyroll'da reklamlarla ücretsiz olarak yayınlanabilir veya Crunchyroll Premium satın alındıktan sonra reklamsız olarak oynanabilir. Funimation'da da bulunabilir.


Mirai Nikki (The Future Diary)


Mirai Nikki ayrıca İngilizce başlık, bilinen, Gelecek Günlüğü olduğu doğaüstü gizem anime olarak, Ekim 2011 ile Nisan 2012. Ayrıca manga ve anime farklı bir komplo ile canlı aksiyon televizyon gösterisi olurken arasında 26 bölüm üretti hem de görsel bir roman.


Yalnız lise öğrencisi Yukiteru Amano, günlerini cep telefonunda bir günlük yazarak ve görünüşte hayali iki arkadaşıyla sohbet ederek geçirir. Bunlardan biri, Yukiteru'ya anlayışlı bir günlük veren Deus Ex Machina. Geleceğe dayanan oldukça açıklayıcı girişler gösteriyor ve onu , saplantılı takipçisi Yuno Gasai de dahil olmak üzere, benzer şekilde güçlü gelecek günlüklerinin diğer 11 sahibiyle kanlı bir savaşa zorluyor. Mirai Nikki , AKA Gelecek Günlüğü, Hulu'da veya alternatif olarak Funimation'da bulunabilir. Amazon Prime Video, izleyicilere diziyi kiralama veya satın alma şansı sunuyor.


Fate/Stay Night Unlimited Blade Works


Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works , Ocak 2006'dan Haziran 2006'ya kadar yayınlanan ve 24 bölümlük bir aksiyon-fantezi-romantik animedir . Zaten çok Squid Game -esque gibi görünen şiddet ve küfür için 17+ olarak derecelendirildi . Gizemli bir cehennem ailesini öldürdükten sonra, Shirou kurtarılır ve ona sihir ve adalet yollarını öğreten Kiritsugu Emiya tarafından evlat edinilir. Kiritsugu'nun ölümünden yıllar sonra bir gece, Shirou, Hizmetkarlar olarak bilinen iki süper insan arasında ölümcül bir karşılaşma yaşar. Kaçma girişimi sırasında hayati tehlike arz eden bir yara alır. Mucizevi bir şekilde hayatta kalır, ancak yaralanmaya neden olan aynı Hizmetkar başladığı işi bitirmek için geri döner.


Çaresizlik içinde, Shirou kendi Hizmetkarını, Saber adında bir şövalyeyi çağırır . İkisi şimdi, yedi Hizmetkar ve onları çağıran büyücülerden oluşan bir battle royale olan Beşinci Kutsal Kase Savaşı'na katılmalı ve büyük ödül, her şeye gücü yeten Kutsal Kase'nin kendisinden başkası değildir. Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works , Fate'in tüm resmi yayın hizmetleri olan Hulu, Crunchyroll ve Aniplex'te bulunabilir .


Danganronpa The AnimationDanganronpa: The Animation , şiddet ve küfür için 17+ olarak derecelendirilen bir korku gizem animesidir . Onun iki aylık vadede 13 bölüm üretti ve nedeniyle başarıya, Danganronpa / Sıfır , iki roman bir dizi , Tsuyoshi Kodakazu tarafından yaratıldı.


Makoto Naegi ve sınıf arkadaşları, Hope's Peak Academy'de okumak üzere seçilmek için başlangıçta kendinden geçmiştir, ancak müdür ve asistan ayı Monokuma, onları okulun içinde hapseder. Sadece akranlarından birini keşfedilmeden başarıyla öldürerek kaçabilir ve mezun olabilirler. Katil yakalanırsa idam edilecek ve tek bir galip kalana kadar bu devam edecek. Ondan önceki diğerleri gibi, Danganronpa: The Animation şu anda Hulu'da yayınlanıyor veya alternatif olarak Crunchyroll'da bulunuyor.


Btooom!


Btooom! olan bir bilim-kurgu aksiyon anime sadece 12 bölüm ile Ekim 2012 ile Aralık 2012 tarihleri arasında yayınlanan söyledi. Öncelikli olarak - ancak bununla sınırlı olmamak üzere - seinen demografisini hedefler. Bir kez daha, benzer nedenlerle 17+ olarak derecelendirildi. Başlangıçta manga kökenlerinden bir animasyon dizisi olarak uyarlanmıştır.


Ryouta Sakamoto işsiz ve annesiyle birlikte yaşıyor, tek gerçek başarısı popüler çevrimiçi video oyunu Btooom'da Japonya'nın en iyi oyuncusu olması! Kendini hiçliğin ortasında bir adada, sol elinde gömülü küçük yeşil bir kristalle ve oraya nasıl geldiğine dair hiçbir hatırayla mahsur bulur. Şok edici bir şekilde, biri ölüm kalım meselesi olan gerçek hayatta çok sevdiği oyunu yeniden yaratmaya karar verdi. Btooom! Hulu veya Crunchyroll'da erişilebilir ve İngilizce dublajı Amazon Prime Video'da satın alınabilir.

124 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page