top of page

Sons of the Forest Arkadaşlarla Çevrimiçi Nasıl Oynanır

Çok oyunculu bir oturum başlatıp katılarak Sons of the Forest'ı arkadaşlarınızla nasıl oynayacağınız aşağıda açıklanmıştır.Sons of the Forest, en deneyimli oyuncuları bile ter dökmeye zorlayan acımasız bir hayatta kalma-korku deneyimidir. Oyunla ilgili yüksek beklentiler var ve oyuncuların The Forest'ta sevdiği her şeyi içeriyor, aynı zamanda çok ihtiyaç duyulan bazı oynanış özellikleri ve erişilebilirlik seçenekleri ile hem düşmanlar hem de müttefikler için daha karmaşık bir yapay zeka sistemi ekliyor. Ancak ormanı ve ormanın sunduğu her şeyi tek başına ele almanıza gerek yok çünkü çevrimiçi kooperatif, serinin geri dönen bir özelliği.


Tek başına oyuncular iki yapay zeka arkadaşının, Kelvin'in ve daha sonra oyunda Virginia'nın yardımına sahiptir. Yapay zeka önemli ölçüde gelişti ancak doğada hayatta kalmak ve uzak adayı evleri haline getiren mutant yamyamlara karşı savunmak hâlâ zorlu. Çok oyunculu özellikler kesinlikle ilk oyunun başarısında bir faktördür, bu nedenle Sons of the Forest'a hoş bir katkıdır . Burada oyuncuların arkadaşlarıyla çevrimiçi Sons of the Forest oynamaya ilişkin bilmesi gereken her şey var .


Taylor Pittman tarafından 4 Mart 2024'te güncellendi: Ormanın Oğulları 1.0 güncellemesi, hayatta kalma-korku oyununu yeni oynanış, seslendirme içeriği ve yeniden geliştirilmiş mağaralarla yeni bir çağa taşıdı. Oyuncular adanın sırlarını ortaya çıkarırken ve kaçmak için savaşırken daha zorlu yamyamlar ve mutantlarla karşılaşacaklar. Çok oyunculu oyun, oyuncuların bu deneyimi arkadaşlarıyla ve başkalarıyla paylaşmalarına olanak tanır. Sons of the Forest çok oyunculu oyunu piyasaya sürülmesinden bu yana güncellemeler ve eklemeler aldı, bu nedenle bu kılavuz arkadaşlarla oynamaya ilişkin yeni bilgiler içerecek şekilde güncellendi.


Arkadaşlarla Ormanın Oğulları Nasıl Oynanır?Çevrimiçi oyun için iki seçenek vardır: bir sunucuya ev sahipliği yapmak veya bir sunucuya katılmak. Oyunu başlattıktan sonra oyuncular, alt menüdeki " Çok Oyunculu " seçeneğini seçerek başlangıç ​​ekranından her iki seçeneğe de erişebilirler. Yeni bir sunucu başlatmak için " Ana Bilgisayar "ı ve ardından " Yeni Oyun "u seçin.


Bu, dünya adı, izin verilen oyuncu sayısı ve herkesin katılabileceği yalnızca arkadaşlara açık bir sunucu olup olmadığı dahil olmak üzere sunucu özelleştirme seçeneklerini getirecektir. Daha sonra, "Başlat"a tıklayarak ve herhangi bir Steam arkadaşınızı sunucuya davet ederek bu ayarları güçlendirin.Bir sunucuya katılmak için oyuncular ya sunucudan gelen doğrudan daveti kabul edebilir ya da "Katıl"ı tıklayarak açık sunuculara bakabilir. Sunucusu mevcut olan bir Steam arkadaşı çevrimiçiyse listenin en üstünde görünecek ve hızlı bir şekilde katılabilecektir. Tek başına oyunda olduğu gibi, oyuncular girişi izleyecek ve sunucunun ilk katıldığında helikopterle nereye düştüğünü görecekler.


Burası, oyun kaydedilene kadar ortaya çıkma noktası olacak ve oyuncuların kaydettiği yer, oturumdan ayrılırlarsa bir sonraki yerde ortaya çıkacakları yerdir. Sunucu ana bilgisayarı, yapılar, öldürülen mutantlar ve Hayatta Kalan Gün sayısı gibi dünyadaki ilerlemeyi kaydetmekten sorumludur. Yeni katılanlar, işçilik, ihtiyaçların karşılanması veya kaynak elde edilmesi gibi karakter ilerlemesini sürdürmek için tasarruf etmelidir.Sunucu ve diğer oyuncular ekranda olacak ve GPS, mevcut konumlarında kullanıcı adlarının baş harflerinin simgeleriyle işaretlenecek. Bir co-op oturumunda en fazla 8 oyuncu bulunabilir ve oturumu başlatmak için en az 2 oyuncu gerekir. Bir sunucuya sekizden fazla kişi eklemek isteyen oyuncular, oyun kurallarını belirlemek için özel bir Sons of the Forest sunucusu oluşturabilirler.


Arkadaşlarla Oynamanın AvantajlarıArkadaşlarla oynamanın bazı avantajları, birisi bir yamyam tarafından bayıltıldığında birbirlerini iyileştirebilmeleri ve birbirlerine ilaç ve yiyecek gibi eşyalar verebilmeleridir. Sayıca güçlü oldukları için büyük düşman yamyam gruplarıyla mücadele etmek de önemli ölçüde daha kolaydır. Bir başka harika not da Kelvin'in Çok Oyunculu modda bile yardıma hazır olması, ancak ölürse bu tek seferlik bir durumdur ve tamamen yeni bir oturumun başlatılması gerekir.

Oyuncuların aynı zamanda çok oyunculu modda Sons of the Forest'ın devasa ormanını keşfederken kaynakları feda etme konusunda endişelenmelerine gerek yok , çünkü her sandık, çanta, gövde ve koleksiyon öğesi oyuncuların sayısıyla eşleşiyor. Yani, oyunda iki kişi varsa, o zaman her şey, tüm öğelerden ikisiyle birlikte ortaya çıkar, vb.


İşbirliği, adayın keşfedilmesi ve malzeme toplanması söz konusu olduğunda oyuncuların bölüp fethetmesine olanak tanır. Adanın her tarafında barınak olması iyi bir fikirdir, bu nedenle gruplar için 1. Gün etkinliği ayrılıp çadır kurmaktır. Oyuncular, bir arabada en fazla üç kişinin bindiği sürülebilir golf arabalarını kullanarak daha hızlı seyahat edebilirler.


Ayrıca birden fazla kişinin ağaçları kesip malzeme toplaması da binaları çok daha hızlı hale getirir. Oyuncular, yamyamların saldırmaya karar vermesi durumunda kazma veya yemek pişirme gibi uygulamalı aktiviteler yaparken birbirlerinin arkasını kollayabilirler. Uyku zamanı geldiğinde, tüm oyuncuların zamanı ileri sarmak için bir sığınağa gitmesi gerekir. Bir kişi uyuduğunda diğerlerini uyaran bir mesaj görünecektir.33 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page