top of page

Sonbaharda İzlenecek Mükemmel Animeler

Yaprakların kırmızıya dönmesi ve soğuk havanın gelmesiyle birlikte, değişen mevsimlere merhaba demek için sonbahar havasına sahip bazı mükemmel animeler burada.Yaz sıcağına sevgiyle veda etmenin ve soğuğa hazırlık için eldiven ve atkıları açmanın zamanı geldi. Sonbahar, ölü yapraklar ve balkabağı baharatlı latte rüzgarlarıyla süpürülürken, bazı animeler, ister bir şeylerin sona erdiğinin hissi, ister ağaçlara uyan sessiz renk paletleri olsun, sonbaharın havasını kapsüllemeye yardımcı olur. Soğuktan güzel bir gün geçirmek için işte sonbahara uygun bazı anime önerileri.Natsume's Book Of FriendsTakashi Natsume, ebeveynleri öldüğünden beri evden eve karıştırılıyor. Ne de olsa, Japon folklorunun yaratıkları olan yokai'yi görebilen tek kişi o olduğunda, diğer çocukları ürkütüyor. Kendisini Fujiwara çiftiyle bir kır evinde yaşarken bulduğunda, onların korkmasını ve sonunda onu bir sonraki akrabasına geçirmesini bekler. Ancak Natsume, ölen büyükannesinin eşyaları arasında Dostlar Kitabı'nı bulunca ve onun da yokai görebildiğini keşfettiğinde işler değişir. Yokai'yi oyunlarda yenmiş, onlarla hem arkadaş olmak hem de onları kontrol etmek için isimlerini kitaba yazdırmıştır. Natsume, yokaileri bulmaya ve yarı güvenilir yokai Nyanko-sensei ile birlikte isimlerini onlara geri vermeye karar verir.


Neden mükemmel bir sonbahar saati: Natsume's Book of Friends , ait olmayı öğrenmek hakkında nazik bir gösteri. Natsume yokailerden ne kadar çok hikaye duyarsa ve onu seven insanlarla ve onun tuhaflıklarıyla ne kadar çok etkileşime girerse, hem insan hem de ruh dünyalarında bir yeri olduğunu o kadar çok anlar. Natsume, korkunç çocukluğunu ve ebeveynlerinin kaybını işlemeye devam ederken, uzun ömürleri göz önüne alındığında, onunla zamanlarının kısacık olduğunu anlayan yokailerin üzüntüsünü işlemeye devam ederken, gösteride gizli bir keder var. Yokai'nin doğal dünyası insanlar tarafından risk altındadır ve kaybetme olasılığı her zaman vardır. Ancak bu mutlu anıları çok daha değerli kılıyor. Biraz melankoli ve bir kaşık dolusu ürkütücü doğaüstü ile iyi hissettiren bir hikaye için,Natsume'nin Dostluk Kitabı mükemmel bir seçim.


Little Witch AcademiaAkko tüm çantalarını topladı ve genç cadılar için Luna Nova Büyü Akademisi'ne gitmeye hazırlanıyor - sihri olmadığı gerçeği dışında. Ancak Akko, Luna Nova'ya giderken, ünlü bir cadının geride bıraktığı, sihir yapmasına ve kendisini cezbetme eğiliminde olduğu zor durumlardan kurtulmasına izin veren bir kalıntı keşfeder . Akko, Shiny Rod ile arkadaşları Lotte ve Sucy ve yıldız öğrenci Diana ile birlikte Luna Nova'daki yerini koruyabilir. Little Witch Academia , yalnızca Studio Trigger'ın sağlayabileceği gibi bir animasyonla , kendi dünyalarının işleyişini ve hayatta kalmak için eski yöntemler yeniye dönmeye başladığında, dünyalarının işleyişini ve bu dünyaya nasıl uyum sağlayabileceklerini anlamaya başlayan genç cadıların sevimli bir eseridir.Neden mükemmel bir sonbahar saati: Little Witch Academia , doğal olana karşı teknik olanın büyüyüp küçüldüğünü anlatan bir hikaye. Akko'nun büyülü maceraları, doğada derin kökleri olan ve keşfedilecek birçok büyülü yaratığın olduğu bir dünyayı ortaya çıkarıyor. Büyücülüğün kendisi de sonbaharda başlar ve Samhain festivali büyücülük veya Wicca uygulayanlar için yılın en önemli günüdür. Evi korumak ve ruhları kovmak için balkabağı kullanmak gibi birçok cadı geleneği modern uygulamada da bulunabilir. Little Witch Academia'daki cadı kültürü , doğaya vurgu ve sihir ve mevsimler gibi şeylerin döngüsü ile birleştiğinde, bu animeye mükemmel bir sonbahar havası veriyor.


The Eccentric FamilyYasaborou normal bir gençtir. İki ağabeyi, bir erkek kardeşi, bir annesi ve bir yıl önce vefat eden bir babası var. Aynı zamanda hepsi de tanuki - Kyoto'da gizli yaşayan, şekil değiştirme yeteneğine sahip yaramaz rakun yaratıkları. Yasaborou'nun babası geçen Noel'de yılda bir kez tanuki yiyen bir grup insan tarafından yakalandı ve öldürüldü ve animenin çoğu, hem babanın lider olduğu tüm tanuki topluluğu için hem de aile için devam etmek için bir mücadele gösteriyor. kederleriyle farklı şekillerde mücadele ederler. Yasaborou, kederiyle hareket ederek başa çıkıyor ve onun tuhaflıkları, gösteriyi Kyoto'nun her yerinde neşeli bir dansla yönetiyor.Neden mükemmel bir sonbahar saati: Sonbahar, her şeyin sonu ile ilgilidir - ilkbahar ve yazın büyümesi, kışın gelmesi için yavaş yavaş azalır. Eksantrik Aile de aynı şekilde işlerin sonuyla ilgili, ama dahası, bunu kabullenmek ve nasıl devam edileceğini öğrenmekle ilgili. Sırayla çılgınca eğlenceli ve komik olsa da, kaybı kabul etme teması tüm hikaye boyunca devam ediyor. İster insanlar arasında sorun çıkarsın, ister bir kuyunun dibinde bir kurbağa olarak yaşamak olsun, hane halkının her bir üyesinin kendi maceraları ve tüm ailesini içermeyen bu yeni dünyayı anlama biçimleri vardır. Sonunda, Eksantrik Aile iseVar olana ve hala var olana şükretmekle ilgili -- soğuk geldiğinde tutunmak için mükemmel bir duygu.


KatanagatariKatanagatari , shogun için 12 Sapık Bıçak toplamak amacıyla Edo dönemi Japonya'sını dolaşan bir stratejist ve savaşçı olan Togame ve Shichika'nın hikayesidir. Shichika, kişinin vücudunu gerçek bir kılıç yerine bıçak olarak kullanma konusunda uzmanlaşmış Kyotouryuu savaş okulunun başıdır . Bu nedenle, Togame Shichika ile buluşmaya karar verir ve ona kılıçlar tarafından yozlaştırılmayacağına güvenebilir ve ona aşık olmasını emreder , böylece Deviant Blades'i toplamaya istekli olur. Yumuşak ve uysal Shichika, ona aşık olmayı kabul eder ve böylece yolculuk başlar; ikili, Japonya'nın en yetenekli savaşçılarına karşı zekalarını, dövüş yeteneklerini ve katıksız inatlarını birleştirir.


Neden mükemmel bir sonbahar saati: Katanagatari , güzel manzarası, göz alıcı karakter tasarımları ve izlemesi keyifli hale getiren benzersiz bir animasyon stili ile görselleriyle göz kamaştırıyor. Gösteri başlangıçta 12 ay boyunca ayda yalnızca bir kez yayınlandı, ancak hikaye nedeniyle özellikle sonbaharı iyi bir şekilde kapsıyor. Yukarıda bahsedildiği gibi, sonbahar her şeyin sonudur ve Katanagatari , sonu da dahil olmak üzere mükemmel şekilde tamamlanmış bir hikayedir. Mizah ve romantizm var ama aynı zamanda trajedi ve kayıp da var. Her şey, kış karlarından önceki yılın sonbahar kapakları gibi, başlayan, yapılan ve biten bir şeyin kendi kendine yeten bir hikayesi için dönüyor.Liste burada bitmiyor elbette! Cadılar Bayramı'nın gelmesiyle birlikte göz atmak için biraz daha ürkütücü oyunlar için, Mononoke kesin ürkütücü bir his veren şık bir anime ve Mushishi'nin de aynı şekilde doğal dünyayı vurgulayan ürkütücü bir doğaüstü havası var - Natsume's Book of Friends'ten hoşlananlar için mükemmel bir seçim . Daha düz korku hayranları için, Kabaneri of the Iron Fortress harika bir bükülme ile bir zombi anime ve Another bir sonraki slasher klasik. Tüm bu seçimlerin kalp atışlarını hızlandıracağından emin olabilirsiniz.


Yukarıdaki gösterilerden herhangi biri bir sonbahar günü veya akşamı için harika seçeneklerdir, bu nedenle sıcak bir içecek alın, rahatlayın ve hava dönmeye başladığında sıcak tutun.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page