top of page

Çevrimiçi Oynanış Geleceğin Sims Oyunlarında İşe Yarayabilir

Herkes çevrimiçi Sims oyunu fikrini sevmez, ancak oyunun özünden ödün vermeden daha fazla çevrimiçi özellik için yer vardır.Genel olarak The Sims serisinin durumu hakkında çok fazla tartışma var . Bununla birlikte, topluluğun çoğu en az bir şey üzerinde hemfikirdir: The Sims'i çevrimiçi bir oyuna dönüştürmek kötü bir fikir olacaktır. Franchise, öncelikle karakterler, hikayeler, evler ve kasabalar yaratma ve hayatla oynama konusunda tek oyunculu bir deneyimdi, ancak bunu çevrimiçi hale getirmek bazı sorunlara neden olabilir. Oyuncuların ailelerini sınırlar ve aniden Sims kendilerini yapay zeka olmayan kaba bir misafiri evlerinden atmaya çalışırken bulur. Yine de bu şekilde olmak zorunda değil. Oyuncular ve hatta EA, The Sims'in temel oynanıştan ödün vermeden çevrimiçi olarak iyi çalışabilecek yönleri olduğunu gösterdi .


The Sims geçmişte The Sims Online ile çevrimiçi oldu ve EA'dan bir sonraki Sims oyununun muhtemelen çevrimiçi olması veya çevrimiçi özelliklere sahip olması hakkında söylentiler var . Hepimiz, EA'nın , unvana uymasa bile, daha fazla kilometre elde etmek için franchise'larını çevrimiçi yönleri dahil etmeye zorlama eğiliminde olduğunu biliyoruz . En büyük para kazananlarından biri için durum böyle olsaydı, toplumdaki bu endişenin çoğunun geldiği yer de bu olsa şaşırtıcı olmaz.


Şu anda The Sims'in çevrimiçi yönleri yaratıcı tarafa düşüyor . Topluluk, başkalarının oyunlarında kullanması için çok sayıda öğe ve hatta Sim'lerin kendilerini oluşturup paylaşabilir ve bu, bugün sahip olduğumuz sıkı Simmers topluluğunun gelişmesine yardımcı oldu. Bu kulağa harika gelse de, eğer oyun tarafı çevrimiçi olacaksa, her zaman oynaması çok eğlenceli olmayanlar vardır ve çoğu, dış etki olmadan kendi hikayelerini yaratmayı tercih eder. Bu, oyuncular için en büyük endişedir, çünkü temel oynanışı çevrimiçi hale getirmek, onu bir Habbo Oteli veya Second Life'a çevirecektir .


Ancak, Sims oyununun isteğe bağlı çevrimiçi özellikler olarak mükemmel şekilde çalışacak modern ve eski yönleri vardır - buradaki anahtar kelime isteğe bağlıdır. Tek oyunculu oyun, The Sims'in kalbi olduğu için çoğunlukla etkilenmemelidir . Bunun yerine, Senaryolar, taraftarların meydan okumalarından ziyade gerçek bir senaryoya daha yakın olacak şekilde elden geçirilmeli ve kendi örneklerinde belirli sayıda katılımcı için çevrimiçi hale getirilmelidir. The Sims'in görevleri ve hedefleri ilk kez olmayacak . Bunlar The Sims Castaway , Medieval ve Sims 2 konsol sürümleri gibi eski oyunlarda mevcuttu.


Sims Medieval , oyuncuların bir ortaçağ köyünde bir rol seçtiği bir senaryonun ne olabileceğinin en iyi örneğidir - Bard, Demirci, Hükümdar, Şövalye vb. Daha sonra onlara rollerine göre tamamlamaları için bir hikaye anlatan görevler verildi. , diğer şeylerin yanı sıra öğelerin kilidini açma ve becerileri artırma. Konsollar için Sims 2 , The Sims Castaway'de olduğu gibi normal oyuna dahil edilen benzer görevlere sahipti . Kendi örneğinde bulunan bu oyun tarzının daha küçük bir versiyonu, The Sims için yeni bir çevrimiçi özellik olarak mükemmel bir şekilde uyabilir.. Ancak, solo oyundan uzaklaşacak bir hikayenin parçası olmak yerine, belirli sayıda oyuncunun işbirliği yapması veya rekabet etmesi gereken eğlenceli, günlük senaryolar olabilirler.


Oyuncular kendi rollerine sahip olabilir veya hepsi aynı rolde olabilir ve verilen görevleri tamamlayabilir, tıpkı The Sims 4'te flört ederken belirli bir süre boyunca görevlerin verilmesine benzer . Bu senaryolar, bir restoranın mutfağını işletmek gibi basit şeylerden, Amerikan Gladyatör tipi bir yarışmaya sahip olmak gibi daha karmaşık bir şeye kadar değişebilir . Sims'in kariyerleri, sadece aşağı inmek için bir tavşan deliği olmaktan daha ilginç olabilir ve bunun yerine oyuncuları, diğerlerinin yanında iş görevlerini tamamlamaları gereken çok oyunculu bir alana yerleştirerek, oyuncuların ellerine daha fazla kontrol verebilir. Bunun gibi bir özellikle yapılabilecek çok şey var ve nesne, kıyafet veya özel para ödülleri olabilir .


Sims , temel oynanışını değiştirmeden ve oyunu başka bir elden geçirmeden çevrimiçi özelliklere sahip olabilir. EA, mevcut Senaryoları daha iyi hale getirmek ve onları çevrimiçi hale getirmek için araçlara sahiptir; Görevler ve zamanlayıcılar, şu anki oyun The Sims 4'te bile yerleşik olarak bulunuyor . Geçmiş Sims oyunlarında franchise'ın geleceğini ileriye ve daha iyiye taşıyabilecek çok şey var .

10 görüntüleme0 yorum
bottom of page