top of page

Eleştirmenler Sable'ın Muhteşem Wasteland'ına Tapıyor, Ama Basit Oynanışından Şikayet Ediyor

Shedworks'ün açık dünya keşif oyunu Sable, dünyasına olan sevgilerini ilan eden eleştirmenlere sahip, ancak oyun oynamaya olan sade yaklaşımı bölücü.Adını ikilinin çalıştığı kulübeden alan iki kişilik bağımsız geliştirici Shedworks'ten, barışçıl bir şekilde mahvolmuş bir bilim kurgu dünyasında geçen bir açık dünya keşif oyunu olan Sable geliyor . 2017'de geliştirilmeye başladığından bu yana, Sable için hype , oyuna katkıda bulunan yazar Meg Jayanth'ın yanı sıra film müziğini oluşturmak için Japon Kahvaltısı'na katılan eklemelerden köpürüyor.Oldukça alçakgönüllü başlangıçlardan oyun dünyasında gürültüye neden olmaya kadar, Sable sonunda burada. Shedworks'ün rüya gibi ilk oyunu için yapılan incelemeler genel olarak oldukça olumlu görünüyor. İken Samur 'ın şirin macera ve büyük, birkaç sarsıcı sorunsuz değildir, eleştirmenler onunla vakit zevk.


Sable Büyüleyici Bir Çöl Sunar


Bir oyun dünyasında keşif ve yolculuk adanmış gibi, Sable 'ın ayar oyuncunun deneyiminin önemli bir parçasıdır - ve oyun muhteşem hücre gölgeli sanat eserleri ile şekilde sunacak. GamesRadar'dan Joe Donnelly, özellikle Sable'ın ortamı hakkında övgüler yağdırdı ve "yuvarlanan tepeleri, yükselen uçurum yüzleri, bıçak ağzı oyukları ve terk edilmiş fütüristik yapıların hepsi ufukta beliriyor ve aniden her şey ve her şey mümkün görünüyor. Bu dokunaklı bir an. Zelda: Breath of the Wild , Final Fantasy 7 ve Fallout 3'ün beğenilerini yansıtıyor -- The Great Plateau, Midgar veya Vault 101'den ilk çıktığınız o dudak uçuklatan sahneler... İster öğlen güneşinin altında çöl uçaklarının üzerinde süzülürken, ister yıldızlı bir çivit mavisi gökyüzünün altında çimenli tepeciklerde hızla ilerlerken, ya da sadece Ahududu akışı parkurları hoverbike o hareket halinde ve her ne zaman - sadece mevcut Sable 'ın dünya sevinç ".


Bununla birlikte, bazı eleştirmenler Sable'ın açık dünyasında da hata buldular ; PC Gamer'dan Natalie Clayton, "tek zayıflığın belirli iç mekanlarda geceleri ortaya çıktığını, oyunun paletinin saf çizgi sanatına doğru düzleştiğini" ifade etmesiyle. gölgelendirici uygulaması, uzaktaki dağlar bir şekilde akşamları yarı saydam hale geliyor." Yine de Clayton, bunun sadece küçük bir sorun olduğunu söylüyor ve "Cesur gün batımlarına karşı bisiklete binerken veya bir illüstratör yeteneğiyle çizilmiş devasa bir harabeye tırmanırken bu gerçeği unutmanın kolay olduğunu" ekliyor.


Sable Yapılacak Şeyler Ve Tanışılacak İnsanlarla DoluAğır aksiyon unsurlarına sahip oyunlardan etkilenmesine rağmen, Sable savaştan tamamen vazgeçiyor. Bunun yerine, temel oyun döngüsü maceraya, dünyada yaşayan insanlarla tanışmaya ve görevleri tamamlamaya indirgenir. Bu konuda, IGN Travis Northup "seçtiğiniz hangi yolları olursa olsun yazdım, ancak, şeyler yapmak Sablebüyük ölçüde aynı olacaktır. Bu, görsel olarak çarpıcı (çoğunlukla boşsa) çöl alanlarında bir hoverbike sürmeyi, basit bulmacaları çözmeyi ve bir ton platform oluşturmayı içerir. Platform oluşturma, tasarımında biraz çıplak kemiklerdir... Ancak bu temel yapı taşlarına rağmen, üzerinde çabalayacağınız güzel arazinin küçük bir kısmı nedeniyle, baştan sona oldukça ilgi çekici olmayı başarıyor. Heyecan verici havada atılmalar yapmıyorsunuz veya boşluklar arasında sallanmak için bir kanca kullanmıyorsunuz, ancak daha yavaş tempo, Sable'ın zen tonuyla mükemmel bir şekilde eşleşiyor ."


As neden oyuncular dünyaya cesaretini olacak Sable belli işlemler için rozetleri kazanç üzerinden ilerlemeye birkaç yol sunar. GamesRadar'dan Donnelly, "'Buraya Gidin, Bunu Toplayın, X Kişisine Dönün' rutininin de doğası gereği tekrarlayıcı olduğunu vurguladı, ancak diğer açık dünya oyunlarındaki getirme görevleri genellikle dolgu gibi hissettirirken, Sable'ın güvenilir karakterleri ve çekici yerleri süreci, diğer oyunların sunamadığı bir çekicilikle çerçeveleyin. Sable , elbette, tekerleği yeniden icat etmez, ancak sizi devam ettiren ve devam ettiren her arama ve kurtarma gezisini yönlendiren belirli bir çekicilik vardır."


Ancak, RockPaperShotgun Alice Bell ile daha az eğlendim Sable Diğerleri devrilmesine onları böcekleri bulma ve yapmayı içerir. Bu yan görevler bazı eğlenceli ve serin" yazma, 'ın görevler. Ve de bulmak için bir çok şey var olsa Sable (daha Sonunda yaptım) bir şey bulma süreci o kadar zahmetli ki, oraya vardığınızda ve bir platform bulmacası yapmanız gerektiğini anladığınızda, hemen eve dönmek için güçlü bir cazibe var."


Sable Eleştirmenleri Bazı Teknik Zorluklar YaşadıNe yazık ki, Sable ile zaman geçiren eleştirmenler , çorak araziyi kirleten bazı böcekleri de fark ettiler. IGN'nin oyunla geçirdiği süre boyunca , incelemeyi yapan kişi, bir dizi görsel hata ve kare hızı düşüşünün yanı sıra "kilitlenmekten" değişen daha göze batan sorunlar yaşadı. bir satıcının mallarının görünmemesi, bisikletimin birkaç saatliğine bir sebepten görünmez olması, karakterimin parasının doğru şekilde görünmemesi, bir şeyleri karşılayıp karşılayamayacağımı tahmin etmemi sağladı. birkaç kez sıfırlama, ama hepsini değil ve böceklerin bir şeyleri mahvetme tehdidi, aksi takdirde keyifli barışçıl yolculuğum boyunca sürekli bir korkuydu."


Genel olarak, Sable kesinlikle büyüleyici eleştirmenler olmuştur. Geriye dönük oynanışı biraz daha fazlasını istemesine rağmen, sonuçta Shedworks'ün tipik yoğun, zorlu RPG ile tezat oluşturan hoş, rahatlatıcı bir deneyim yaratma hedefini gerçekleştiriyor. Küçük bir takımdan böyle bir oyun etkileyici bir başarıdır - gelecekteki başarıları için onları işaret edeceği kesin.


Sable artık PC, Xbox One ve Xbox Series X'te mevcut.

3 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page