top of page

Sıcak İklimlerde Geçen En İyi 10 Hayatta Kalma Oyunu

Tropikal bölgelere bir gezi kulağa hoş gelse de, bu hayatta kalma oyunları oyuncuları bu yakıcı sıcak iklimlere ve buralarda yaşayan canavarlara dayanmaya zorluyor.  • Hayatta kalma oyunları genellikle aşırı hava koşullarına odaklanır ve çoğu oyun aşırı soğuk ortamları içerir.

  • Ancak sıcak iklimlerde oynanan ve oyunculara benzersiz bir meydan okuma sunan birkaç hayatta kalma oyunu vardır.

  • Bu oyunlar, oyuncuların zorlu tropikal ortamlarda hayatta kalabilmek için barınak bulmasını, yiyecek aramasını ve kaynaklarını yönetmesini gerektirir.


Hayatta kalma oyunları genellikle hava durumunu temel bir mekanizma olarak kullanır ; bu, oyuncuların oyun içi bir günde hayatta kalmalarını veya aşırı hava koşulları nedeniyle zamansız bir şekilde ölmelerini etkileyebilir. Bununla birlikte, aşırı hava koşullarının aşırı sıcak yerine aşırı soğuk olması daha tipiktir; her ne kadar her ikisi de hayatta kalma konusunda eşit zorluklar yaratsa ve aslında çok benzer sorunlara neden olsa da.


Ancak sıcak iklimlerde geçen bazı hayatta kalma oyunları da vardır. Bunlar dondurucu kış iklimlerindekiler kadar sert olabilir. Bu nedenle, daha tropik ortamlarda geçen hayatta kalma oyunları arayan oyuncular başka yere bakmalarına gerek yok.


10

How To Survive

İzole bir adada hayatta kalınYayınlanma: 2013-10-23

Geliştirici: EKO Yazılım

Platformlar: PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PC, Wii U


How to Survive , oyuncuları ağzına kadar onları öldürmeye çalışan zombilerle dolu uzak bir adaya koyan bir oyundur. Yiyecek ve suyu hızlı bir şekilde bulmak bu oyunda hayatta kalmanın anahtarıdır ve oyuncular gece sığınmalı, aksi takdirde ölüm riskiyle karşı karşıya kalmalıdır. Bu oyunda savaş var ama bazen kişinin ihtiyaçlarını karşılamaya ve tehlikeli düşmanlardan kaçınmaya odaklanmak daha etkili olabilir.


How To Survive , oyuncuları çok uzun süre hayatta kalmak istiyorlarsa hızlı düşünmeye ve adapte olmaya zorlayan küçük ölçekli bir hayatta kalma oyunudur.


9

Green Hell

Amazon Yağmur Ormanlarında Hayatta KalGreen Hell , Amazon Yağmur Ormanlarının derinliklerinde geçen bir oyundur ve oyuncuların bu sert tropikal ortamda hayatta kalabilmek için hem vahşi hayvanlarla hem de kendi zihinleriyle savaşması gerekir . Oyuncular oyunun uzun süre devam etmesini istiyorlarsa ormandan yiyecek ve silah avlamalıdırlar, çünkü bunlar olmadan ölüm oldukça çabuk gelir.


Green Hell, türdeki diğer oyunlara göre daha temelli, gerçekçi bir hayatta kalma deneyimi sunan bir deneyim arayan oyuncular için harika bir hayatta kalma oyunudur.


8

No Man's Sky

Sıcak gezegenlere iniş hazırlıksız olanlar için felaket anlamına gelebilirNo Man's Sky, sıcak iklime dayanan bir hayatta kalma oyunu için tuhaf bir seçim gibi görünebilir. Bununla birlikte, oyuncuların bu galakside keşfedecekleri bazı gezegenlerin sıcaklıkları çok değişkendir ve o kadar ısınabilir ki oyuncunun yaşam sürdürme sistemlerini tüketebilir. İçeri girmek veya sığınak bulmak buna karşı korunmaya yardımcı olabilir, ancak bir gezegeni keşfederken sığınak bulmak zor olabilir ve sığınak sistemlerini şarj etmek için gerekli kaynakları bulmak daha da zor olabilir.


No Man's Sky, oyunculara çeşitli iklim koşulları sunuyor ancak sıcak olanlar genellikle en tehlikeli olanlardır ve oyuncular bir gezegene indikleri andan itibaren tehdit oluşturmaya başlarlar.


7

Conan Exiles

Yoğun sıcaklıklardan korunmak hayati önem taşıyorConan Exiles, geniş açık dünyasında çeşitli iklimleri içeren bir başka hayatta kalma oyunudur. Ancak haritanın güneyindeki çöller en tehlikeli yerler olarak karşımıza çıkıyor çünkü oyuncuların kendilerini sıcaklıklardan ve sıcaklığın etkilerinden korumak için yapabileceği çok fazla şey yok. Kum fırtınalarından korunmak bunun sadece bir yönüdür; çünkü oyuncuların kötü hava koşullarında hayatta kalabilmek için kendi barınaklarını inşa etmeleri gerekir.


Conan Exiles'ın geniş bir açık dünyası var, ancak haritanın sıcak bölümleri asıl hayatta kalma mücadelesinin yattığı yerlerdir.


6

Stranded Deep

Pasifik Okyanusu'ndaki bir adada hayatta kalınStranded Deep, Pasifik Okyanusu'na düşen bir uçakla açılıyor. Oyuncunun bu uçaktaki insanlardan biri olduğu açıktır ve bu nedenle karada hayatta kalmayı düşünebilmeleri için öncelikle güvenli bir yere doğru yüzmeleri gerekmektedir. Ortamın sıcaklığının oyuncunun sağlığı üzerinde olumsuz etkileri vardır, çünkü oyuncular susuz kalabilir veya güneş çarpmasına maruz kalabilirler ve her ikisinin de hızlı bir şekilde çözülmesi gerekir.


Stranded Deep, oyuncuları kendilerine yardımcı olacak gerçek araçların olmadığı acımasız bir hayatta kalma durumuna sokuyor , ancak yeterli çalışmayla hayatta kalmak mümkün.


5

Salt 2: Shores Of Gold

Bu korsan hayatta kalma oyununda yelken açın  • Yayınlandı: 2022-09-20

  • Geliştirici: Lavaboots Studios

  • Platformlar: PC, Xbox Series S ve X, PlayStation 5


Salt 2: Shores of Gold, korsan olmayı ve bir gemide denizlerde hayatta kalmayı konu alan bir oyundur. Oyuncular, prosedürel olarak oluşturulmuş dünyayı keşfetmeden önce gemilerini gerçekten evleri gibi hissettirecek şekilde dekore edebilirler. Balıkçılık oyunun hayatta kalma yönünün büyük bir bölümünü oluşturuyor, çünkü oyuncunun hayatta kalmak için yemek yemesi gerekiyor, ancak işleri biraz daha az huzurlu hale getirmek için savaşa girebilecek düşman korsanları da var.


Salt 2: Shores of Gold, yoğun keşif unsurlarına sahip bir hayatta kalma oyunudur ve bu, onu yalnızca bir ada veya bölgeden sıkılan oyuncular için mükemmel bir seçim haline getirir.


4

ARK: Survival Evolved

Güzel adalarla çevrili oyuncular hayatta kalmak için savaşmalıARK: Survival Evolved , bir adada geçen başka bir oyundur ancak bu ada diğerlerinden farklıdır. Aynı aşırı sıcaklıklara ve hayatta kalma tehdidine ek olarak dinozorlarla ilgili ek komplikasyona da sahip . Oyuncular bu adada hayatta kalmalı ve hatta dinozorlarla savaşmak yerine onlarla bağ kurabilirler. Ancak bu zaman alacaktır ve zorlu bir süreç olabilir.


ARK: Survival Evolved, oyuncunun ona nasıl yaklaştığına bağlı olarak kabus ya da gerçek bir cennet olma potansiyeline sahip tropik bir adada geçiyor.


3

Raft

Bir sal üzerinde denizlerde hayatta kalınRaft basitçe başlıkta anlatılmıştır. Oyun, oyuncuların küçük bir sal üzerinde yelken açmasıyla açılıyor ve okyanustaki insan yiyen köpek balıklarının tüm zorlu çalışmalarını mahvetmesine izin vermeden salı inşa etmeye devam etmeleri gerekiyor. Oyun hızlı bir şekilde kaotik hale gelebilir ve oyuncular hayatta kalmalarını sağlamak için hızlı çalışmalı, aynı zamanda açlık gibi ihtiyaçları yönetmeli ve sal inşa etmelerini sağlamalıdır.


Raft , basit bir konsepte sahip bir oyundur, ancak onu bu kadar eğlenceli (ve bazen de sinir bozucu) bir deneyim haline getiren şey, yürütmesidir.


2

Survival: Fountain Of Youth

16. yüzyılda bir Karayip adasını deneyimleyinYayınlandı: 2023-04-19

Geliştirici: Odinsoft Inc.

Platformlar: PC


Survival: Fountain of Youth, 16. yüzyılda bir Karayip adasında geçiyor. Oyuncu, gemi kazası geçirir ve mürettebat arkadaşlarını bulmak için adaları keşfetmelidir; bu, bu adalarda yaşayan yaban hayatı nedeniyle çok daha zor hale gelir. Adalar ayrıca oyuncuya sıtmaya neden olabilecek zehirli bitki ve böceklerle doludur, dolayısıyla her şey tehlikeli olabilir. Bu, hayatta kalmayı gerçek bir meydan okuma haline getirir.


Survival: Fountain Of Youth , hayatta kalma türüne benzersiz bir yaklaşımdır; geçmişte takılıp kalmak işleri normalden daha da zorlaştırabilir, etraftaki zehirli bitki örtüsü ve faunadan bahsetmeye bile gerek yok.


1

Ancestors: The Humankind Odyssey

İnsan dışı türlerin hayatta kalmasına bir bakışSon olarak, günümüzün sıcak ikliminde geçen en iyi hayatta kalma oyunu Ancestors: The Humankind Odyssey'dir . İnsanlığın başlangıcından 10 milyon yıl önce Afrika'da geçen oyunda oyuncular klanlarını canlı tutmalı ve türlerinin gelecek nesline ilerlemelerini sağlamalıdır. Tüm bunlar yırtıcı hayvanlarla ve tabii ki hava koşullarıyla mücadele ederken gerçekleşiyor. Bu oyunda iklimin hayatta kalma üzerinde büyük etkisi var.


Atalar: İnsanlık Odyssey'i, insanlığın bugünkü noktaya yükselişi için yapılan tüm çalışmalara ve her şeyin ne kadar kolay ters gidebileceğine bir bakış.


Önerdiğimiz ve tartıştığımız öğeleri beğeneceğinizi umuyoruz! Game Rant'ın bağlı ortaklıkları ve sponsorlu ortaklıkları vardır, dolayısıyla bazı satın alımlarınızdan elde edilen gelirden pay alırız. Bu, ödeyeceğiniz fiyatı etkilemez ve en iyi ürün önerilerini sunmamıza yardımcı olur.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page