top of page

Söylenti: PlayStation State of Play Etkinliği Bu Ay Geliyor

Sony'nin yakın zamanda yaptığı bir duyuru, şirketin bu ay içerisinde bir PlayStation State of Play vitrini düzenleyebileceği yönündeki söylentileri alevlendirdi.

Sony, Eylül ayında başka bir PlayStation State of Play gösterisine hazırlanıyor olabilir . Bu yıl şu ana kadar bu türden yalnızca iki etkinlik gerçekleşti ve hayranlar, merakla beklenen bazı oyunlar hakkında daha fazla bilgi edinmek ve ayrıca sonbaharda PS5'e hangi habersiz güzelliklerin geleceğini öğrenmek için sabırsızlanıyor. Son State of Play, yıllar süren bekleyişin ardından Haziran ayında başlatılan Final Fantasy 16'ya tamamen odaklanılarak Nisan ayında gerçekleşti .


Nisan 2023'teki State of Play'in ardından Sony, Haziran ayında tam teşekküllü bir PlayStation Showcase düzenledi ve diğer şeylerin yanı sıra, o zamanlar yalnızca Project Q olarak bilinen, uzun süredir söylentileri dolaşan PlayStation el tipi cihazını da tanıttı . Gösteri sırasında, Metal Gear Solid: Snake Eater'ın yeniden yapımı ve Assassin's Creed: Mirage ve Alan Wake 2'nin çıkış tarihleri ​​gibi bir dizi başka heyecan verici duyuru da yapıldı. Spider-Man 2 ve Dragon's Dogma gibi diğer oyunlar 2, yeni fragmanlar aldı ve Bungie, Marathon adlı birinci şahıs nişancı IP oyununun yeniden canlandırıldığını duyurdu.


Elbette bu gösterilerin heyecanı oldukça çabuk sönüyor ve oyuncular her zaman daha fazlasını istiyor. Ancak hayranların son zamanlarda aldığı tek haber, PlayStation Plus aboneliğinin fiyatının 6 Eylül'den itibaren önemli ölçüde artacağıydı. Sektörden biri olan Jeff Grubb, Twitter'da PlayStation State of Play'in yakında çıkacağına dair söylentiler duyduğunu ve bu durumun bu yönde olduğunu söyledi. PS Plus fiyat artışı duyurusu bunun habercisi gibi görünüyor.PS Plus'ın her üç kademesinde de fiyat artışı yaşanacak ve en yüksek kademe olan Premium aboneliğin yıllık maliyeti 40$ gibi muazzam bir artış gösterecek. Pek de heyecan verici olmayan bu duyurunun ardından PlayStation oyuncuları muhtemelen Sony'den bazı iyi haberler duymaya özellikle hazır. Mortal Kombat 1, Neowiz'in Soulslike Lies of P'si ve tabii ki ağustos ayında PC'de piyasaya sürülmesinden bu yana her türlü rekoru kıran RPG Baldur's Gate 3 dahil olmak üzere Eylül ayında PS4 ve PS5'te yayınlanması planlanan tonlarca oyun var .

Ancak son derece heyecanlı ve merakla beklenen Starfield, 6 Eylül'de PC ve Xbox Series X/S için çıkıyor ve pek çok PlayStation konsolu sahibi anlaşılır bir şekilde kendini biraz dışlanmış hissediyor. Onları neşelendirmek için tam olarak ihtiyaç duyulan şey bir State of Play gösterisi olabilir. Oyunların fragmanları ve çıkış tarihlerine ek olarak, birçok kişi PlayStation Portal el cihazı hakkında daha fazla bilgi edinmeyi umuyor çünkü cihazın 200 dolarlık fiyat etiketi ve bazı özellikleri zaten açıklanmış olmasına rağmen, çıkış tarihi konusunda hala bir onay yok.
7 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page