top of page

Baldur's Gate 3 Oyuncusu Karlach'ı Almaya Giden Gizli Yolu Buldu

Bir Baldur's Gate 3 oyuncusu, Larian'ın son oyununun ilk perdesinde Karlach'ı çok erken bir zamanda işe almanın gizli bir yolunu keşfeder.

Bir Baldur's Gate 3 oyuncusu, oyunun açılış perdesi sırasında Karlach'ı erkenden işe almanın gizli bir yolunu buldu. Daha sonra sosyal medyada paylaştıkları keşif, Baldur's Gate 3'ün detaylara gösterdiği muazzam özenin bir başka örneği .

Karlach, yalnızca oyuncuların 1. Perde sırasında keşfedebilecekleri Yükselen Yol'un sonunda bulunur. Baldur's Gate 3'te Yükselen Yol'a ulaşmak oldukça basit bir çaba olsa da, bölgenin kendisi Bugbear'lar ve diğer türdeki düşmanlarla karşılaşmalarla doludur. bu düşük seviyelerde oldukça zorlu olabilir. Sonuç olarak, pek çok oyuncunun Karlach'ı işe alması normalde yaklaşık bir düzine saat sürüyor; bu da Risen Road'un artık önemli bir zorluk teşkil etmeyeceği noktaya kadar seviye atlayıp donanıma erişmenin yaklaşık olarak ne kadar sürdüğü anlamına geliyor.


Alternatif olarak, Karlach'ın konumuna bundan çok daha erken ulaşmanın gizli bir yolu olduğu ortaya çıktı. Reddit kullanıcısı SweetAndSourSoap tarafından keşfedilen kısayol, Emerald Grove mağarasında bulunuyor ve yerel Tiefling mültecilerinin lideri Zevlor'un ofisi olarak da kullanılıyor. Baldur's Gate 3'ün bulunduğu yerdeki tek merdivene tırmanmak, oyuncuların mağaranın diğer çıkışının en ucuna, yani Karlach'ın zaten görülebildiği noktaya doğru ilerlemesine olanak tanıyacak. Onu Emerald Grove çukurundan ayıran nehir yürüyerek geçilemez olsa da üzerinden atlamak mümkün.


Akış hala yeterince geniş olduğundan çoğu karakter yardım almadan sıçramayı başaramayacak. Örneğin SweetAndSourSoap, Emerald Grove mağarasından Karlach'a ulaşmak için Baldur's Gate 3 Glorous Vaulting İksiri'ni içmeleri gerektiğini açıkladı . Alternatif bir çözüm, belirli bir karakterin sıçrama menzilini üç katına çıkaran 1. seviye Dönüşüm büyüsü olan Jump'ı yapmak olabilir. Bu büyü Druid, Ranger, Sorcerer ve Wizard sınıflarının yanı sıra Fighters'ın Eldritch Knight alt sınıfı için de geçerlidir.


Baldur's Gate 3'teki atlama mesafesi Güç yeteneğine göre belirlenir; bu, bu istatistiğe yeterince yüksek yatırım yapan karakterlerin Emerald Grove mağarasından Karlach'a kendi başlarına ulaşabileceği anlamına gelir. Ancak oyuncunun oyunun uzun mücadelesinin bu kadar erken bir noktasında bunu başarması pek mümkün değil. Aynı şey Misty Step gibi ışınlanma büyüleri için de geçerli. Bunlar mevcut olduğunda parti, savaştan herhangi bir XP kaçırmadan Karlach'a ulaşmak için Yükselen Yol boyunca tüm çeteleri hızla ezip geçme kapasitesine sahip olmalıdır.


Baldur's Gate 3 PC için çıktı. PS5 sürümü 6 Eylül'de yayınlanacak ve Xbox Series X/S sürümünün 2023'ün sonlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

6 görüntüleme0 yorum
bottom of page