top of page

RimWorld: Nasıl Ticaret Yapılır?

RimWorld bir hayatta kalma oyunudur ve oyuncuların yeni kolonilerine hayatta kalmak için ihtiyaç duyduğu kaynakları sağlamak için satın alma ve satmaları gerekebilir.RimWorld, ihtiyaçları yönetme ve sorunlarla baş etme oyunudur. Ludeon Studio'nun popüler koloni yönetimi simülasyonunda oyuncular, kolonicilerinin ruh hallerine ve gereksinimlerine her zaman dikkat etmelidir. RimWorld'de hayatzordur ve tehlikeler korsanlardan açlığa, öldürücü mekaniklerden insan yapımı hastalıklara kadar çeşitlilik gösterir .


Tahta ve taş gibi temel malzemelerden RimWorld Bileşenleri gibi gelişmiş içeriklere kadar oyuncuların, kolonicilerine hayatta kalmak için gereken temel malzemeleri sağlamak için bir kaynak stoku oluşturmaları gerekecek. Bu malzemeleri oyunun uzak gezegen ortamında bulmak her zaman kolay, hatta mümkün olmuyor. Neyse ki ticaret kervanları ve gemileri, oyuncuların hasat edemeyecekleri veya kendilerinin yapamayacakları herhangi bir ürünü alıp satmalarına olanak tanıyor.


RimWorld'de Nasıl Ticaret Yapılır?RimWorld'de ticaret yapmanın en basit yolu, bir ticaret kervanının oyuncunun kolonisini ziyaret etmesini beklemektir. Bu kervanlar periyodik olarak gelecek ve sarı soru işaretiyle etiketlenecek olan liderle konuşması için bir sömürgeci gönderilerek takas edilebilecek. Oyuncular her zaman RimWorld'ün en iyi Sosyal Özelliklerine ve yüksek Sosyal seviyeye sahip bir kolonisti göndermeye çalışmalıdır , çünkü onlar ortalama bir koloniciden daha iyi bir anlaşma elde edebileceklerdir. Eğer kervan satın almak isterse kolonide depolanan herhangi bir eşya takas edilebilir ve kervandan satın alınan her şey oraya bırakılır.


Oyuncular bir İletişim Konsolu kurduktan sonra periyodik olarak bir ticaret gemisinin geçtiği konusunda bilgilendirilecekler. Oyuncular, bir kolonistin İletişim Konsolu ile etkileşime geçmesini sağlayarak gemiyle ticaret yapabilirler. Bu onların Orbital Trade Beacon menzilindeki herhangi bir ürünü satmalarına olanak tanıyacak. Ayrıca bölgedeki diğer yerleşim yerlerinden bir ticaret kervanı talep etmek için İletişim Konsolunu kullanabilirler; böylece oyuncular, RimWorld kolonicilerinin ihtiyaçlarını yönetmeye yardımcı olmak için ihtiyaç duydukları belirli öğeleri alabilirler .


Son olarak oyuncular, dünya haritasındaki kervan formunu kullanarak kendi ticaret kervanlarını dünyadaki diğer yerleşim yerlerine gönderebilirler. Oyuncular, karavanlarının yiyecekle dolu olduğundan, iyi korunduğundan ve yalnızca satın almak istiyorlarsa satılacak eşyaları veya gümüşü taşıdığından emin olmalıdır. Diğer yerleşim yerlerinin Plasteel gibi temel RimWorld ürünlerini normal ticaret kervanlarından çok daha büyük stoklarla taşıdığını belirtmekte fayda var .


RimWorld'deki Yatırımcı TürleriRimWorld'deki her ticaret karavanı ve ticaret gemisi farklı bir uzmanlığa sahiptir ve mallarını yalnızca gelişen piyasa fiyatına göre alıp satmakla kalmaz, aynı zamanda belirli öğelerin fiyatını rastgele artırabilir veya azaltabilir:


  • Toplu Mal Tüccarı - Çelik, Giyim, Kumaş ve Mobilya dahil olmak üzere gıda ve temel malzemeleri satın alır ve satar.

  • Egzotik Mal Tüccarı - Televizyonlar ve Biyonik vücut parçaları gibi, genellikle sömürgeciler tarafından üretilemeyen nadir ve sıra dışı eşyaları satın alır ve satar.

  • Şaman Tüccar - Neolitik koloniler için Egzotik Mal Tüccarının bir çeşidi, Smokeleaf ve olağandışı silahlar gibi düşük teknolojili nadir eşyaları satın alır ve satar.

  • Savaş Tedarikçisi - RimWorld'deki en iyi menzilli silahlar da dahil olmak üzere her türlü silah ve zırhı satın alır ve satar .

  • Savaş Tüccarı - Neolitik koloniler için Savaş Tedarikçisinin bir çeşidi, düşük teknolojili silahlar, zırhlar ve giysiler satın alır ve satar.

  • Köleci - Mahkumları, uyuşturucuları ve RimWorld'ün hayat kurtaran İlacını satın alır ve satar . Mahkumları bir Köleciye satmak, Psikopat Özelliğine sahip olmayan tüm koloniciler için Ruh Hali cezasına neden olacaktır.


Yörünge ticaret gemileri neredeyse her zaman ticaret kervanlarına göre daha büyük ürün stoklarına sahip olacaktır ve sık sık ticaret yapmak isteyen oyuncuların bir İletişim Konsolu oluşturmaya öncelik vermesi gerekir.


0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarii


bottom of page