top of page

RimWorld: Kumaş Nasıl Alınır?

Kumaş, RimWorld'deki en önemli işçilik malzemelerinden biridir ve oyuncuların kolonicilerini sıcak, rahat ve mutlu tutmasını sağlar.Ludeon Studios'un popüler koloni yönetimi simülasyonu RimWorld , kült klasik Cüce Kalesi'nin ruhunu yeniden canlandırdı. Oyuncular uzak bir dünyada mahsur kalan bir grup kolonisti korumalı ve onlara güvenli ve mutlu bir koloni kurmaları için rehberlik etmelidir. RimWorld, sömürgecilerin açlıktan deliliğe, korsanlardan böcek sürülerine kadar üstesinden gelmeleri gereken tehlikelerle dolu.


RimWorld'de bir sömürgecinin hayatı zordur, ancak çıplak bir sömürgecinin hayatı daha da zordur. Bu nedenle Kumaş, Rimworld'ün en önemli üretim malzemelerinden biridir ve oyunculara yalnızca kolonicilerini giydirmekle kalmaz, aynı zamanda onlara rahatlık ve rahatlama da sağlar. Ancak Kumaş haritada doğal olarak ortaya çıkan bir malzeme değildir ve oyuncular onu elde etmekte bazı zorluklar yaşayabilir.


RimWorld'de Kumaş Nasıl Alınır?Şimdiye kadar RimWorld'de Kumaş almanın en kolay yolu Pamuk Bitkileri ekerek onu yetiştirmektir. Bu bitkiler minimum %70 verimliliğe sahip zeminin yanı sıra 10C (50F) ile 42C (107F) arasında güvenli büyüme sıcaklığına ihtiyaç duyar. Ilıman haritalarda, oyuncuların oyunun başında yiyecek ürünlerini ilk kez ektiklerinde en azından küçük bir miktar Pamuk ekmeleri önerilir. En iyi Özelliklere ve yüksek Büyüme becerisine sahip RimWorld kolonicilerine sahip olmak, oyuncuların sömürgecilerinin tarımla çok fazla zamanını harcamadan daha fazla ekim yapmalarına olanak tanıyacak.


Pamuk Bitkilerinin büyümesi, gece dinlenme süresi de dikkate alındığında yaklaşık 14 gün sürer ve tamamen olgun bir bitki, hasat edildiğinde 10 Kumaş üretecektir. Bu, her bitkiden alınabilecek iyi miktarda Kumaş olsa da, tüm koloniler bir Pamuk çiftliğini destekleyemeyecek. Verimli topraklara veya iyi Büyüme becerilerine sahip olmayan kolonilerde Kumaş almanın tek yolu onu bir tüccardan satın almaktır. Ticaret kervanları düzenli olarak bir koloniyi ziyaret edecek ve hem Kumaş gibi hammaddeler hem de RimWorld'deki en iyi menzilli silahlar gibi nadir eşyalar sunacak . Oyuncular İletişim Konsolunun kilidini açtıktan sonra yörüngedeki gemilerle de ticaret yapabilecekler.


RimWorld'de Kumaşla Ne Yapılır?Kumaşın RimWorld'deki en önemli kullanımı kıyafet yapımındadır. Çoğu sömürgeci, hipotermi veya sıcak çarpması tehlikelerinin yanı sıra, RimWorld'de çıplak olmaktan büyük bir ruh hali kaybı yaşıyor. Çıplak olmaktan mutlu olan koloniciler yalnızca Nudist özelliğe sahip olanlardır ve hatta onlar çıplakken sıcak ve soğuğun etkilerinden daha fazla zarar göreceklerdir. Kumaş ayrıca oyundaki en iyi korumayı sunan Flak zırhını yapmak için de kullanılabilir.


Kumaş, kıyafetlerin yanı sıra, RimWorld'de kolonicinin konforunu ve dinlenme ihtiyaçlarını artıran çeşitli öğelerin de bir bileşenidir . Buna Bilardo ve Poker masaları, eğlenceyi hızlı bir şekilde tatmin edebilecek iki mobilya öğesi, ayrıca sömürgecilerin dinlenebileceği konforlu koltuklar ve bir odanın güzelliğini arttıran Halılar dahildir.


2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page