top of page

PS Plus Premium'a Dahil Olan En İyi PS4 ve PS5 Oyunları

PS Plus Premium, muhteşem Playstation 4 ve 5 oyunlarına ev sahipliği yaparak Ghost of Tsushima ve Dragon Ball Z: Kakarot gibi klasikleri abonelere ücretsiz hale getiriyor.PlayStation'ın yenilenen PlayStation Plus hizmeti büyük bir başarı elde etti ve giderek daha da iyiye gidiyor. Orijinal PlayStation Plus'ı yayın yapan PlayStation Now hizmetiyle birleştiren modern PlayStation Plus, üç katmana ayrılmıştır: Essential, Extra ve Premium. PS Plus'ın tüm katmanları, oyunculara oyunlara ve aylık ücretsiz oyunlara çevrimiçi çok oyunculu erişim sağlamaya devam ederken, yalnızca Ekstra ve Premium katmanları, abonelik fiyatının ötesinde hiçbir ekstra ücret ödemeden yayınlanabilecek oyunların bir kataloğunu sunuyor.


Ekstra ve Premium katmanların sunduğu bulut akışı hizmeti, yüzlerce PS4 ve PS5 oyununun yanı sıra PS2, PS3, PSP ve orijinal PlayStation gibi eski nesil oyunların yer aldığı bir kataloğu içerir. PlayStation, mutlaka oynanması gereken harika üçüncü taraf oyunların yanı sıra bir avuç yeni birinci taraf oyununu da listeye ekledi. PS Plus Premium'daki en iyi oyunlar hangileri?


30 Ocak 2024'te Michael Colwander tarafından güncellendi: Sony'nin PS Plus'taki oyun kitaplığı, her ay tutarlı bir şekilde eklenen daha fazla oyunla güçlenmeye devam ediyor. PS Plus, Game Pass'in gerçek rakibi olma vaadini yerine getiriyor. İşleri taze tutmak için yeni oyunlar eklendi.


Bugsnax'ta Hepsini YemeliyimPS5 için ortaya çıkan ilk oyunlardan biri Bugsnax'tı . Bugsnax , isimsiz bir oyuncunun tıpkı yiyecek gibi görünen ve tadı olan yaratıklarla dolu gizemli bir adaya geldiği bir macera oyunudur. Oyuncu, Snaktooth Adası'ndaki kaşif Lizbert Megafig'e katılan bir gazetecidir.


Ancak Lizbert kaybolmuştur. Oyuncu, aynı zamanda Lizbert'i arayan eğlenceli ve şaşırtıcı derecede derin bir karakter kadrosuyla karşılaşacak. Tabii ki Bugsnax'ın kalbinde, oyuncunun yakalayıp Snaktooth Adası sakinlerine besleyebileceği Pokémon benzeri Bugsnax var . Bugsnax ayrıca Isle of Bigsnax genişletmesini de ücretsiz olarak sunuyor .


Dragon Ball FighterZ Başka Bir Diriliş Görmek ÜzerePlayStation Plus, popüler serilerden etkileyici bir dövüş oyunu koleksiyonuna sahiptir. Street Fighter V ve Mortal Kombat 11'in beğenilerine katılmak, Dragon Ball FighterZ'de tartışmasız geçmiş neslin en iyi dövüş oyunu . Dragon Ball FighterZ, Guilty Gear serisiyle tanınan Arc System Works'ün dövüş oyunu soyunu taşıyor ve patlayıcı takım tabanlı oynanışa sahip.


Oyuncular en sevdikleri Dragon Ball karakterlerinden bazılarını seçebilir ve ekranlarını çılgın aksiyonla ve sıkı Dragon Ball hayranlarının takdir edebileceği ayrıntılara gösterilen dikkatle doldurabilirler. Dragon Ball FighterZ ayrıca geri alma ağ koduyla gelecek yeni nesil bir sürümü de piyasaya sürecek. Her ne kadar ne yazık ki Dragon Ball FighterZ'nin PS4 sürümüne geri alma ağ kodu eklenmeyecek olsa da , Dragon Ball FighterZ topluluğunun bir parçası olmak hala heyecan verici bir zaman .


Rayman Legends O Kadar Geniş ki Rayman Origins'in Tüm Seviyelerini İçeriyorRayman Legends şimdiye kadar yapılmış en iyi 2D platform oyunlarından biridir. Sanat tarzı ve animasyonu 2023'te de 2013'te olduğu kadar parlıyor. Rayman Legends, Super Mario Wonder'a benzer müzikal tabanlı seviyeler de dahil olmak üzere sıkı platform kontrollerine ve muhteşem seviyelere sahip . Rayman Legends'taki müzik tabanlı seviyeler, Survivor'un "Eye of the Tiger" şarkısının mariachi temalı versiyonu gibi gerçek dünyadaki şarkılara dayanmasına rağmen.

Rayman Legends ağzına kadar eğlenceli seviyelerle dolu. Bu yeterli değilse, selefi Rayman Origins'in her seviyesini de içerir . Koleksiyon parçaları, zorluklar ve kilidini açacak şeyler de eklenince Rayman Legends , tüm platform tutkunları için tonlarca tekrar oynanabilirlik sunuyor.


Shadow of the Colossus, Klasik Sanatın Muhteşem Bir Yeniden YapımıdırOrijinal 2005 Shadow of the Colossus, video oyunlarının sanat olabileceğinin kanıtıydı. Anlatımı çoğunlukla söylenmeden bırakılır, müziği çağrıştırıcıdır ve ortamları bereketli, açık ve çeşitlidir. Shadow of the Colossus, 16 dev devi öldürerek bir hayat kurtarmanın duygusal bir hikayesidir . Oyuncular, tasarım ve davranış açısından karmaşık olan ve onları yenmeleri gereken bulmacalar haline getiren bu devleri bulmak için güvenilir atları Agro'ya binmek zorunda kalacaklar.

Shadow of the Colossus, 2018'de muhteşem görünen elden geçirilmiş görsellerle övünen bir yeniden yapımla karşılaştı. Shadow of the Colossus'un yeniden yapımı, mükemmel olmasa da orijinalin en büyük kusurlarından birini hafifletmeye yardımcı olan yeni bir kontrol şeması da sunuyor. Shadow of the Colossus, her oyuncunun hayatında en az bir kez deneyimlemesi gereken oyunlardan biridir.


Dragon's Dogma: Dark Arisen ile Dragon's Dogma II'den Önce YakalanınYerleşik Dragon's Dogma hayranları , Capcom'un yakın zamanda oyunu tanıtmasıyla Dragon's Dogma II'nin heyecan verici sezonunun derinliklerine dalmış durumda . PS Plus , bunu yakalamış ancak orijinal Dragon's Dogma'yı hiç oynamamış oyuncular için kolay bir düzeltme sağlayabilir.


Dragon's Dogma: Dark Arisen, Kasım 2023'te PS Plus'a eklendi ve orijinal PS3'ün yeniden düzenlenmiş versiyonudur. Hack-and-slash RPG Dragon's Dogma , Arisen olarak bilinen özelleştirilebilir kahramanın ejderha Grigori'yi yenmek zorunda olduğu bir fantastik seridir. Geliştirilmiş Dark Arisen sürümü, yeni silahlar, zırhlar ve keşfedilecek bilgiler içeren yeni bir zindan da dahil olmak üzere çok sayıda yeni içeriğe sahipti. Dragon's Dogma, The Witcher ve The Elder Scrolls serilerini seven oyuncuların oynayabileceği mükemmel bir oyundur .


Disco Elysium Zorlu ve Karmaşık Seçimlerle Dolu Derin Bir Dedektiflik OyunudurDisco Elysium son zamanların en dikkat çekici oyunlarından biri. Görünüşte basit kurulumuna rağmen hafızasını kaybetmiş bir dedektif olan Disco Elysium , akılda kalıcı ortamıyla inanılmaz derecede derin bir oyundur. Disco Elysium bir RPG'dir ancak bulunacak bir savaş yoktur.


Herhangi bir çatışma, Fallout oyununda bulunabileceklere benzer şekilde konuşma diyalogu ve beceri kontrolleri yoluyla ele alınır . Oyuncular, kahramanlarını Intellect, Psyche, Physique ve Motorics'e dayalı 24 farklı beceriyle geliştirebilirler. Bu kategorilerdeki becerilere örnek olarak Retorik, Empati, Elektro-Kimya ve Tepki Hızı verilebilir. Disco Elysium oynarken neden bu kadar çok mükemmel inceleme puanı ve ödül aldığını anlamak kolaydır.


Daha Fazla Açık Dünya Süper Kahraman Oyunu Arayan Oyuncular inFAMOUS: Second Son'ı DenemeliInsomniac'ın Spider-Man ve Rocksteady'nin Batman Arkham serileri , yerleşik kahramanlara dayanan bir açık dünya süper kahraman oyunu potansiyelini kanıtladı . Spider-Man ve Batman modern başarılarını görmeden önce Sucker Punch Games, inFAMOUS serisini geliştirdi.


inFAMOUS serisi , oyunculara süper güçlerini inşa edip geliştirirken iyi ya da kötü olma özgürlüğünü veriyor. inFAMOUS'un yeni bir giriş görmeyeli, Sucker Punch'ın Ghost of Tsushima'ya geçmesinin üzerinden uzun zaman geçti . Bununla birlikte, en son oyunları olan inFAMOUS: Second Son ve inFAMOUS: First Light , dövüşü ve geçişi bugün bile benzersiz bir deneyim haline getiren neon ve televizyon benzeri statik dahil çok çeşitli güçlerle son derece eğlencelidir. .


Uncharted: Legacy Of Thieves Koleksiyonu En İyi PS4 Oyunlarından İkisini YeniliyorUncharted'ın en son video oyunu Uncharted: The Lost Legacy'nin çıkışından bu yana altı yıldan fazla zaman geçtiğine inanmak zor . Bu, Naughty Dog'un eleştirmenlerce beğenilen hazine avı serisinin unutulduğu anlamına gelmiyor. Aslında Uncharted , 2022'de bir canlı aksiyon filmi aldı. Bu filmin çıkışıyla aynı zamana denk gelmek üzere, The Lost Legacy ve Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu'nun PS5 remaster'ı , Uncharted: Legacy of Thieves Koleksiyonunun bir parçası olarak piyasaya sürüldü .

Legacy of Thieves, her oyunun PS4 sürümleri tarafından paylaşılan çok oyunculu moddan yoksun olmasına rağmen, remaster'larda alışılmış olan bir dizi görsel ve kare hızı iyileştirmesi içerir. Bu PS4 versiyonlarını oynamak isteyenler için hem Uncharted 4 hem de The Lost Legacy PlayStation Plus'ta da mevcut.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page