top of page

Power Girl aslında Superman'in kızı mıydı?

📝 Önemli Noktalar

  • Gerry Conway, Power Girl'ü, Supergirl'ün Dünya-2 versiyonu olarak yarattı ve benzersiz bir çekiciliğe sahip, özgürleşmiş bir kadın süper kahraman yaratmayı amaçladı.

  • Conway, Marvel'ın Power Man'i sırasında DC'de Power Girl'ü tanıttı ve dolaylı olarak Marvel'ın Avengers çizgi romanlarında Wonder Man'i yeniden canlandırmasına öncülük etti.

  • Power Girl'ün neredeyse Superman'in kızı olacağı yönündeki söylentiler bizzat Conway tarafından çürütüldü; bu, karakterin orijinal planının hiçbir zaman parçası olmamıştı.

Comic Book Legends Revealed'ın 937. bölümüne hoş geldiniz . Üç çizgi roman efsanesini, söylentisini ve efsanesini incelediğimiz ve bunları doğruladığımız veya çürüttüğümüz bir köşe yazısı. Comic Book Legends Revealed'ın tamamı Süperman'den oluşan ikinci efsanesinde, Süperman'in Power Girl'ün BABASI olup olmadığıyla başlıyoruz!

Gerry Conway 1970'lerin ortalarında DC'ye taşındığında, orada ne yapacağını anlamaya çalışıyordu. Eski Marvel meslektaşı Roy Thomas ile bazı fikirler hakkında konuştu ve Thomas her zaman Justice Society of America hayranıydı, bu yüzden Conway'e bir Justice Society kitabı yapmasını önerdi. Conway kabul etti, ancak fikirde yeni bir değişiklik yapmaya karar verdi. "Eski" takımı yapmak yerine (sonuçta Conway bu karakterleri yalnızca Justice League ile yaptıkları takımlardan tanıyordu ve Thomas gibi Conway'den sadece 12 yaş büyük olan eski çizgi romanlarından değil, ancak bu çizgi roman terimleriyle bambaşka bir nesil!), Conway daha genç kahramanlardan oluşan yeni bir takım tanıtmaya karar verdi. Daha yaşlı bir karakteri, Star-Spangled Kid'i canlandırdı, şu anda popüler olan Robin karakterini ekledi ve Conway'in Supergirl'ün Earth-2 versiyonunu yapma girişimi olan yepyeni bir karakter, Power Girl'ü tanıttı.

(Eğlenceli bir şekilde, Conway'in DC'de bir Power Girl tanıtması, Marvel'ın kendi Power Man'i varken, Marvel'ın Wonder Man kullanımını 1964'te DC'nin karakterin ismiyle ilgili sorun yaşaması üzerine bıraktığı için Wonder Man'in Marvel'a geri dönmesine yol açtı . Stan'in bundan sonra Wonder Man karakterini kullanmayı PLANLADIĞINA inanmıyorum, ama yine de 1964'te evet demişti. Bu yüzden Gerry Conway, DC Comics için bir Power Girl karakteri tanıttığında, bu Jim Shooter'ı sinirlendirdi, çünkü Marvel'ın açıkça bir Power MAN'i vardı, bu yüzden Shooter, Wonder Man'i Avengers sayfalarına geri getirdi . Ah, çizgi romanlar).


Gerry Conway o dönemde Power Girl'ün tanıtımı hakkında ne düşünüyordu?

Bildiğiniz veya bilmediğiniz üzere, Supergirl ilk olarak 1950'lerin sonlarında çizgi romanlarda tanıtıldığında , Superman onu birkaç yıl boyunca gizli tuttu. Conway'in teorisine göre, Dünya-2'de Superman onu çok daha uzun süre sessiz tuttu ve bu yüzden UZUN bir süre saklandıktan sonra ilk kez ortaya çıktı...

Açıkça, Conway de "özgürleştirilmiş" bir kadın süper kahraman yapmak istiyordu ve Power Girl kesinlikle çoğu süper kahramandan farklıydı . Her neyse, kesinlikle serinin öne çıkan karakteriydi.

Birkaç yıl önce Conway, Power Girl hakkındaki düşüncelerini paylaşmıştı ve karakter hakkında ve yıllar içinde nasıl algılandığı konusunda ilginç görüşleri vardı:

Bence bunun bir kısmı, son 20 yıldır cinsel bir obje olarak nesneleştirilmiş olması. Hem bir okuyucuyum, hem bir hayran, hem de kendi kafamda okuduğum, yazdığım ve beğendiğim şeylerin inatçı bir eleştirmeniyim ve bunu belirli bir sanatçı hakkında aşağılayıcı bir ifade olarak kastetmiyorum ama bence Adam Hughs [gülüyor], biliyorsunuz, çizgi romanlarda kadınların nesneleştirilmesinin en önemli örneği. O, herkesten daha çok - hatta Power Girl ile her hikayede göğüslerini daha da büyüterek işe başlayan Wally Wood'dan bile daha çok [gülüyor] - bunu neredeyse ironik bir şekilde yapıyordu, bunun saçmalığının tamamen farkındaydı ve hepimiz buna katılıyorduk çünkü eğlenceliydi ama en etkili ifadeyle söylemek gerekirse, zihnimizde kızın gücünden uzaklaşıyordu. "O sadece 'süper' bir kız değildi, güçlü bir kadındı, güçlü bir karakterdi. Yani o asla nesneleştirilmek için yazılmadı, ancak sanatta kesinlikle nesneleştirildi. Şu anda Catwoman hakkında duyduğumuz şikayetlerden bazılarına benziyor, ancak Catwoman'ın mevcut enkarnasyonunda nesneleştirilmek için yazılması ve yalnızca nesneleştirilmiş bir şekilde görsel olarak tasvir edilmemesi. Yani bir tür... [gülüyor] Kendimi feminist olarak adlandıramam, bence erkeklerin kendilerine feminist demeleri feministlere hakaret, ancak kadınların toplum onları cinsel obje olarak tasvir etme eğilimindeyken bireyler olarak ciddiye alınmak için verdikleri mücadelenin farkında olan biri olarak, Power Girl gibi bir karakter konusunda ortaya çıkan kafa karışıklığını tamamen anlıyorum. Bunun gerçekten talihsiz olduğunu düşünüyorum, DC Comics'te yarattığım ve raf ömrü olan ilk karakterlerden biri olarak gerçekten sevdiğim bir karakter, ancak biraz daha azaltabileceklerini ve muhtemelen daha başarılı bir karaktere sahip olabileceklerini düşünüyorum. Kadınlar güçlendirilmiş figürler istiyor ve o güçlendirici bir figür olabilir

Ancak yıllar içinde Power Girl'ün başlangıçta farklı bir amaç doğrultusunda ortaya çıktığına dair ilginç bir söylenti ortaya çıktı.


Power Girl'ün başlangıçta Superman'in KIZI olması mı düşünülmüştü?

Okuyucumuz Frank W., Lorendiac'ın çizgi roman gerçekleriyle ilgili harika listelerinden birinde her zaman bilgilendirici olan Lorendiac'ın bahsettiği bir şeyi not etmek için bize yazdı:

Yazar Gerry Conway'in başlangıçta Power Girl karakter konseptini DC editör kadrosunun onayından geçirmeye çalıştığına dair bir söylenti var, daha önce hiç bahsedilmeyen Altın Çağ, Dünya-2 versiyonları Superman ve Lois Lane'in kızı olarak ... ancak fikir reddedildi. Muhtemelen biri paralel dünyalarda birbirine çok benzeyen iki karakterin olmasının, birinin Superman'in kızı, diğerinin de Superman'in kuzeni olmasının hayranlar için çok kafa karıştırıcı olacağını düşünmüş olabilir mi?

Frank bu söylentinin gerçek olup olmadığını öğrenmek istiyordu.

Doğrudan kaynağa gittim ve Gerry Conway bana çok güzel ve öz bir şekilde, hayır, karakter için planının asla böyle bir şey olmadığını söyledi.

Soru için teşekkürler Frank, ve cevabı için Gerry Conway'e teşekkürler!


TV Legends Revealed'ı izleyin

TV Efsaneleri Ortaya Çıktı - Popeye'nin sahipleri neden...Popeye çizgi filmleriyle rekabet etmek için bir Popeye çizgi filmi yayınladılar?!

Film ve TV dünyası hakkında daha fazla şehir efsanesi için Eğlence Efsaneleri Ortaya Çıktı'mı mutlaka inceleyin . Ayrıca, Pop Kültür Referansları'nda yepyeni Eğlence ve Spor Efsaneleri Ortaya Çıktı'ları da var !

0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page