top of page

Pokemon Scarlet ve Violet Player, Indigo Disk DLC'sinde İlginç Detaya Dikkat Çekti

Bir Pokemon Scarlet ve Violet hayranı, Game Freaked'in yakın zamanda piyasaya sürülen Indigo Disk DLC'sine dahil ettiği ilginç bir ayrıntıya dikkat çekiyor.  • Bazı Pokemon Scarlet ve Violet hayranları, Indigo Disk'teki Savanna Plaza'nın dev bir kızartma tavası şeklinde olduğunu ancak yakın zamanda fark ettiler.

  • Konumun tasarımı muhtemelen The Indigo Disk DLC'de tanıtılan yeni karakterlerden biri olan Crispin'e bir referanstır.

  • Savanna Plaza, Terarium Kubbesinin en güney kısmında bulunabilir.


Bir Pokemon Scarlet ve Violet oyuncusu yakın zamanda Indigo Disk'teki Savanna Plaza'nın dev bir kızartma tavası şeklinde olduğunu fark ederek eğlendi. Gözlemleri, dikkat çekildikten sonra görülemeyecek şeylerden biri olarak nitelendirilse de, bu küçük küçük detayın yakın zamana kadar pek çok Pokemon Scarlet ve Violet hayranı tarafından fark edilmediği anlaşılıyor .


Indigo Disk, en yeni ana hat Pokemon oyunları için The Hidden Treasure of Area Zero genişletmesinin ikinci ve son kısmıdır. Aralık ayının ortasında piyasaya sürülen DLC paketi, Pokemon Scarlet ve Violet'e , Safari Zone'a yeni bir bakış da dahil olmak üzere çok sayıda yeni ve geri dönen seri özelliği ekledi . Artık Terarium Kubbesi olarak adlandırılan bu konum, serinin hayranlarına özel bir koruma alanının sınırları içinde çeşitli cep canavarlarını yakalamak için bir fırsat daha sağladı.


Pokemon Scarlet ve Violet Terarium , çeşitli faunasının yanı sıra, bazıları diğerlerinden daha ilginç tasarımlara sahip olan, görülmesi gereken çeşitli simge yapılara da sahiptir. Reddit kullanıcısı Sausagewatericecube, yakın zamanda bölgenin güney köşesindeki Savanna Plaza'nın dev bir kızartma tavası şeklinde olduğunu fark ederek bu gerçeği doğrulayabilir. Yüzlerce kişi daha sonra keşiflerini r/PokemonScarletViolet alt dizisinin ön sayfasına göndermek için oy kullandı ve bu gelişme, pek çok hayranın şu ana kadar bu ilginç detaydan (göründüğü kadar bariz) habersiz olduğunun sinyalini verdi.Pokemon Scarlet ve Violet'in Savanna Plaza'sı Crispin'e Olası Bir Referanstır


Plazanın tasarımı, en son Pokemon Scarlet ve Violet DLC'sinde tanıtılan Blueberry Akademisi öğrencisi Crispin'e olası bir referanstır . Yani Game Freak'in bu karaktere yönelik tasarımı, Ateş tipi cep canavarları konusundaki uzmanlığını yansıtması amaçlanan tanıdık görünümlü bir kızartma tavası içeriyor. Meydanın altında bir Ateş Tera Parçası'nın bulunabilmesi, bu yerin Crispin'in kızartma tavasına benzemesinin bilinçli bir seçim olduğunun bir başka güçlü göstergesidir.Savanna Plaza'nın mimari yeniliğine hayran olmak, bu Terarium lokasyonunu ziyaret etmenin tek nedeni olmaktan çok uzaktır. Dev kare ayrıca Indigo Disk oyuncularına, Pokemon Scarlet ve Violet'te Rhydon'u Rhyperior'a dönüştürmek için gereken özel bir evrim öğesi olan Koruyucu'yu elde etmek için en kolay fırsatı sunuyor . Plazanın ön tarafında ayrıca düzinelerce faydalı eşya satan iki otomat bulunurken, mekanın kendisi de Indigo Disk oyuncularının üstlenebileceği benzersiz bir mücadele için ortam görevi görüyor.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page