top of page

Pokemon Hayranları 'Güneş Topu' Poke Topu Varyantını Tasarladı

Pokemon topluluğundan bir hayran sanatçısı, mevcut Moon Ball çeşidinin bir benzerini sunan kendi özel Poke Ball tasarımını yaratıyor.Pokemon serisinin ikonları olan Poke Ball'ların birçok farklı çeşidi vardır ve bir hayran, oyuncuların belirli Pokemon'u daha kolay yakalamak için kullanabileceği popüler Moon Ball'un karşılığını sağlamak için "Sun Ball" adlı kendi topunu tasarladı. Yaratıklardan bölgelere ve hatta yeni öğelere kadar, yaratıcı Pokemon hayranları onlarca yıldır kendi resmi olmayan eklemelerini hayata geçiriyor ve bu nedenle yeni, hayran yapımı Poke Ball tasarımlarının serinin topluluğu arasında popülerlik kazanması çok da nadir değil.


Pratik olarak bir Pokemon oyunu edinmiş olan herkes, vahşi yaratıkları yakalamak ve onlarla arkadaş olmak için Poke Ball'ların gerekli olduğunu bilir, ancak daha önceki nesillerden bazılarından bu yana bu oyunların hiçbirini oynamamış olan hayranlar, kaç farklı türde Pokemon bulunduğunu keşfettiklerinde şaşırabilirler. Poke Topu var. Her Pokemon'u yakalamak kolay değildir , bu nedenle Pokedex tamamlayıcılarının genellikle iş için doğru aracı kullanması gerekir. Tabii ki, her yerde daha başarılı yakalama oranlarına sahip olan Büyük Toplar ve Ultra Toplar var, ancak Alacakaranlık Topları gibi öğeler mağaralar gibi karanlık alanlarda daha da yüksek başarı oranları sunuyor. Popüler Quick Ball, oyuncuların önce onları zayıflatmaya gerek kalmadan Pokemon'u yakalamasına olanak tanır. Eğitmenlerin uzaylı boyutlardan Pokemon benzeri yaratıkları yakalamasına olanak tanıyan Beast Balls cihazları bile var.


Bunlar sadece birkaç örnek ve her biri kendi estetiği ve avantajlarıyla tamamlanan çok daha fazla Poke Topu var. Buna ek olarak, sanatsal Pokemon hayranları sıklıkla kendi Poke Ball'larını yapmaya başlar; bir oyuncu, sdrey kullanıcı adını kullanarak Sun Ball adını verdikleri özel Poke Ball tasarımını sergiler. Bu yaratım, Clefairy, Jigglypuff ve Nidorino gibi bir Ay Taşı ile gelişen Pokemonları hedef alırken başarılı bir yakalama şansına sahip olan mevcut Moon Ball'dan ilham almıştır. Güneş Topunun da benzer bir etkiye sahip olması muhtemeldir, ancak bunun yerine Helioptile, Petilil ve Cottonee gibi Güneş Taşı ile gelişen Pokemon üzerinde.Pek çok Pokemon hayranı, oyunlarda resmi olarak benzer Poke Toplarının bulunmamasını uzun zamandır garip buluyor; belirli bir taş aracılığıyla gelişen Pokemon'u yakalama şansı yüksek olan tek top türü Ay Topu. Pek çok farklı Pokemon türünde görülen birçok farklı evrimsel yöntemden yararlanan yeni Poke Ball türlerinin var olması için kesinlikle yer var ve hayranlar muhtemelen gelecekteki oyunlarda bu cihazların yeni çeşitlerinin ortaya çıktığını görecekler.

Pokemon Scarlet ve Violet , nadir Poke Topları elde etmenin yeni yollarını açtı ; pek çok hayran, en sevdikleri yaratıklardan bazılarını mevcut daha renkli Poke Toplarında yakalamayı seviyor. Oyuncuların gelecekteki oyunlarda görmek isteyeceği en popüler özelliklerden biri, Pokemon'larını farklı Poke Ball'lara aktarma olasılığıdır; bu, yaratıkları daha da özelleştirilebilir hale getirecek bir olasılıktır.
4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page