top of page

PlayStation Portal Çıkış Tarihi Onaylandı

Sony, en son cihazının ne zaman halka sunulacağını ayrıntılarıyla açıkladığı için, yakında PS5 kullanıcıları PlayStation Portal'a ulaşabilecek.Sony'nin PlayStation Portal'ın adını ve fiyatını açıklamasından bir haftadan fazla bir süre sonra şirket, bir blog güncellemesinde uzaktan oynatma cihazının 15 Kasım Çarşamba günü belirli bölgelerde piyasaya sürüleceğini ve aynı ülkelerde ön siparişlerin bugünden başlayacağını doğruladı. Ancak Sony, farklı bölgelerde ek ön siparişlerin önümüzdeki ay başlayacağını ve daha fazla ayrıntının daha sonraki bir tarihte PS5 oyuncularıyla paylaşılacağını açıkladı .


Geçtiğimiz hafta Sony, bir blog yazısında daha önce "Project Q" olarak adlandırılan projenin PlayStation Portal olarak adlandırıldığını doğruladı. PlayStation Portal, PS5 kullanıcılarının oyunlarını 8 inçlik bir ekranda Remote Play aracılığıyla oynamasına olanak tanıyacak. Ekran 1080p ve 60Hz çıkışa sahip olacak ve dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikleyiciler de dahil olmak üzere DualSense denetleyicinin tüm özelliklerini içerecek ve aynı anda bir PS5'e bağlanmak ve TV'de yer açmak için Wi-Fi kullanacak. Sony , PlayStation Portal'ın DualSense kontrol cihazıyla benzer pil ömrüne sahip olacağını iddia etse de durumun böyle olup olmayacağını yalnızca zaman gösterecek.


PlayStation Portal, 15 Kasım Çarşamba günü dünya çapında piyasaya sürülecek. Bu yazının yazıldığı sırada, PS5 kullanıcıları ABD, İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerinde yaşıyorlarsa PlayStation Direct aracılığıyla PlayStation Portal için ön siparişlerini verebilirler. PlayStation Portal'ın ABD'de başlangıç ​​fiyatı 199,99$ olacak . Ancak Kanada ve Japonya gibi ülkelerdeki kullanıcılar, 29 Eylül Cuma gününden itibaren cihaz için ön sipariş verebilecekler. PlayStation Portal ayrıca, her ikisi de birbirine bağlanabilen yeni Pulse Elite kulaklık ve Pulse Explorer kablosuz kulaklıklarla birlikte piyasaya sürülecek. PlayStation Portalı ve PS5. Pulse Explore kulaklıkları PlayStation Portal ile aynı fiyattan satışa sunulacak ve Pulse Elite kulaklığı 149,99 dolardan başlayacak.
Playstation Portalı Ne Zaman ve Nerede Çıkacak?

  • 15 Kasım Çarşamba, ABD, İngiltere, Japonya, Kanada, Almanya, Fransa, Avusturya, İspanya, Portekiz, İtalya, Belçika, Lüksemburg ve Hollanda'da başlıyor.

PlayStation Portal'a ilk tepkiler sosyal medyada karışık olsa da, yaklaşmakta olan PlayStation Plus fiyat artışı, promosyonu olumsuz etkiledi. Sony henüz PlayStation Plus'ın maliyeti hakkında resmi olarak daha fazla yorumda bulunmasa da PS5 kullanıcıları, Sony'nin bu hareketi yeniden değerlendireceği umuduyla sosyal medya üzerinden şikayetlerini dile getirdi. Ancak bazı kullanıcılar, Steam Deck veya Nintendo Switch ile aynı yeteneklere sahip olmasalar da PlayStation Portal'ın neler yapabileceğini görmeye devam etti.

PlayStation Portal'ın haberi, yaklaşmakta olan State of Play söylentilerinin internette dolaşmaya başlamasıyla geldi. Sony'nin kaç adet satacağı henüz belli olmasa da, uyarılar ve maliyet tüketicilerin dikkate alması gereken önemli faktörler olacak.10 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page