top of page

Planet Crafter Her Balık Nasıl Elde Edilir

Planet Crafter, bazılarının elde edilmesi diğerlerinden daha zor olan 13 balık türünü içerir.The Planet Crafter'da geliştirdiğiniz yaşam formları, çiçekler ve ağaçlar gibi bitki yaşamı olarak başlıyor. Ancak zamanla böceklere ve ardından balıklara erişebilirsiniz. Bu balıklar akvaryumlarda başlar, ancak sonunda onları ana haritadaki göllerde ve okyanuslarda yüzerken göreceksiniz.


Tıpkı kelebekler gibi , The Planet Crafter'da bir düzineden fazla balık türünü keşfedebilir ve yaratabilirsiniz . Bazılarını kuluçka makinesinde oluşturmanız gerekir, bazılarını vahşi doğada bulabilirsiniz ve birkaçını da yalnızca çok özel birkaç yöntemle gerçekleştirebilirsiniz.


Balık Yumurtası Nasıl Alınır?Her balık türüne ulaşmak istiyorsanız kullanmanız gereken birkaç yöntem vardır.


Kuluçka


Tıpkı böcek larvalarında (ve daha sonra kurbağa yumurtalarında) olduğu gibi, kuluçka makinesini gezegenin size verdiği hammaddeleri balık yumurtasına dönüştürmek için kullanabilirsiniz. Bunları üretmek için Fitoplankton A, B veya C'ye ihtiyacınız olacak; Mutajen T2 veya T3; ve Gübre T1. Bu yöntemin işe yaraması için tür planına da erişiminizin olması gerekir. Hangi tariflerin hangi yumurtaları oluşturduğunu ve bunların kilidini ne zaman açtığını görmek için aşağıya bakın.


Su Yaşamı Koleksiyonu


Balık yumurtaları bazen fitoplankton yerine Su Yaşamı Toplayıcısında yumurtlar . Hangi yumurtaların görüneceği toplayıcıyı nereye yerleştirdiğinize bağlıdır: bazı yumurtalar yalnızca belirli su kütlelerinde görünür ve bazı göller ve akarsular size yalnızca fitoplankton verir.


Uzay Ticareti


Bir balık türü Space Trader Rocket'ta mevcuttur ve başka hiçbir yerde yoktur. Yumurtalar birkaç Terra Token'dan daha pahalı , ancak türler altın balıkla aynı çarpana sahip.


Planet Crafter'daki Her Balık TürüBir tür "gizli" ise Kuluçka Makinesi'nin tarif listesinde asla görünmez. Ancak gerekli malzemelere sahip olduğunuzda Kuluçka Makinesini gizli bir balık türü oluşturmak için kullanabilirsiniz.


Aşağıda listelenmeyen biyomlardan balık yumurtası elde edebilirsiniz. Ancak listelenen türlere ait balık yumurtaları biyomlarda "Nereden Toplanır" sütununda mutlaka görünür.


Tıpkı kelebek larvalarında olduğu gibi, Kuluçka Makinesi'nden istediğiniz balık yumurtasını alamazsanız, bunları Geri Dönüşüm Makinesi'ne atabilir ve ardından tekrar denemek için ham maddeleri yeniden kullanabilirsiniz. Belirli bir tariften alacağınız türler rastgeledir, ancak kilidini açmadığınız bir türü asla üretemezsiniz.


Yöntemsel enkazları keşfederken benzersiz ağaç tohumları ve kurbağa yumurtaları bulabilirsiniz , ancak herhangi bir balık yumurtası bulamazsınız.


Balık Türleri

Hayvan Kütle Çarpanı

Nasıl açılır

Tarif Gerekli

Nereden Toplanır

Terra Token Maliyeti

Şartlar

100

30 kt Biyokütle

Fitoplankton A Mutajen T3 Gübre T1

Merkez Yayla Gölü

Yok

Vilnüs

150

Gizlenmiş

Fitoplankton A Mutajen T3 Gübre T1

Yok

Yok

Gerrero

150

35 kt Biyokütle

Fitoplankton B Mutajen T3 Gübre T1

Yok

Yok

Khrom

200

30 kt Biyokütle

Fitoplankton B Mutajen T3 Gübre T1

Yok

Yok

Ulani

250

50 kg Hayvanlar

Fitoplankton C Mutajen T3 Gübre T1

Yok

Yok

Aelera

300

250 kg Hayvanlar

Fitoplankton C Mutajen T2 Gübre T1

Yok

Yok

Tegede

300

Gizlenmiş

Fitoplankton A Mutajen T3 Gübre T1

Meteor Krateri Zeolit ​​Mağarası

Yok

Ecaru

325

Gizlenmiş

Fitoplankton B Mutajen T3 Gübre T1

Kapı Çölü Büyük Yarığı

Yok

Buyu

350

Gizlenmiş

Fitoplankton C Mutajen T3 Gübre T1

Yaylalar

Yok

Tiloo

400

Gizlenmiş

Fitoplankton C Mutajen T2 Gübre T1

Şelale

Yok

Galbea

450

Yok

Yok

Güney okyanus

Yok

Velkia

500

Uzay Tüccarı

Yok

Yok

4.000 TT

Altın

500

Gizlenmiş

Fitoplankton C Mutajen T3 Gübre T1

Yok

Yok


Su Yaşamı Toplayıcıları arasında koşturmak yerine Kuluçka Makinesi kullanmak istiyorsanız, The Planet Crafter'da üretilebilen her balık yumurtası setini elde etmek için aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacak :


3 Fitoplankton A

3 Fitoplankton B

5 Fitoplankton C

2 Mutajen T2

9 Mutajen T3

11 Gübre T1

7 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page