top of page

Persona 3 Reload: Zenginlik Eli ve Hazine Elinin Zayıflığı

Persona 3 Reload'da Zenginlik Elleri ve Hazine Elleriyle savaşırken Yakınlıkları hedeflemek isteyeceksiniz, işte bilmeniz gerekenler.

Tartarus'taki Zenginlik Eli ve Hazine Eli, Persona serisinde uzun süredir düşmanlardır . Bu canavarlar, biri hariç tüm Affinity'lere karşı yüksek dirence sahiptir . Persona 3 Reload'a yeni başlıyorsanız , ilgili Affinity zayıflıklarını hedefleyinceye kadar muhtemelen Zenginlik ve Hazine Ellerini kaçıracaksınız. Her ne kadar kovalamak acı verici olsa da, onları Persona 3 Reload'da yenmek size tonlarca para ve deneyim kazandıracak ve bu zahmete değecektir.

Zenginlik Elinin Zayıflığı


Saldırı Saldırısı

Zenginlik Elleri, Hazine Eli muadillerine göre daha sık ortaya çıkar ve ikisi arasında yenilmesi daha kolay olanlardır. Zengin Eller Saldırı Saldırılarına karşı zayıftır . Bir Zenginlik Eli'ni analiz ederseniz, Vuruş Yakınlığını temsil eden bir yumruk simgesi göreceksiniz .

Vuruş Saldırılarını delici veya kesici bir silahla saldırarak kullanabilirsiniz . Ayrıca Vuruş Becerilerine sahip bazı Personalar da vardır . Silahınızla saldırmanın aksine, Vuruş Becerileri kullanıldığında HP'nizin bir kısmını tüketir . Güce ve beceriye bağlı olarak tüketilen HP miktarı değişecektir.


Hazine Eli Zayıflığı


Işık Yakınlığı

Hazine Elleri Işığa karşı zayıftır ve Zenginlik Ellerinden farklı olarak Tartarus'un 28. Katında görünmeye başlayacaklar. Işık İlgisi simgesi savaşta Analiz Menüsünde iki açık mavi parıltıyla temsil edilir. Diğer elemental Yakınlıklar gibi (örneğin, Ateş veya Buz), Işık Becerileri de yalnızca Persona tarafından kullanılabilir. Light Skill kullanırken SP'nizin bir kısmını tüketir .

Persona 3 Reload'un başlangıcında çok fazla SP yenileyici öğeniz olmayabilir . Bu nedenle, eğer Hazine Elleri avlıyorsanız, SP becerilerinizi idareli bir şekilde kullandığınızdan emin olmak isteyeceksiniz.


Tartarus'ta Daha Fazla Hazine Elini Nasıl Doğururuz?


Falcı Hizmetlerinin Kilidini Açma

Paulownia Alışveriş Merkezi'ndeki Fortune Teller Services'ten ( 21/4 kilidi açılmış) 3000 yen karşılığında bir Rarity Fortune satın alarak Zenginlik Elleri ve Hazine Ellerinin ortaya çıkma oranını artırabilirsiniz . Bu, satın alabileceğiniz çeşitli Tartarus Değiştiricilerden biridir. Tüm Tartarus Değiştiricileri yalnızca satın alındıkları gün dayanır .

Falcı Hizmetlerinin kilidini açmak amacıyla Club Escapade'e girmek için 2. seviye Cesarete (Sıradan) ihtiyacınız olacak . Club Escapade'e yalnızca akşamları erişilebildiğinden , Rarity Fortune'u yalnızca aynı gece Tartarus'a gitmeyi düşünüyorsanız satın almak isteyeceksiniz .BONUS : Cesaret için puan kazanmanın bazı kolay yolları ders sırasında uyumak veya Chagall Cafe'de (akşamları) çalışmaktır .Comments


bottom of page