top of page

Palworld Modu Süper Yararlı Özellik Ekliyor

Yeni Palworld modu, hayatta kalma oyunu oynarken inanılmaz derecede faydalı olduğundan topluluk tarafından merakla beklenen bir özelliği ekliyor.Palworld için Basic Minimap adlı yeni mod, oyuncuların oyunun çıkışından bu yana istediği bir mini harita özelliğini sunuyor.

Palworld, 19 milyonun üzerinde satış rakamıyla şu anda Steam'deki en popüler oyunlardan biri ancak hâlâ geliştirilme aşamasında ve yaşam kalitesi özellikleri açısından eksik.


Palworld'ün diğer modları arasında yaratıkları yakalamaya çalışmadan önce hakkında doğru bilgi sağlayan Pal Info ve tüm Pal'ları Pokemon karakterlerine dönüştüren tartışmalı bir mod yer alıyor.


Yeni bir Palworld modu, Pokemon benzeri hayatta kalma oyununa bir mini harita ekledi . Palworld hala erken erişim aşamasında ve piyasaya sürülmesinden bu yana birçok oyuncunun mini harita istemesine rağmen geliştiricisi Pocket Pair bu özelliği henüz resmi olarak tanıtmadı.


Palworld, piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra büyük bir hit oldu ve şu anda Steam tarihinde en çok eşzamanlı oyuncuya sahip ikinci oyundur. Hayatta kalma oyunu birkaç haftada 19 milyondan fazla satarak neredeyse Pokemon Scarlet ve Violet kadar popüler oldu. Başarıya rağmen oyun hala geliştirilme aşamasındadır ve şu anda birçok yaşam kalitesi özelliğinden yoksundur.


Yeni Palworld moduna Temel Mini Harita adı verilir ve mod yapımcısı Dekita tarafından oluşturulmuştur. Bu yazının yazıldığı sırada Nexus Modlarında neredeyse 50.000 benzersiz indirme yapılmış olan bu kullanışlı mod, aslında ekranın köşesine bir mini harita ekler. Yaratıcısına göre en yeni sürüm, mini haritayı ekranda çeşitli konumlara konumlandırabilme ve örneğin her zaman kuzeye bakacak şekilde ayarlama gibi özelliklere sahip. Ancak bazı oyuncular oyunu kullanırken kekemelik veya başka sorunlarla karşılaştığından, içerik oluşturucu hala kararlılığını artırmak için çalışıyor.Palworld'ün piyasaya sürülmesinden bu yana topluluğu birçok faydalı mod geliştirdi. Örneğin bunlardan biri, Palworld oyuncularına yeni Pals yakalamada yardımcı olan bir mod . Pal Bilgisi olarak adlandırılan bu araç, Pal'ları yakalamaya çalışmadan önce onlar hakkında doğru bilgi verir ve bu da oyuncuların ideal olmayan yaratıkları bulduklarında avları sırasında Pal Kürelerini kurtarmalarına yardımcı olabilir.


Palworld Zaten Çok Tartışmalı Modlara Sahip


Diğer bazı Palworld modları, genel oyun deneyimini iyileştirmekten çok onu tamamen yenilemekle ilgilidir. Belki de bunun en tartışmalı örneği Palworld için Pokemon moduydu . Bu mod, tüm Dostları resmi Pokemon'a dönüştürdü ve Ash Ketchum ve Misty gibi karakterler için genel NPC'leri değiştirdi.


Beklendiği gibi Nintendo, projenin kamuya açıklanmasının hemen ardından modun yaratıcısına bir durdurma ve vazgeçme mektubu gönderdi ve içerik hızla kaldırıldı. Ancak yaratıcı, bundan birkaç gün sonra, artık Palworld için yasal olarak ayrı bir Pokemon modu olan modu yeniden yayınlayarak topluluğu şaşırttı . Yeni komik modun, örneğin artık sadece sarı kürklü bir fare olan Pikachu gibi yaratıklar için alternatif bir versiyonu var. Diğer örnekler arasında Wooloo'nun yerini alan normal görünümlü bir koyun veya yeni Tuhaf hale gelen gülünç bir saksı soğanı yer alıyor.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page