top of page

Palia: Arkadaşlık Nasıl Geliştirilir - Hediye Verme Rehberi

Hediye vererek Palia'nın dost canlısı sakinlerine takdirinizi nasıl göstereceğinizi öğrenin.Palia , şu anda Açık Beta'da olan ve oyuncuları büyüleyici bir fantastik dünyaya sürükleyen keyifli birStardew Valley gibi pek çok popüler yaşam simülasyonunda olduğu gibi oyunun en önemli yönlerinden biri,oyun içi köylülerle bağ kurmayı içeriyor.


Arkadaşlık seviyeleri, belirli karakterlerle aşk yaşama yeteneği de dahil olmak üzere çeşitli öğelerin ve özelliklerin kilidini açmak için çok önemlidir. Bu rehber , bu arkadaşlıkları önemli ölçüde etkileyen önemli bir etkinlik olan Palia'da hediye verme sanatına odaklanmaktadır . Haftalık İstekler, köylülerin sevdiği hediyeler ve oyunun arkadaşlık mekaniğinin incelikleri hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.


Palia'da Dostluk Nasıl ArtırılırPalia sakinleriyle dostluğu artırmanın iki ana yolu vardır: hediye vermek ve sohbet etmek . Köylülerle bağlarını güçlendirmek isteyen oyuncular bu iki görevin de üzerinde durmalıdır. Oyuncular bir karakterle arkadaşlıklarını artırdıkça yeni görevlerin ve isteklerin de kilidini açacaklar. Bunlar aynı zamanda arkadaşlığı da ödüllendirecek ve ara sıra Şöhret kazandıracak.


Konuşma yoluyla arkadaşlığı artırmak için oyuncu, her köylüyle oyun içi günde bir kez konuşarak o karakterle arkadaşlığı artırabilir. Palia'da tek bir gün, gerçek dünyadaki bir saate eşittir , bu da oyunculara gerçek dünyadaki her gün köylülerle etkileşim kurma ve dostluklarını bu şekilde geliştirme konusunda birçok fırsat sunar.


Hediye verme yoluyla dostluğu artırmak için oyuncular, gerçek dünyadaki her gün için, belirli öğeler listesinden köylü başına bir hediye getirebilirler . Hediye verme günlük sıfırlaması 04:00 UTC'de gerçekleşir . Her NPC'nin sevdiği geniş bir ürün yelpazesi ve sevdiği birkaç öğe vardır. Sevilen eşyalar, sevilen eşyalara göre iki kat daha fazla arkadaşlık kazanımı sağlayacaktır, bu nedenle oyuncu, mümkün olduğunca bu eşyaları güvence altına almaya ve hediye etmeye odaklanmalıdır.


Haftalık İstekler Nelerdir?Her karakterin ayrıca oyuncuların o karakterle konuşarak keşfedebilecekleri bir "Haftalık İstekler" seçeneği vardır . Ayrıca bazı karakterler, diğer NPC'lerin hangi hediyelerle ilgilendiğine dair bilgi paylaşacak. Her köylünün Haftalık İstekleri her hafta değişecek. Haftalık İstekler hediyesi vermek, günlük bir hediye sınırına dahil edilir.


Oyuncunun bir köylüyle arkadaşlığı arttıkça, her arkadaşlık seviyesinde karakter menüsünde yeni bir Haftalık İstek ortaya çıkacak. Seviye 1 ve Seviye 2'de gösterilen ilk iki istek, o karaktere verilen günlük "Beğenilen" öğelerden elde edilen ek arkadaşlık kazanımlarını sağlayacaktır . Gösterilen üçüncü ve dördüncü "Sevilen" olarak kabul edilir ve iki kat arkadaşlık puanı verir. Ancak bir karaktere Haftalık İsteklerinin dördünü de hediye etmek için bu belirli Arkadaşlık Seviyelerine ulaşmak gerekli değildir .


Her oyuncu , karakterin o hafta hangi eşyaları istediğini bildiği sürece, arkadaşlık seviyelerine bakılmaksızın her karaktere Haftalık İsteklerinin dördünü de verebilir . Daha yüksek arkadaşlık seviyeleri yalnızca oyunun arayüzündeki öğeleri ortaya çıkaracaktır. Oyuncular ayrıca bir karakterin Haftalık İsteklerini o karakterle veya yakın arkadaşlarıyla yaptıkları görüşmeler yoluyla keşfedebilirler.


Arkadaşlık Seviyesi Nasıl Kontrol EdilirKöylülerle olan arkadaşlık seviyeleri oyun menüsünden görülebilir. Her karakterle mevcut arkadaşlık seviyelerini kontrol etmek için kalp simgesiyle tanımlanan beşinci sekmeye gidin . Romantize edilebilecek karakterlerde, arkadaşlık çubuğunun altında, seçilen karakterle romantik aktiviteler yoluyla romantizm puanı kazanılarak doldurulabilecek ikinci bir bar bulunacaktır.


Oyuncu, bir köylüyle olan romantizmin kilidini, o karakterle 3. arkadaşlık seviyesine ulaşarak açabilir. Oyuncunun aşk yaşayabileceği dokuz köylü var. Bu ilişkileri aynı anda birden fazla karakterle, cinsiyet sınırlaması olmaksızın kurabilirler.


Palia'nın Açık Beta döneminde arkadaşlık seviyesi sınırı 4. seviyeye ayarlandı . İlişkilere ilişkin hikaye içeriği eksik kaldığından gelecekteki güncellemelerin bu sınırı yükseltmesi bekleniyor. Şu anda, arkadaşlık maksimuma ulaştığında hediye vermenin temel amacı aşağıdaki Başarıları kazanmaktır:


  • Hediye 20 Sevilen Hediye

  • Hediye 40 Beğenilen Hediye

  • Hediye 100 Hediye


Köylülere Nasıl Hediye Verilir?Bir köylü, her gerçek dünya gününde oyuncudan bir hediye alabilir ve her gün saat 04.00 UTC'de sıfırlanır. Dostluk puanlarını en üst düzeye çıkarmak için köylülere her hafta iki "Sevilen" hediyeyi vermeyi hedefleyin. Geri kalan günlerde, talep edilen iki "Beğenilen" Haftalık İstek hediyesini ve kalan üç gün boyunca diğer Beğenilen hediyeleri verin.


Bir köylüye hediye vermek için şu adımları izleyin:


  1. Köylüyü bulun ve onunla konuşmak için F tuşuna basın.

  2. Sohbet penceresinin sol tarafında bulunan hediye kutusu simgesine tıklayın.

  3. Köylüye vermek için envanter penceresindeki öğeye tıklayın.


Köylülerin Haftalık İstekleri ve Beğendikleri HediyelerHer karakterin Palia'daki Haftalık İstekleri her hafta Pazar günü değişecektir. Oyuncu, fareyi karakter menüsünün Haftalık İstekler bölümündeki öğelerden birinin üzerine getirerek sıfırlamadan önce ne kadar sürelerinin kaldığını kontrol edebilir. Oyuncuların hediye verme etkinliklerini takip etmek için kullanabileceği, Palia Gift Tracker , PaliaNPC ve diğerleri de dahil olmak üzere Palia topluluğunun yetenekli üyeleri tarafından yapılmış çok sayıda araç bulunmaktadır .


Oyuncu dört Haftalık İsteğin tamamını verdikten sonra, her köylünün günlük Beğenilen hediyeler listesine geçmelidir. Hafta bitmeden, günde bir tane olmak üzere bu eşyalardan üçünü verin . Bu hediyeleri sunmak, oyuncuların arkadaşlık seviyelerini yükseltmelerinin basit bir yoludur.


Palia'daki köylülerin çoğu, Palia'da bulunan iki vahşi yaratığın parçalarını seviyor: Chapaa ve Sernuk . Bu nedenle, bu eşyaları elde etmek için bazı Ortak Oklara yatırım yapmak faydalı olabilir. Bununla birlikte, oyuncu ok yapmak için gerekli olan altın veya malzemeleri biriktirmek isterse , çiçekler ve mineraller de dahil olmak üzere toplanabilir öğelerin herhangi birini toplaması ve bütçeyi zorlamadan hediye vermesi önerilir .

Palia'daki her köylü için hazır bulunan ve elde edilmesi kolay Beğenilen hediyelerin bir listesi:


Karakter

Günlük Beğenilen Hediyeler

Aşure

Chapaa Eti, Sernuk Eti, Kabuk, Gün Damlası Zambak

Auni

Herhangi Bir Böcek, Herhangi Bir Yengeç, İpek İplik

Badruu

Mısır, Elma, Havuç, Pamuk, Izgara Mantar, İpek İplik

Caleri

Chapaa Kürkü, Sernuk Boynuzları, Sernuk Postu

Chayne

Crystal Lake Lotus, Knapweed, Kabuk, İpek İplik, Sundrop Lily, Açılmamış İstiridye

Delaila

Çapaa Eti, Sernuk Eti

Einar

Herhangi Bir Balık, Herhangi Bir Parlak Çakıl Taşı

Elouisa

Chapaa Kürkü, Sernuk Postu, Sundrop Lily

Eshe

Bakır Çubuk, İpek İplik

Hassian

Oklar, Çapaa Kürkü, Sernuk Boynuzları, Sernuk Postu

Hekla

Brightshroom, Bakır Cevheri, Çam Kozalağı, İpek İplik

Hodari

Chapaa Kürkü, Sernuk Boynuzları, Sernuk Postu

Jel

Chapaa Kürkü, Kristal Göl Lotusu, Sernuk Boynuzları, Deniz Kabuğu, Gün Damlası Zambak

Jina

Herhangi bir mantar

Kenli

Bakır Çubuk, Gün Damlası Zambak

Kenyatta

Chapaa Kürkü, Knapweed, Oklar, Sernuk Boynuzları, Sernuk Postu

Nai'o

Çapaa Kürkü, Çapaa Eti, Sernuk Boynuzları, Sernuk Postu, Sernuk Eti

Nejuma

Bakır Cevheri, Mercan, Kabuk

Reth

Chapaa Eti, Knapweed, Sernuk Eti

Sifuu

Çapaa Kürkü, Çapaa Eti, Sernuk Boynuzları, Sernuk Postu, Sernuk Eti

Tamala

Chapaa Kürkü, Sernuk Boynuzları, Sernuk Postu

Tiş

Chapaa Kürkü, Crystal Lake Lotus, Sernuk Boynuzları, Sernuk Postu, Sundrop Lily

Zeki

Herhangi Bir Balık
İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page