top of page

One Piece Tremor-Tremor Meyvesinin Güçleri ve Yetenekleri Açıklanıyor

Tremor-Tremor Meyvesi, iki kullanıcısı olan ilk Şeytan Meyvesidir, ancak One Piece'de onun güçlü ve zayıf yönleri hakkında öğrenilecek daha çok şey var.

Dünya Hükümeti'nden sonra One Piece'deki en güçlü karakterler , Yeni Dünya'da denizlere hükmeden Yonko'dur. Her biri o kadar korkunç derecede güçlü ki, en kötü şöhretli korsanlar bile onların veya mürettebat üyelerinin peşine düşmeye cesaret edemez. Beyazsakal , serideki en güçlü Şeytan Meyvelerinden biri olan Tremor-Tremor Fruit'in gücüne sahip eski bir Yonko'dur . Korsanlar Kralı Gol D. Roger'a eşit düzeyde rakip olduğu bilinen tek kişidir.


Beyazsakal'ın trajik ölümünden sonra Karasakal, Tremor-Tremor Fruit'in gücünü kendisi için çaldı. Bir düşmanın sahip olması gerçekten korkunç bir yetenek olan tsunamilere ve depremlere neden olacak kadar güçlüdür. One Piece animesi bu Şeytan Meyvesinin güçlerinden bahsederken , hayranların böylesine karmaşık bir yeteneği anlamalarına yardımcı olacak kadar genişlemiyor; işte Tremor-Tremor Fruit'in detayları ve kullanıcısına kazandırdığı teknikler.


One Piece'in Tremor-Tremor Meyvesi ve Kullanıcılarına Verdiği Güçler

"Quake-Quake Fruit" olarak da bilinen Tremor-Tremor Meyvesi , kullanıcısını "Tremor İnsan" yapan en güçlü paramecia tipi Şeytan Meyvesidir . Mavi gövdesi ve armut benzeri bir şekli etrafında olağan girdap desenlerine sahiptir. Eski Donanma Amirali Sengoku, bu meyvenin dünyayı yok etme gücüne sahip olduğunu iddia ediyor. Ayrıca Tsuru, Karasakal'ın Şeytan Meyvesi'nin yeteneklerini tam olarak kullandığında, gücün yeri ve okyanusu aynı şekilde yok edebileceği için rakiplerinin kaçacak yer kalmayacağını iddia ediyor.


Tremor-Tremor Fruit'in yıkıcı güçleri, Beyazsakal'ın One Piece'te " yaşayan en güçlü adam" unvanını kazanmasına büyük katkıda bulundu . Bir Şeytan Meyvesi kullanıcısı öldüğünde, meyve genellikle dünyanın herhangi bir yerinde yeniden ortaya çıkar ve bulunmayı bekler. Ancak Karasakal'ın gizemli yöntemleri, Beyazsakal'ın ölümünden sonra tüm dünyayı şok ederek Tremor-Tremor Fruit'in yeteneklerini anında transfer etmesine olanak sağladı. İki kullanıcısı olduğu bilinen ilk Şeytan Meyvesidir.


Whitebeard'ın One Piece'de sıklıkla kullandığı imza tekniği, kelimenin tam anlamıyla deniz depremi anlamına gelen "Kashin" dir. Havayı bir yumrukla çatlatarak deniz yönünde yıkıcı şok dalgaları gönderir. Darbe o kadar güçlü ki neredeyse her maddeye zarar verebilir, onu parçalayabilir. Şok dalgaları yere gönderilirse, tsunami oluşturacak kadar güçlü depremlere neden olurlar. Bu teknik, çok sayıda düşmana karşı en etkili saldırıdır.


Kashin'in kullanıcısı, düşmanlarından gelen havayı doğrudan kırmalı ve şok dalgalarının doğrudan vücutlarından geçmesine neden olmalıdır. Bu, Akainu gibi güçlü rakiplere bile ciddi hasar verir. Beyazsakal, düşman saldırılarını engellemek için kendi etrafında titreşimler toplayarak Kashin'i bir savunma önlemi olarak da kullanabilir. İkiyüzlü saldırı anlamına gelen "Shingen no Ichigeki", Beyazsakal'ın avucunun etrafındaki titreşimlere odaklanarak bir balon oluşturmasını sağlar. Balon tamamlandığında, muazzam güce sahip bir hedefe doğrudan saldırmak için serbest bırakılabilir.


"Kabutowari" veya miğfer ayırıcı, Beyazsakal'ın rakiplerinin kafasını ezdiği bir başka güçlü saldırı tekniğidir. Beyazsakal ayrıca bu silahı Tremor-Tremor Şeytan Meyvesinin gücünü artırmak için kullanır. Biçme bıçağı rakshasa anlamına gelen "Naginata Rasetsu", yıkıcı bir darbe indirmek için naginata kılıcını bir deprem balonuyla çevreliyor. En korkunç tekniği olan "Shima Yurashi" (ada sallama) tüm dünyayı sallayabilir. Beyazsakal, etrafındaki bütün bir alandaki havayı yakalayıp çekerek ve kaydırarak kullanır. Bu teknik, tüm Marineford adasını ve çevresindeki denizi eğecek kadar güçlüydü.


Karasakal, kelimenin tam anlamıyla deprem molası anlamına gelen "Gurash" adlı bir teknik kullanır. Yumruğuyla havayı çarpar ve çatlatır, düşmanlarının etrafına şok dalgaları yayar. Temel olarak Beyazsakal'ın Gekishim tekniğine benzese de, Karasakal tekniği birden fazla düşmana karşı uzun menzilli bir saldırı olarak kullanarak onu başka bir seviyeye taşıyor. Daha da güçlü saldırılar oluşturmak için "Dark-Dark Fruit" gücünü birleştirirken tüm bunları kullanabilir .


Tremor-Tremor Meyvesinin Güçlü ve Zayıf Yönleri

Tremor-Tremor Fruit'in temel güçlerinden biri , kullanıcının yarattığı şok dalgalarının canlı veya cansız, somut veya soyut hemen hemen her nesneden geçebilmesidir. Bu Şeytan Meyvesi bir adayı yok etme gücüne sahip olsa da, Marineford gibi bir adayı yok etmek için tekrar tekrar kullanılması gerekir. Şok dalgaları neredeyse her şeyin içinden geçebilir ve ancak bir deniz prizma taşı yolunu kapatırsa durdurulabilir.


Bu nedenle Beyazsakal, Marineford'un tamamını alaşağı edemedi; duvarları deniz prizmasından yapılmıştır ve şok dalgalarının geçmesini engellemiştir. Aynı şekilde, Deniz Amirallerinin onunla savaşmak için güçlerini birleştirdiği gösterildiğinden, Kashin tamamen yenilmez değildir. Bununla birlikte, Deniz Piyadelerinin üç yüksek rütbeli üyesinin ondan tek bir saldırıyı durdurması Beyazsakal'ın gücünün bir kanıtıdır.


Tremor-Tremor Meyvesi, özellikle uzun süreli bir savaşta iki ucu keskin bir kılıç görevi görür. Güçleri harika olsa da, önemli hasar çevreye ve kullanıcının ekip arkadaşlarına çapraz ateşte zarar verebilir. Beyazsakal'ın Şeytan Meyvesi yeteneklerini nadiren kullanmasının ve çoğunlukla Haki'sine güvenmesinin nedeni budur. Bu birkaç dezavantajın yanı sıra, Tremor-Tremor Fruit kullanıcıları, tıpkı One Piece'deki diğer tüm Devil Fruit kullanıcıları gibi, deniz suyuna ve deniz prizma taşına karşı zayıflıklardan da muzdariptir .

1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page