top of page

One Piece Seti Harry Potter ve Batman Satış Rekorlarını Geçecek

Özel bir One Piece hayranı, Eiichiro Oda'nın popüler manga serisinin yakında Harry Potter kitaplarından ve Batman çizgi romanlarından daha fazla satacağını hesapladı.One Piece , tarihte 500 milyondan fazla tiraja sahip ilk manga serisi olma eşiğinde, bu da Harry Potter ve Batman dahil olmak üzere diğer bazı popüler kültür ikonları tarafından belirlenen bazı satış rekorlarını geçmek üzere olduğu anlamına geliyor.


Bu, reddit kullanıcısı OHandS tarafından derlenen yeni satış verilerine ve tahminlere göre . OHandS, yakın zamanda yayınlanan 2021 için Oricon satış çizelgelerinin yanı sıra diğer satış noktalarından ve önceki yıllardan toplanan satış verilerini kullanarak One Piece'in 2008'den bugüne kadar olan satışlarını detaylandıran bir dizi çizelge paylaştı . Matematiksel olarak eğimli One Piece hayranı, Oda'nın korsan destanının Batman çizgi romanlarının toplam satışını - yaklaşık 495 milyon kopya - geçmesi gerektiği ve yıl sonundan önce yarım milyar rakamını bile kırabileceği sonucuna vardı . One Piece ayrıca tüm zamanların en çok satan kitap serisi Harry Potter tarafından belirlenen yaklaşık 500 milyon kopya satış rekorunu da geçmeye hazırlanıyor., mevcut satış trendleri devam ederse.


One Piece , genel satışlarda yavaş bir düşüş yaşamasına rağmen bu rekorları kıracak. OHandS, dizinin 1000. bölümü ve toplanan 100. hacmiyle ilgili tüm yutturmacalara rağmen, mevcut Wano Country yayının başlangıcından bu yana serinin satışlarında küçük ama istikrarlı bir düşüş yaşadığını belirtiyor. Serinin 500 milyon rakamını geçeceği büyük ölçüde garanti olsa da, bu yavaş düşüş, dizinin Superman'in 600 milyon sayı satılmış rakamını geçme şansını engelleyebilir . OHandS, dizinin bir sonraki ve potansiyel olarak son hikayesi, dizinin finali için yeterince yutturmaca oluşturması veya yaklaşan canlı aksiyon Netflix uyarlamasının yeni izleyiciler çekmeyi başarması durumunda dizinin satışlarında bir artış görebileceğini tahmin ediyor.


Bu düşüşe rağmen, One Piece , 2021'de Japonya'da hala genel olarak altıncı en çok satan manga serisiydi ve onu Kohei Horikoshi'nin My Hero Academia'sının hemen arkasına yerleştirdi, ancak yine de 24 yıllık seriyi Spy x Family ve Chainsaw gibi daha yeni hitlerin önüne koydu. adam . Yılın genel olarak en çok satan manga serisi , bu yaz iki aylık bir ara vermesine rağmen 2021'de 30 milyon kopya satmayı başaran Gege Akutami'nin Jujutsu Kaisen'i oldu . Akutami'nin karanlık fantezi shonen serisi , son serileştirme yılında 29.5 milyon kopya satan Koyoharu Gotouge'un Demon Slayer : Kimetsu No Yaiba'dan çok az daha fazla satmayı başardı .


One Piece , VIZ Media tarafından Kuzey Amerika'da yerelleştirilir ve dağıtılır. Yakın zamanda dönüm noktası olan 1000. bölümünü yayınlayan dizinin anime uyarlaması, Crunchyroll ve Funimation üzerinden yayına hazır.

14 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page