top of page

One Piece: Rocks D. Xebec'in Final Efsanesindeki Rolü Açıklandı

Rocks D. Xebec'in One Piece'in son destanında oynayacağı büyük bir rol var.  • Rocks D. Xebec, 40 yılı aşkın bir süre önce güçlü bir korsan olarak tüm dünyaya hükmetmeyi hedefliyordu ve bu da onu büyük bir tehdit haline getiriyordu.

  • Rocks'ın etkisi, Karasakal'la olan bağları ve gelecek potansiyel geri dönüşlerle birlikte Final Saga'da hala hissediliyor.

  • Rocks'ın öldüğü varsayılabilirken, dizide kaosa neden olmak için hâlâ geri dönebileceğini öne süren hayran teorileri var.


Rocks D. Xebec, Oda'nın One Piece'te tanıttığı en ilgi çekici karakterlerden biri . Bu özel karakter ilk kez Wano Ülkesi yayında , özellikle de Perde 2 ile Perde 3 arasındaki ara dönemde ortaya çıktı. Orada, bu karakterden ilk kez Sengoku'dan başkası bahsetmedi.


O zamandan beri Rocks oldukça gizemli bir hal aldı ve Oda ara sıra onunla ilgili bazı şeyleri açığa vuruyordu. Son zamanlarda Rocks, Final Saga'da, özellikle de Egghead Adası yayında kendisi hakkında bazı bilgilerin açığa çıktığını öğrenmişti. Rocks şu anda hayatta olmasa da Oda'nın bu karakterle işinin henüz bitmediğine dair kanıtlar var.


Rocks D. Xebec Kimdir?

Yıllar Öncesinin Efsanevi KorsanRocks D. Xebec, 40 yıldan fazla bir süre önce One Piece dünyasında var olan güçlü bir korsandır . Bu sıralarda, bir İmparator gibi hüküm süren ve şu anda Dört İmparator tarafından birlikte kontrol edilen denizi kontrol eden denizlerdeki birincil güçtü. Dünya hükümeti onu kendileri için doğrudan bir tehdit olarak görüyordu. Bu büyük ölçüde Rocks'ın korsandan çok terörist gibi davranmasından kaynaklanıyor. Amacı tüm dünyanın hükümdarı olmaktı ve bu, Korsan Kral'dan bile çok daha büyük bir hırstı . Rocks gözünü tüm dünyaya dikmişti ve tam da bu yüzden bu kadar tehlikeliydi.


Kaptanları Rocks'ın yanı sıra genç bir Beyazsakal, Koca Anne ve Kaido da vardı!!

Onun yönetimi altında Rocks çok güçlü bir korsan ekibi kurmuştu. Rocks Korsanları dikkate alınması gereken bir güç olarak görülüyordu ve Donanma bile onlarla tek başına başa çıkamazdı. Kayalıklar Altında Beyazsakal, Big Mom, Kaido, Shiki, Kaptan John, Silver Axe, Gloriosa ve diğerleri gibi en efsanevi korsanlardan bazıları vardı. Tüm bu güçlü bireyler daha sonra kendileri için büyük bir isim yapmaya devam edeceklerdi. Mesela hikayenin başındaki Dört İmparator'dan üçü Kaya Korsanları aracılığıyla gelmiş. Bu arada, Beyazsakal ve Roger gibilere rakip olarak görülen Shiki gibi, Tek Parça Dünya'da kendilerine efsanevi bir statü yaratan birçok Korsan da vardı.


38 yıl önce, Tanrı Vadisi adasında Rocks nihayet sonuyla karşılaştı. Bu özel günde Rocks Korsanları, Deniz Piyadeleri ve Roger Korsanları'nın işbirliğiyle karşı karşıya geldi. Bu işbirliği inanılmazdı ve sonunda Rocks Korsanları'nın ve tabii ki Kaptan Rocks D. Xebec'in de yenilgiye uğratılmasına tanık oldu. Roger ve Garp'ın işbirliğiyle alaşağı edildi, ancak Sengoku onun öldüğünü söylese de Oda'nın One Piece'in ilerleyen dönemlerinde bu karaktere hâlâ önemli bir rolü olabilir.


Rocks'ın Final Saga'daki Rolü

Oda'nın Rocks D. Xebec'le İşi Henüz BitmediFinal Saga'da Rocks'ın hâlâ oynayacağı önemli bir rol var. Birincisi, hayranlar yakın zamanda Bartholomew Kuma sayesinde Egghead Adası Arkı'ndaki Tanrı Vadisi Olayını görme şansına sahip oldu. Oda'nın Rocks Pirates'e bağladığı flashback sayesinde God Valley hayranlara gerektiği gibi gösterildi. Tabii ki Tanrı Vadisi'ndeki çatışma Oda tarafından sergilenmedi ve bu muhtemelen bilerek yapıldı. Bu sadece Oda'nın bunu daha sonra açıklamak isteyebileceği gerçeğine bağlı ve şu anda hayranlar kendilerine verilenle yetinmek zorunda kalacaklar. Ne olursa olsun, Rocks'ın ilerleyen zamanlarda hikayeye dahil olacağı kesin. Ve bu katılımın bir geri dönüşle gerçekleşmesi muhtemeldir.


Haberlere göre dünyanın en güçlü mürettebatı olan Rocks Korsanları, God Valley adlı bir adada yok edildi!

Rocks ve hikayesi henüz bitmedi. Bu karakter hakkında Oda'nın henüz açıklamadığı pek çok şey var ve hayranlar büyük ihtimalle onları Final Efsanesi'nin ikinci yarısında görecekler. Örneğin Rocks'ın tutkusu, kökenleri ve hatta bir karakter olarak vardığı sonuç hala bilinmiyor. Onun tüm dünyanın kralı olma hırsı, tüm serideki en büyük tutkulardan biri, ancak hayranlar bunun nasıl ortaya çıktığını ve tam olarak nasıl bittiğini henüz göremedi.


Rocks'ın karakterinin daha sonra kesinlikle keşfedilmesi gereken önemli bir yönü, Karasakal olarak da bilinen Marshall D. Teach'ten başkasına bağlı değildir. Karasakal ve Kayalar epeyce bağlantı kuruyor.Birincisi, Karasakal, uzun zaman önce Rocks'ın bizzat yönettiği ada olan Hachinosu'nun hükümdarıdır. Ayrıca Karasakal'ın gemisine doğrudan efsanevi korsana gönderme yapan Xebec'in Kılıcı adı verilmektedir. Bu da yetmezmiş gibi Karasakal da tüm dünyanın kralı olmak istiyor ve bu hayalini Rocks'la paylaşıyor. Bu iki kişi arasında çok fazla bağlantı var ve Karasakal'ın birçok yönden doğrudan Rocks'tan ilham aldığı söylenebilir. Karasakal karakteri daha fazla araştırıldığında Rocks'ın daha sonra devreye gireceği şimdiden belli.


Öncelikle Karasakal büyük olasılıkla Rocks'ı sergilemek için kullanılacak ve aynı zamanda Rocks, Karasakal'ın gerçekte neye benzediğini göstermek için bir olay örgüsü aracı olarak hizmet edecek. Birçok bakımdan Karasakal'ın Rocks'ın ikinci gelişi olduğu söylenebilir ve bu iki karakter Final Saga'da bir tehdit olarak ortaya çıkacak ve Luffy için büyük sorunlara yol açacaktır.


Kayalar Tek Parça Olarak Yeniden Ortaya Çıkacak mı?

Rocks'ın Şimdiki Zaman Çizelgesindeki Günleri Bitmiş OlabilirŞu anda Rocks'ın One Piece'in Final Saga'sında geri dönmesi pek olası değil . Birincisi, Sengoku Rocks'ın öldüğünü ilan etti. Elbette Sengoku, Rocks'ın öldüğüne inanıyor ve onun kaderinden habersiz olabilir. Ancak bu karakterin geri dönme ihtimali oldukça yüksek. Bununla birlikte, Rocks'ın geri dönme ihtimali varsa, hayranların onu muazzam güçlerini bir kez daha sergilediği bir çatışmada görmesi kesinlikle muhteşem olacaktır. Rocks'ın tüm dünyayı fethetme hayali vardı ve eğer bu rüya hala yaşıyorsa, o zaman belki de Luffy ve diğerlerine her türlü soruna neden olmak için geri dönecektir. Rocks'ın karakteriyle ilgili pek çok teori var ve hatta bazıları Rocks'ın hayatta olduğunu ve Imu ile vücut değiştirmeyi başardığını söyleyecek kadar ileri gidiyor. Elbette günün sonunda bu sadece bir fikir ama yine de ilginç.


Sonuç olarak, hayranların öncelikle akılda tutması gereken şey, Oda'nın hikayesinde kanonik olarak belirttiği şeylerdir. Her şey Rocks'ın çoktan öldüğünü gösteriyor ve sonuç olarak onun dizide yer alması pek olası görünmüyor. Rocks kesinlikle vaktini alacak, ancak bu yalnızca geçmişe dönüşler aracılığıyla olacak ve hayranların bununla yetinmesi gerekecek.3 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commenti


bottom of page