top of page

One Piece: Karasakal'ın Özel Soyu, Açıklandı

Karasakal'ın soyu One Piece'te pek çok soruyu gündeme getiriyor.  • Rocks D. Xebec gibi dünyayı fethetmeyi hedefleyen Karasakal'ın One Piece'in Final Efsanesi'ndeki rolü öne çıkacak.

  • Özel bir soya sahip olduğuna dair ipuçlarına rağmen Karasakal, özel Ay veya Korsan ırkının bir parçası değildir, Marshall D. Ailesindendir.

  • Karasakal'ın birden fazla Şeytan Meyvesi tüketme konusundaki benzersiz yeteneği, onun soyundan gelen, hırsına ve nihai amacına bağlı özel bir gücün varlığını akla getiriyor.


Karasakal , özellikle rolünün belirginleşeceği Final Saga'da en önemli One Piece karakterlerinden biri . Hikayeye oldukça erken bir zamanda tanıtılan Karasakal, her zaman Luffy'nin antiteziydi ama aynı zamanda onunla aynı hedefe doğru koşuyordu. Karasakal bir zamanlar Beyazsakal'ın gemisindeydi, ancak fırsatın doğru olduğunu düşündüğünde kaçtı ve o zamandan beri yalnızca şöhret açısından büyüyor.


Şu anda, 3.996 milyar meyvelik ödülü ve büyüme açısından hiç durmayacak gibi görünen bir rezillik düzeyiyle Denizlerin İmparatorlarından biridir. Karasakal oldukça özel bir birey ve yakın zamanda hikayede onun özel soyuna da değinildi. Hayranlar, Karasakal'ın çok özel bir kökene sahip olduğunu ve One Piece'in son destanının ikinci yarısında mutlaka devreye gireceğini görecekler.


Karasakal Özel Bir Irktan mı?Özel bir soy söylendiğinde çoğu One Piece hayranı genellikle özel bir ırkla karşılaştırmalar yapar. Sonuçta One Piece dünyasında pek çok özel ırk var, bunlardan ikisi son zamanlarda oldukça fazla detaylandırıldı ve her ikisinin de çok özel yetenekleri var. Bu yarışlardan ilki, King sayesinde hayranların ilk kez Wano'nun sonlarına doğru gördüğü Lunarian yarışıydı. Ay ırkının, kahverengi derili, beyaz saçlı, sırtında alev bulunan siyah kanatlara sahip, yandığında onlara neredeyse delinemeyecek kadar yüksek bir savunma sağlayan ve dönüştüğünde onlara neredeyse yüksek bir savunma sağlayan kanatlı insanlardan oluşan özel bir ırk olduğu ortaya çıktı. kapalı, karşı konulması inanılmaz derecede zor bir hız. Aylılar bir zamanlar Tanrı olarak biliniyordu ve 400 yıl önce Kutsal Marijoa Toprakları'nın bulunduğu Kırmızı Hat'ın tepesinde oturuyorlardı. Bu ırk, Dünya Hükümeti tarafından yok edilmiş gibi görünüyor; King, türünün hayatta kalan son örneği. Ancak Seraphim'leri yaratan ve onlara Soy Faktörünü aşılayan Dr. Vegapunk sayesinde artık yeniden diriliyorlar.


Aynı zamanda One Piece'te yakın zamanda tanıtılan bir diğer ırk da Buccaneers ırkıdır. Korsanların bir dev ile bir insan karışımı olduğuna inanılıyor, ancak ikisine de benzemiyorlar. Korsanların damarlarında devlerin kanını taşıdıkları biliniyor, bu da onlara müthiş bir güç, dayanıklılık, dayanıklılık ve başka şeyler kazandırıyor. Buccaneers ayrıca henüz hayranlara açıklanmayan özel bir güce de sahipti. Ancak hayranların bakış açısı ne olursa olsun Buccaneers çok özel. Bu büyük ölçüde Güneş Tanrısı Nika ile olan bağlantılarından kaynaklanmaktadır. Hayranlar, Nika'nın One Piece dünyasında Luffy Gear 5'in gücünü uyandırmadan çok önce var olduğunu biliyor. Görünen o ki Korsanlar o zamandan beri Nika'ya çok yakındı. Belki Nika'nın kendisi de Korsan olabilir ve bu ırkın Dünya Hükümeti tarafından yok edilmesinin nedeni budur. Kuma'nın Korsan ırkından hayatta kalan son kişi olduğu biliniyor.


One Piece 1107. bölümde Aziz Satürn, Karasakal korsanlarının iki gemi kaptanıyla karşı karşıya geldi. Bunlar Altıncı Gemi Kaptanı Catarina Devon ve tabii ki Üçüncü Gemi Kaptanı Van Augur'du. Satürn onları sorgulayıp Teach'i neden takip ettiklerini sorduğunda Devon, Teach'in özel olduğunu söyleyerek yanıt verdi. Görünüşe göre Satürn, Teach'in özel soyunun zaten farkındaydı ve onlara bunu bildirdi. Doğal olarak, Teach'in özel bir ırka ait olduğu düşünülebilir; özellikle de son zamanlarda Buccaneers'daki Lunarian'lar gibi isimlerden One Piece'te bahsedildikten sonra. Bu adil bir varsayım olsa da, çoğu kişinin Korsan olduğuna inandığı Teach bu ırktan olamaz. Bunun nedeni, Teach'in özel soyunun farkında olmasına rağmen Satürn'ün bizzat Kuma'yı Egghead Adası'ndaki Korsan türünün sonuncusu olarak adlandırmasıdır. Bu, pek çok hayranın inanmak istediğinin aksine, Teach'in Buccaneer ırkından olmadığı anlamına geliyor.


Karasakal'ın Özel SoyuKarasakal, Buccaneer ırkından ya da One Piece dünyasındaki herhangi bir özel ırktan olmasa da, bu kesinlikle bu bireyin özel bir soydan gelmediği anlamına gelmez. Soy, mutlaka özel bir ırk anlamına gelmez. Aynı zamanda belirli bir atayla özel bir bağlantı anlamına da gelebilir. Karasakal örneğinde de durum böyle görünüyor. Karasakal, Marshall D. Ailesi'ndendir ve atalarından bazılarının özel olması tamamen mümkündür. Karasakal'ın pek çok bağlantı kurduğu belirli bir kişi Kaptan Rocks'tır. Rocks, Rocks D. ailesine ait olmasına rağmen, kendisinin Marshall D'lerle bağlantıları olması veya ona isim veren kişinin Karasakal'ın annesi olması mümkündür.


Ne olursa olsun Karasakal, Rocks'la belirli bağlantılar kuruyor ve bu, kendi gemisine onun adını vermesi gerçeğinden de anlaşılıyor. Karasakal'ın gemisine Xebec'in Kılıcı adı verilir ve bu açıkça Kaptan Rocks'a doğrudan bir göndermedir. Aynı zamanda One Piece 1107. bölüm hayranlara Karasakal'ın gerçek hedefinin ne olduğu konusunda bir fikir verdi. Van Augur ve Devon'un da belirttiği gibi Karasakal Korsanları tüm dünyayı fethetmeyi hedefliyor. Bu, Rocks D. Xebec'in de sahip olduğu hedefin aynısı. Dünyanın kralı olmak istiyordu ve şimdi Karasakal da aynısını yapmak istiyor ve aynı zamanda gemisine de Xebec'in adını verdi. Belki sahip olduğu özel soyu doğrudan Rocks'a bağlıdır. Bu kadar çok benzerlik varken, Satürn gibilerin bile Teach'e karşı ihtiyatlı olması ve onun neler yapabileceğini bilmesi şaşırtıcı değil.


Bununla birlikte Karasakal başka açılardan da özeldir. Hayranlar onun One Piece'te birden fazla Şeytan Meyvesi yiyebilen tek kişi olduğunu biliyor . Bu, halkının veya özellikle kendisinin bunu mümkün kılacak özel bir güce sahip olduğu anlamına gelir. Ancak şu ana kadar taraftarların böyle güçlere sahip özel bir ırktan haberi yok. Belki Marshall D'lerin halkının özel yetenekleri vardı ya da belki Karasakal, birileri tarafından çeşitli yeteneklere sahip birden fazla kalbe sahip olacak şekilde denendi. Ne olursa olsun, Karasakal'ın soyu onun güçlerine , hırsına ve One Piece'teki nihai hedefine doğrudan bağlı ve hayranlar onun hikayesinin bundan sonra daha da ilerleyişini görmekten inanılmaz derecede heyecan duyuyorlar. One Piece'in son destanının büyük bir yoğunlukla ilerlediği göz önüne alındığında, Karasakal beklenenden daha kısa sürede harekete geçecek ve hayranlar kesinlikle onun özel soyunun kökenine çok daha erken ulaşacak.


One Piece Viz Media üzerinden okunabilir. Seri, Shonen Jump ve Manga Plus uygulaması üzerinden hayranlar tarafından resmi ve ücretsiz olarak okunabilecek . One Piece'in bir sonraki bölümü olan One Piece 1108'in yayın tarihi 25 Şubat 2024 olarak belirlendi.
12 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page