top of page

One Piece, Efsanevi Korsan Binks Açıklaması

Binks'in aşkına, One Piece'teki güçlü, eski bir korsanla bağlantılı bir şarkıdır.One Piece dünyasında Oda'nın henüz çözmediği pek çok gizem var ve pek çok hayranın merak etmediği gizemlerden biri de Binks adındaki kişi. Binks, hikayede pek çok kez gündeme getirilen ilgi çekici bir karakter, ancak Oda tarafından oldukça sinsice ele alınıyor.


Bu kişiden en bariz şekilde bahsedilmesi, One Piece dünyasındaki çok ünlü bir deniz barakası olan Binks no Sake olarak da bilinen Binks's Brew'da gerçekleşir. Bu şarkı birçok kişi tarafından korsanlara yönelik bir deniz barakası olarak görmezden gelinse de, aslında One Piece dünyasında uzun zaman önce var olmuş olabilecek Binks isimli kişiyle bağlantılı olan daha derin bir anlam var .


Binks Kimdir?Binks no Sake şarkısına bakıldığında, şarkının başlığı Binks'in aslında uzun zaman önce var olan gerçek bir insan olduğu gerçeğini ele veriyor. Luffy şarkıyı Shanks'tan duydu ve ona göre eski korsanlar şarkıyı her zaman söylerdi. Shanks'tan bile daha yaşlı olan ve yaş bakımından Roger'ı çok geride bırakan Brook , bu şarkıyı arkadaşlarıyla birlikte sürekli söylerdi. Bu, Binks hakkındaki şarkının neredeyse bir yüzyıla dokunacak kadar eski olduğu ve o zaman bile hayranların bu şarkının korsanlar arasında asırlardır aktarıldığını bildiği anlamına geliyor. Bu, buranın sadece bir gecekondu olmadığı ve nesillerdir korsanlar arasında popüler olan gerçek bir marş olduğu anlamına geliyor.


Binks no Sake'in sözlerini dinlediğinizde akla gelen ilk soru bu kişinin kimliği, kim olduğu, ne yaptığı ve maceranın tam olarak neyle ilgili olduğudur. Binks no Sake'in korsanlarla ilgili bir şarkı olduğu açık. Binks'in uzun zaman önce, özellikle de One Piece dünyasının Boş Yüzyılında var olduğu varsayılırsa , şarkı sözleri hayranlara bu kişi hakkındaki gerçek hikayeyi anlatıyor. Mesela şarkı, bugün olduğu gibi, One Piece dünyasında da korsanların çok uzun zaman önce var olduğunu, onların denizlere yelken açtığını ve her zaman neşeli maceralara atıldığını açıkça ima ediyor. Binks'in birasını teslim edeceklerdi, bu da bu özel alkolün Binks tarafından üretildiği ya da bir şekilde özel olduğu anlamına geliyor. Belki de dünyanın her yerindeki insanları birbirine bağladığı için özeldi.

Daha derinlemesine bakıldığında şarkı, denizlere yelken açanları okyanusun tehlikeleri konusunda uyardığı gibi bir felaketin yaklaştığını da anlatıyor. Onun kudretine meydan okuyanlar zorluklarla karşı karşıya kalır, hatta ezilebilirler; ancak yarının güneşi hiçbir zaman uzakta değildir. Denizciler hayatlarını kaybetseler bile, daha aydınlık bir yarın her zaman onların yanında olacaktır. Günün sonunda herkes bir iskelete dönüşmek zorunda ama sonsuz masallar sonsuza kadar bir Gülme Masalı olarak kalacak. Sadece bu şarkıya bakıldığında, buradaki One Piece'e ve Roger'ın One Piece'i bulduğu Final Adası'na yapılan bir imanın olduğu oldukça açık .


Ancak Binks aşkına, denizlere meydan okumaya cesaret eden bir grup korsanın sonunda ezildikleri, ancak yine de direndikleri, kaybetmelerine rağmen iradelerinin başkasına devredildiği ve onların iradesinin olduğu açıktır. neşe ve macera hikayeleri ve genel olarak bunların tarihi aktarılır. Maceraların hikayesi Gülme Masalı'dır ve onların geçmişi One Piece'in sırrını taşır . Son adada bıraktıkları şey burasıdır ve muhtemelen Binks'in Sake'i de buradadır.


Binks, Joyboy ve NikaŞimdi ise Binks isimli bu şahsın kim olduğu sorusu gündeme geliyor. İlk başta hayranlar için bunu anlamak zor olsa da en kolay cevap Binks'in Joyboy ve Nika ile aynı kişi olduğudur. Öncelikle hayranlar Joyboy'un bir kişinin adı olmadığını, bunun yerine geçmişte o kişiye uzun zaman önce verilen bir unvan olduğunu zaten biliyor. Aynı zamanda hayranların Joyboy ve Nika'nın aynı kişi olduğunu görmesi oldukça açık. Bu, Luffy Nika meyvesini uyandırdığında Joyboy'un geri döndüğünü söyleyen Zunesha tarafından da doğrulandı. Bu, eski Joy Boy'un Nika olduğu anlamına gelir, ancak ne Joy Boy ne de Nika onun gerçek adı değildi.


Bu, bu kişinin gerçek adının bugüne kadar bilinmediği anlamına geliyor, ancak onu deniz gecekondusuna bağladığımızda bu kişinin adı oldukça netleşiyor. Bu kişi Binks'ten başkası değildi ve D Ailesi'nin bir üyesiydi. Binks, Nika'nın ilki ve çevresindekilere yardım ederek Joy Boy unvanını kazanan kişiydi. Binks, Dünya Hükümeti'ne karşı savaştı ve bunu yaptığında yanında birçok müttefiki vardı.

Binks'in içeceği bu müttefikleri ona bağladı ve birlikte, çağlar boyu sürecek kadar güçlü bir bağ kurdular. Dünya Hükümeti'ni kuranlara kaptırmış olmalarına rağmen sahip oldukları bu bağ. Bu onların Laugh Tale'deki hikayesi ve Luffy ve grup oraya vardığında Final Adası'nda hayranların göreceği şey de bu.


Binks ve HazinesiFinal Adası'nda kesinlikle Binks ve müttefiklerinin hikayesi olacak. Hayranlar, Binks'in kendi hazırladığı biranın bu adada bulunduğunu bile görebilir. Mürettebat sakeyi içtikten sonra hayranlar, Luffy ve Hasır Şapka Korsanları'nın Hiçlik Yüzyıl'da neler olduğunu, nasıl yok edildiklerini ve bu adada bugüne kadar nasıl hikayelerinin kaldığını öğrenebileceklerini görebilirler. Bu, hayranların kesinlikle seveceği hikayeye güzel bir katkı olacak.

Hikayeleri kesinlikle One Piece'in bir parçası olacak olsa da , Kadim Silahlar hakkındaki bilgilerle birlikte gerçek hazinenin kendisi hala bilinmiyor ve hayranlar onun ne olduğunu bilmiyor. Bu sadece Binks'in hatırı olabilir ama bundan çok daha fazlası da olabilir. Oda, geçmişte hazinenin soyut bir kavram değil, aslında bir ödül olarak değerlendirilebilecek bir şey olduğunu doğrulamıştı. Neyse ki One Piece zaten son destanda yer alıyor ve hayranların One Piece'in gerçekte ne olduğunu ve Binks adındaki kişinin geride ne bıraktığını anlaması uzun sürmeyecek . Sadece Luffy'nin son Yol Poneglyph'ini toplayıp bu adaya ulaşmasını ve sonunda kadim tarihin parçalarını bir araya getirip dünyaya ne olduğunu anlamasını beklemeleri gerekiyor .


One Piece Viz Media üzerinden okunabilir. Seri, Shonen Jump ve Manga Plus uygulaması üzerinden hayranlar tarafından resmi ve ücretsiz olarak okunabilecek . One Piece ara vereceği için One Piece'in bir sonraki bölümü olan One Piece 1104'ün yayın tarihi 21 Ocak 2024 olarak belirlendi.
İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page