top of page

Ocak 2024'e Ait Ücretsiz PS Plus Oyunları Artık Piyasada

Yeni yıl, abonelerin artık PS4 ve/veya PS5 konsollarına indirebilecekleri yeni PlayStation Plus oyunlarını da beraberinde getiriyor.
PS Plus Essential Seviyesi aboneleri artık A Plague Tale: Requiem, Evil Wes t ve Kimse Dünyayı Kurtarmıyor oyunlarını indirebilir . Abonelerin hızlı hareket etmesi gerekiyor ama aslında aceleye gerek yok çünkü bu oyunlar 5 Şubat'a kadar bu kademenin odak noktası olmaya devam edecek. A Plague Tale: Requiem yalnızca PS5'te mevcuttur , Evil West ve Kimse Dünyayı Kurtarmıyor ise PS4 ve PS4'te yerel versiyonlara sahiptir. PS5.


Hizmet açısından yıla gerçekten güçlü bir başlangıç. A Plague Tale: Requiem, piyasaya sürüldüğü sırada yalnızca yüksek eleştiriler almakla kalmadı , aynı zamanda piyasaya sürülmesinden sonraki aylarda birçok ödül de aldı. Kimse Dünyayı Kurtarmıyor, harika bir hileye sahip, eğlenceli, prosedürel bir zindan taramasıdır ve Evil West, eğlenceli aksiyon oynanışıyla her şeyi riske atıyor. Sony'nin Ocak 2024 için PS Plus Ekstra ve Premium oyunları için neler seçeceğini görmek ilginç olacak, ancak bu seçimin kalitesi inkar edilemez.


Deneyimsiz olanlar için, A Plague Tale: Requiem , A Plague Tale: Innocence'ın devamı niteliğindedir ve ilk oyunu oynamamış olan herkesin Requiem'i oynamadan önce bunu yapması önemle tavsiye edilir (elbette, bunu talep edip beklemek mümkündür, Yine de). İki oyun, Amicia ve küçük kardeşi Hugo'nun doğaüstü güçlerinin peşinde olan hikayesini anlatıyor. Spoiler vermeden, etkili bir şekilde hikaye odaklı bir aksiyon-macera oyunu olduğunu ve hikayenin birinci sınıf olduğunu vurgulamakta fayda var.Ocak 2024 Ayı PS Plus Ücretsiz Oyunlar Listesi


Bir Veba Hikayesi: Requiem (PS5)

Kötü Batı (PS4/PS5)

Dünyayı Kimse Kurtarmaz (PS4/PS5)


Bu arada, Evil West'in hikayesi biraz düz kalıyor, bunun yerine tüm vurguyu aksiyon dolu oynanışa veriyor. Biraz kısa ama PS Plus'ta temelde ücretsiz olduğu göz önüne alındığında , doğaüstü şeyleri, B filmlerini ve eğlenceli oynanışı seven herkes bunu görmezden gelmekte zorlanabilir. Kimse Dünyayı Kurtarmıyor , oyuncuların eğlenceli vakit geçirmek için formları başka yaratıklara dönüştürebilen "hiçbir kimse" olduğu, ortak bir RPG zindan gezinicisidir.


Elbette PS Plus'ın Ocak ayıyla işi henüz bitmedi. Hayranlar, önümüzdeki hafta uygun bir PS Plus Ekstra ve Premium açıklaması bekleyebilirler ve yeni oyunlar muhtemelen 16 Ocak'ta piyasaya sürülecek.İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page