top of page

Nintendo, Universal Studios Ortaklığı Pokémon'u Tema Parklarına Getiriyor

Pokémon, Universal Studios'un tema parklarında temsil edilecek bir sonraki Nintendo franchise'ı olarak Mario ve Donkey Kong'a katılacak.Pokémon serisinin tahsil edilebilir canavarları , Universal Studios Japan'da yer alacak bir sonraki Nintendo karakterleri olacak.


Universal Studios, Nintendo'nun Cep Canavarı ile ilgili her şeyi yöneten yan kuruluşu The Pokémon Company ile yeni, "uzun vadeli" bir ortaklığa girdiklerini duyurdu . Universal Studios Japonya Başkanı ve CEO'su JL Bonnier, " Dünya çapında popüler Pokémon karakterleri, Universal'in özgün ve türünün tek örneği tema parkı eğlencesi yaratmaya yönelik yenilikçi yaklaşımıyla birleştiğinde tüm aile için heyecan vaat ediyor" dedi. The Pokémon Company'nin başkanı ve CEO'su Tsunekasu Ishihara, oyunların hayranlarının Nintendo'nun birçok Pokémon'unun ev sahibi olarak tanıyabileceği Canlı yayınlar sunar, yeni ortaklık hakkında şunları söyledi: "Universal Studios Japan ile olan bu stratejik ittifak, Pokémon sevincini gelecek yıllarda sürekli gelişen şekillerde sunmaya devam etme taahhüdümüzü yansıtıyor. Her taraftan hayranlarımızı ağırlayabileceğimiz günü sabırsızlıkla bekliyoruz. dünya hep birlikte tadını çıkarsın."Her iki şirket de yeni cazibe merkezleri, gezintiler veya ürünlerle ilgili herhangi bir özel ayrıntı açıklamadı, ancak birçoğu bu ortaklığın duyurusunun tema parkında özel bir Pokémon arazisi görmenin ilk adımı olduğunu varsayıyor . Çoğunlukla Süper Mario temalı Super Nintendo World, bu yılın başlarında Universal Studios Japan'da açıldı ve devam eden COVID-19 salgını nedeniyle bölgedeki seyahat ve katılım kısıtlamalarına rağmen, Nintendo ve Universal olarak yeni park başarılı görünüyor. Stüdyolar, parkı gelecekte büyük, yeni bir Donkey Kong temalı alanla genişletme planlarını şimdiden duyurdular . Benzer Nintendo temalı genişletmeler, Universal Studios'un Amerika Birleşik Devletleri ve diğer bölgelerdeki tema parkları için de planlanıyor.


Yeni tema parkı anlaşması, Pokémon'un 25. yıl dönümünün bir yıl boyunca kutlanmasından çıkan en son duyuru . Serideki orijinal oyunlar, Cep Canavarları Kırmızı ve Yeşil , ilk olarak 1996'da Japonya'da siyah-beyaz Game Boy için piyasaya sürüldü. Pokémon Şirketi, multi-milyar dolarlık franchise'ın büyük yıldönümünü bir dizi yeni sürümle kutladı. çoklu medya biçimleri; Pokémon Journeys animesinin yeni sezonu yakında yalnızca Netflix'te yayınlanacak ve yeni bir Pokémon anime serisi olan Pokémon Evolutions şirketin resmi YouTube kanalında yayınlandı. Nintendo ayrıca yıl boyunca birden fazla Pokémon video oyunu yayınladı. Yeni Pokémon Snap , klasik Nintendo 64 fotoğrafçılık oyununun devamı. Serinin sonraki oyunları Pokémon Brilliant Diamond ve Shining Pearl'ün 19 Kasım'da piyasaya sürülmesi planlanıyor.

5 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page