top of page

Eleştirmenler New World'ü Sevmek İstiyor, Ama Cilasız Deneyim Buna Engel Oluyor

Eleştirmenler Amazon'un yeni MMORPG'si New World'de karışık. Oyunun muharebesinin belirli yönleri yenilik getirirken, diğerleri rekabetin gerisinde kalıyor gibi görünüyor.Amazon Games'in yeni MMORPG New World'ü umut verici bir başlangıç ​​yaptı ve oyun biraz fazla doymuş MMORPG pazarında öne çıkmasına yardımcı olan birçok benzersiz özelliğe sahipti . New World , kalabalık sunuculara girmek için son derece uzun bekleme süreleri sayesinde oyuncularla zorlu bir başlangıç ​​yaptı, ancak eleştirmenler kesinlikle oyun konusunda bölünmüş görünüyor, çoğu inceleme temkinli övgü ve eleştiri arasındaki farkı ikiye bölüyor.Birçokları için, Yeni Dünya , büyük ölçüde yayın öncesi yarattığı hype nedeniyle, biraz hayal kırıklığı yaratan yeterince iyi bir MMORPG'dir. New World'ün uzun vadeli başarısının gerçek kanıtı , oyuncu tabanının bunu nasıl aldığı olacaktır, ancak eleştirmenlere inanılırsa, bu noktada gerçekten her iki yöne de gidebilir.


New World'ün kontrolleri, özellikle savaş söz konusu olduğunda, oyuncular için oldukça tutarlı bir çekişme noktası olmuştur. Yeni Dünya , oyunculara dövüşlerin nasıl biteceği konusunda birden fazla seçenek sunsa da , yuvarlanma veya kaçma gibi önemli oyuncu eylemleri, çoğu kişinin istediği kadar iyi hissettirmiyor. Oyuna erken bir bakışta, PC Gamer için Sarah James , "Temel bir kılıç ve kalkanla başlıyorsunuz, ki bu, savaş - ve genel olarak hareket - çok hantal gelmiyorsa iyi olurdu" dedi.


Clunky kontroller genellikle eski MMORPG'lerden beklenen bir şeydir, ancak eleştirmenlerin bulduğu tek modası geçmiş tasarım öğesi bu değildir. PC Magazine'den Chris Stobing , oyunun uzun yıllar geride kaldığı bir alan olarak karakter özelleştirmesine özellikle işaret ediyor. Halihazırda sınırlı olan karakter özelleştirmesinin değiştirilemediğini öğrendikten sonra Stobing, "Amazon'un bundan sonra çizgi film (karakter) özelleştirme yeteneği eklemeyi düşünmediğini hayal etmek zor" diyor.


New World , piyasadaki diğer MMORPG'lere ayak uyduramıyor gibi görünebilir ancak bu, hiçbir yeniliği olmadığı anlamına gelmez. Pek çok eleştirmen Yeni Dünya'nın dövüşünü alt üst etmiş olsa da diğerleri, karşılaşmaları benzersiz hissettirmek için oyun tarzlarında yeterince çok yönlülük ve çeşitlilikle tasarlandığını düşünüyor ve Stobing şöyle devam ediyor: "Belli bir noktada, bunun 300. Aynı zombinin biraz farklı bir varyasyonunu öldürdüm, çünkü yol boyunca farklı silahların seviyesini yükselttiğiniz sürece her dövüş karşılaşması taze hissettiriyor."


PvP Harika Ama PvE'nin Çalışması GerekiyorGame Informer'dan Daniel Tack, New World'ün PvP'sini övüyor ve "...son on yılda birçok çevrimiçi deneyimden uzaklaşan bir şeyi enjekte ediyorlar - sosyal etkileşim." Yeni Dünya'daki hizip savaşının büyük ölçeği, savaş bazı eleştirmenlerin olmasını istediği yerde olmasa bile, muhtemelen oyunun en büyük çekiciliklerinden biridir. PC Magazine'in incelemesi ayrıca, PvP'nin bu savaş tasarımları tarafından desteklendiğini ve "ister senaryolu bir AI'dan hareketlerden kaçınıyor olun, ister PvP'de diğer insanlarla burun buruna gidiyor olun, sürekli ilgi çekici bir oyun" yarattığını belirtti.


Dövüş ödüllendirici hissetmese de, uzmanlaşmak ve bir karakter oluşturmak kesinlikle öyle görünüyor. In Yeni Dünya , muharebe çoğu MMORPG kullanmak sınıf yeteneklerini geleneksel dize değil. Bunun yerine, oyun ilham alır Souls benzeri tarz bir karakterin savaş tarzı çok daha güvenen kullandıkları silah türüne olduğunu. Silahlar için iki yuva ve oyundaki yaklaşık on üç farklı silah türüyle, oyuncuların nasıl savaşacaklarını konusunda uzmanlaşabilecekleri bir sürü farklı yol var. Ancak eleştirmenler, PvE ile üzerinde çalışılması gereken pek çok şey buldular. IGN'den Gabriel Moss oyunun yapay zekasını övdü, ancak birçok karşılaşmada bazı sorunlar buldu ve "...bir düşman sürüsü koşarak saldırılarını ahenk içinde spamladığında başladı, bu da beni şoka sokmadan önce yeterince atış yapmayı zorlaştırdı. " Çoğu incelemeye göre , Yeni Dünya'nın savaşında deneyimi gerçekten geride tutan belirli bir cila eksikliği var gibi görünüyor .


Şimdi olduğu gibi, Yeni Dünya herkes için pek uygun değil. Hiç şüphe yok ki, güncellemeler ve sürekli destek sayesinde New World , birçok kişinin düşündüğü gibi kolayca yenilikçi MMORPG olabilir, ancak oyunun şu anda kontrol edilmeye değer olup olmadığı konusunda eleştirmenler oldukça karışık. Dövüş taze olabilir ve çok çeşitli olabilir, ancak cila ve kişiselleştirme eksikliği uzun vadede oyuna zarar verir.Grup tabanlı PvP'den hoşlananlar için Yeni Dünya kesinlikle oynanacak oyun gibi görünüyor. Bununla birlikte, hantal dövüş kontrolleri, Dark Souls'tan ilham alan dövüşlere sahip bir oyunda gerçekten göz ardı edilemeyecek bir şeydir. Eleştirmenler, New World'ün ilginç ve eğlenceli bir deneyim olsa da henüz bir dönüm noktası MMORPG olmadığı konusunda neredeyse hemfikir .

1 görüntüleme0 yorum
bottom of page