top of page

Aldıkları Nefreti Hak Eden 5 Anime Karakteri

Pek çok anime karakteri sevimsizdir, ancak FMA: Brotherhood ve Code Geass'ın beğenilerinden bu beşi, sıfır kullanma özelliğine sahiptir.


Anime'de pek çok ner-do-wells var ve anlatılan çok çeşitli hikayelerle, bazıları bükülmüş şekilde sevilebilir ve hatta anlaşılabilir. Bir de diğer alçaklar var -- Fullmetal Alchemist: Brotherhood , Code Geass ve daha fazlasında görüldüğü gibi, izleyicilerin bir öfke nöbeti içinde ekranlarını kırmak istemelerini sağlayanlar . Bunlar, antagonistler veya kahramanlar olsun, sıfır itfa niteliğine sahip olan ve aldıkları aşağılanmaya layık olan anime karakterleridir.


King Hamdo (Now And Then, Here And There)


Şimdi ve Sonra, Burada ve Var , izlemesi zor bir dizi. Diziye hüzünlü demek yetersiz kalır -- affetmez. Dizi ne kadar mükemmel olursa olsun, izleyiciler her şey söylenip bittikten sonra soğuk bir duş almaktan kendilerini alamıyorlar ve dizinin ana kötü adamı sadece bu hissi daha da şiddetlendiriyor. King Hamdo sadece sevimsiz bir karakter değil, tam anlamıyla çileden çıkaran bir karakter.


Kral Hamdo, Adolf Hitler'in öfkeli ve çılgın manyak zihnini Caligula'nın fevri gaddarlığıyla birleştirirse olacağı şeydir. Dışarıdaki bazı anime antagonistlerinin psikotik bir çizgileri ve hatta ilişkilendirilebilir kişilikleri var, ancak King Hamdo'nun deliliği Light Yagami'yi mantıklı gösteriyor - en azından Light'ın bir adalet duygusu vardı. Hamdo, bir şapka damlasında duyguları tersine çevirir, kendisi için savaşan ve ölen askerleri umursamaz ve sadık sağ kolu Abelia'ya kum torbası gibi davranır. Ayrıca yakaladığı genç erkekleri askere gitmeye zorlar, kızları iğrenç eylemler için kullanır ve dünyayı kurtarabilecek tek kişinin kendisi olduğuna inanır. Ve o iğrenç kase kesimini de unutmayalım!


Naru Narusegawa (Love Hina)


Tsundere karakterleri animede günlük bir temeldir , ancak bir tane yaratmanın bir doğru bir de yanlış yolu vardır. Love Hina'dan Naru Narusegawa ikinci kategoriye giriyor ve izleyicinin ona sempati duyması gereken bir şekilde yazılmış olması şaşırtıcı.


Naru manipülatif, takıntılı, kötü ruhlu ve en ufak bir provokasyonda yumruklar atıyor. Sevgilisi Keitaro Urashima kusursuz değildir, ancak zavallı adam sürekli olarak hakarete uğrar ve tacize alıştığı noktaya kadar saldırıya uğrar. İşin en kötü yanı, bunların hepsi gülmek için oynanıyor. Keitaro'nun kondisyonlaması o kadar kötü ki Love Hina: Spring Movie'de yanlışlıkla Naru'nun göğsüne dokunduğunda (hızla yaşlanan bir tıkaç), geri tepiyor ve gözyaşlarıyla özür diler. Birinin, fiziksel zarar görme korkusuyla bir çocuk gibi sinip ağlayacak kadar iyiliği için korkması üzücü. Naru'nun bir erkek arkadaşa ihtiyacı yok; onun aile içi taciz suçlamasına ihtiyacı var.


Naru Narusegawa (Love Hina)


Okul Günleri dizisinde manipülasyon ve hile bolca bulunur , çoğu karakter kendi çıkarları için birbirlerini arkadan bıçaklar veya otobüsün altına atar. Yine de hiçbir karakter Makoto Itou kadar kötü değildir.


Bu adam, kıyaslandığında en kadınsı playboyu bile yılın adamı gibi gösteriyor. Görünüşe göre okuldaki en şirin kızlardan birini kız arkadaşı yapmak onun için yeterli değil - ve çok sayıda kızı yatağa attıktan sonra, kaçınılmaz olarak onları karşı karşıya getirdikten sonra, onlardan birinin, Sekai Saionji'nin hamile olduğunu keşfeder. Ancak, Makoto sorumluluk almak ve hatta bir anlık öz farkındalık yaşamak yerine, onun skandal yollarına devam eder ve daha fazla kızın hayatını mahveder. Birçok anime izleyicisi, onun nihai ölümüne ve iyi bir nedenle tezahürat yaptı.


Shou Tucker (Fullmetal Alchemist: Brotherhood)


Simya, fedakarlık gerektiren bir bilimdir ve bazen bilgi yüksek bir fiyata keşfedilir. Bununla birlikte, bazı fiyatlar o kadar yüksektir ki, bilimsel gelişme ne olursa olsun, çok az kişi böyle bir çizgiyi aşabilir. Fullmetal Alchemist'ten Shou Tucker : Brotherhood , hayvan ve insan hakları gibi erdemleri göz ardı ederek, elinden kaçabileceği her türlü hastalıklı deneyi sürdürür.


Shou Tucker, kimera yaratmasıyla tanınan bir bilim adamı olan Dikiş Yaşam Simyacısı olarak bilinir . Hayvan yaşamıyla bu şekilde uğraşmak zaten endişeye değer, ancak kızı Nina'yı kasıtlı olarak aile köpeği Alexander ile birleştirerek iğrenç bir şey yaratarak düşünülemez olanı yapıyor. Böyle insanlık dışı bir deney, insan konuşmasını anlayabilen ve konuşabilen ilk kuruntuyu ortaya çıkarır. Yine de, biraz ahlak sahibi olan herkes dehşete düşer ve Nina'nın ne kadar sevimli olduğunu düşününce bu daha da yürek parçalayıcıdır.


Nina Einstein (Kod Geass)


Fangirl'ler ünlü olmanın bir parçasıdır. Brittanian İmparatorluğu'nun popüler prensesi Princess li Euphemia bunu çok iyi biliyor. Ama bir dalkavuk bir prensese âşık olduğunda ve onlar için kelimenin tam anlamıyla her şeyi yapmak için saçma sapan zirvelere çıktığında ne olur? Nina Einstein denilince akla iki şey gelir: şüpheli araçlar için kullanılan tablolar ve ırkçı kaynaklı potansiyel soykırım.


Code Geass'tan Nina Einstein, tek taraflı aşkı için her şeyi yapacak olan manyak bir bilim adamına dönüşen sessiz bir Ashford Akademisi öğrencisidir. Sanrılı ve takıntılı Nina son derece zekidir, ancak yaratılmasına yardım ettiği bir bombanın milyonlarca insanı öldüreceğinden haberi yokmuş gibi davranır. Öz farkındalık eksikliği şaşırtıcı ve Prenses li Euphemia'ya olan rahatsız edici takıntısı, geçmişte Euphemia'nın tek bir nezaketinden kaynaklanıyor. Nina'nın ırkçılığı da kritik bir faktör, özellikle Nina neden böylesine korkunç bir yabancı düşmanlığı hissettiğini açıklamadığı için. Düzensiz duygusal davranışları ve açıklanamayan masa sevgisi kesinlikle davasına yardımcı olmuyor.

7 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page